نکات مثبت
 • اتمسفر خارق العاده جزیره
 • اکشنهای نفس گیر
 • معماهای هوشمندانه
 • کنترل بی نقص
 • صداگذاری تاثیر گذار
نکات منفی
 • بخش چند نفره ی نه چندان قوی

9.25

10

از اولین شماره ای که لارا کرفت را در نقش یک ماجراجوی بی باک در مقبره های تو در تو و پر از رمز و راز دیدیم نزدیک به 16 سال می گذرد. لارا با خود احساس خارق العاده ی کشف ناشناخته ها را وارد دنیای بازیهای کامپیوتری کرد بعدها سازندگان مسائل فوق طبیعی را نیز چاشنی ساخته ی خود کردند و بازیی با شمایل تیره تر و متفاوت تر در سالهای متمادی عرضه کردند. اکنون زمان یک تغییر بزرگ است ، یک reboot که میخواهد راه تازه ای را برای بازی ایجاد کند و مجبور است برای رقابت با ساخته های ماجراجوی بزرگ چند سال اخیر (مثل Uncharted 2) و به تاثیر از موفقیت آنها اکشن و صحنه های سینمایی بازیش را افزایش دهد تا توان کافی برای دست و پنجه نرم کردن با رقیبانش را داشته باشد.

«دنبال ماجراجویی بودم ولی ماجراجویی مرا پیدا کرد»

در شماره ی جدید با لارای ماجراجوی همیشگی طرف نیستیم ولی وقتی کشتی او غرق میشود و خود را در جزیره ای اسرار آمیز که پر از اتفاقات گوناگون است وارد میشود مجبور است برای بقا دست به هر ماجراجویی بزند و این ریشه ی اصلی بازی است زنده ماندن. او برای لحظه ای بیشتر نفس کشیدن تلاش میکند و در اوج نا امیدی دوباره جان تازه ای میگیرد و کوشش را بیشتر میکند. لارا نماد تلاش و استقامت یک انسان عادیست که در برابر مخاطره ها استقامتی مثال زدنی از خود نشان میدهد. لارا کرفت می جنگد تا از لابه لای مرگبارترین لحظات ، خود را زنده بیرون بکشد تا چند ثانیه ای بیشتر طعم زندگی را بچشد.

وقتی لارا برای اولین بار پای خود را روی جزیره مرموز میگذارد خسته و خیس و گنگ … با اولین مشکلات خود رو به رو میشود تنهایی و ترسی که ناشی از گرفتاری در یک محیط کاملا جدید و ناشناخته است . یک حس گنگ و غیر قابل باور در درونش رشد میکند ، انگار در کابوسی وحشتناک گرفتار شده است . کمی بعد تر که به ثبات فکری میرسد مشکلات و رازهای همه جانبه هستند که از محیط بازی به او هجوم می آورند و جنبه های پنهانی داستان بازی را نمایان میسازند. نبردهای پی در پی و اتفاقات مرگبار مجال گریه را از او میگرد و او را به مجادله ای عمیق دعوت میکند ؛ معمولا زنان در مواجهه با تنهایی و مشکلات شدید گریه میکنند ولی لارا تمام احساساتش را درونش میریزد گویی نمیخواهد کسی از احساسات واقعیش آگاه باشد؛ به خاطر همین او هنوز بزرگترین شخصیت زن تاریخ دنیای گیم است!

داستان بازی قدرتمندانه شروع میشود در ادامه ی راه ما را با شخصیت های گوناگونی آشنا میکند که هر کدام نقشی متمایز در آن ایفا میکند ولی هیچ کدام از شخصیت ها به اندازه ی لارا قوی و اثر گذار نیستند شاید اشکال کار شخصیت پردازی فوق بهتر لاراست که عرصه را بر دیگر شخصیتها تنگ کرده است ولی هر چه هست شخصیتهای دیگر نمیتوانند به تاثیر گذاری او عمل کنند و داستان معمولی و در بسیاری از موارد قابل پیش بینی از تام رایدردرست کرده اند هر چند اینها عواملی نیست که شما را کلا از بازی زده کنند بلکه اتمسفر و گیم پلی بازی و بخش های سینمایی به کمک بازی می آید شما را به آینده ای که پیش رو دارد علاقه مند میشوید و بازی را ادامه میدهید.

جزیره ای که لارا در آن گیر کرده است قرنها پیش منزلگاه سلاطین ژاپنی Yamatai بود. معابد و زیارتگاهها و مجسمه های باقی مانده از آن سالها هنوز در جای جای جزیره دیده میشود و در اغلب موارد عبور از این معابد در تاریکی و کشف رازو رمزهای آنها چالشهای بزرگ برایتان بوجود می آورد. اینجا یک جزیره ی زیبا و رویایی است البته هر اکتشافی در این جزیره دلپذیر نیست چرا که تاریخ تاریک، جزیره را پر از استخوانها و چیزهای وحشتناک کرده است. اگر میخواهید بیشتر وارد جزئیات جزیره شویم باید بگوییم سازندگان دست به یک ترکیب ویژه برای ساخت یک جزیره ی اسرار آمیز زده اند. در گوشه ای ساختمانهای باستانی و معابد زیبای Yamatai ها ، کمی آن طرف تر پناهگاههای جنگی که در هنگام جنگ جهانی دوم بنا شده است ، حلبی هایی از ماشینها و هواپیماهایی که از جنگ به یادگار مانده و اکنون محل زندگی ساکنان موقت جزیره شده است همه و همه در کنار هم به همراه جنگل ، غارها و پرتگاهها و بسیاری دیگر از بخشها گوشه گوشه ی این جزیره را تشکیل میدهند. جزیره ای که بعضی مواقع مانند یک بهشت آرامش بخش می ماند و لحظه ای مانند یک اژدها غرشی میکند و شما را به ماجرایی جدید دعوت میکند همین تضاد در بسیاری از صحنه های بازی حس تکراری و کسل کنندگی بازی را میکشد و به هر چه پایدارتر شدن بازی کمک میکند علاوه بر این تغییرات آب و هوایی مانند یک پوشش برای تنوع بخشیدن به محیط مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

یک مسئله تا اینجا کاملا برایتان مشخص شده است که این جزیره به هیچ عنوان محل امنی نیست پس برای ایمنی از خطرات لارا در اوایل بازی یک تیر کمان در دست میگیرد . وقتی در جنگل خیس قدم بر می دارید خواهید دید که جنگل از حیوانات زیادی پر شده است البته دلیلی برای کشتن یک خرگوش یا یک آهوی کوچک که خطری برایتان ندارند (بلکه شما برای آنها خطرناکید!) وجود ندارد ولی سازندگان برای ساخت محیطی زنده تر و پویا تر حیوانات کوچک و بازیگوشی را در بازی جا داده اند. کمی جلوتر که در محیط بازی پیش میروید با چالش های بزرگی طبق داستان بازی رو به رو میشوید که شما را مجبور میکند حتی از سلاح های گرم نیز بر علیه دشمن استفاده بکنید. در این شماره اکشن به مراتب بهتر از نسخه های گذشته ی تام رایدر درست شده است و در کنار آن مخفیانه از پیش رو برداشتن دشمنان نیز وجود دارد. دزدکی حرکت کنید ، پشت موانع پناه بگیرید و در موقع لزوم از پشت کار دشمن را بسازید اینها مسائلی است که بازی را برایتان کاملا متنوع و استاندارد خواهد کرد البته تمام اینها به خود گیمر بستگی دارد. کوچکترین اشتباه شما باعث میشود دشمنان شما را شناسایی کنند و اینبار از هر وسیله ای برای کشتنتان استفاده کنند با نارنجک و رگبار از شما استقبال و برای کشتن لارا از هیچ کوششی دریغ نکنند.

هر چه در بازی بیشتر پیش میروید امکانات بیشتری در اختیار خواهید داشت نارنجک ، انواع سلاح ها که میتوانید آنها را ارتقاء بدهید و مثلا تیرهای آتشین داشته باشید پس مبارزات بازی مرگبار تر و خونین تر میشود. صدا گذاری خوب سلاح ها و انقجارات به بازی کمک میکند که این اکشن ها حس بهتری را به بازی وارد کند. همچنین دیالوگهایی که دشمنان و افراد مختلف با هم رد و بدل میکنند باعث میشود که شما احساس نکنید با یک سری مترسک که فقط به سمتتان تیر اندازی میکنند مبارزه میکنید و این حس را به شما میدهد با گروهی در حال مبارزه هستید که دارای تاریخچه و زندگی هستند.

به لطف کنترل بی نقص و مناظر خارق العاده ی بازی وقتی شما خارج از عالم اکشن هم هستید در آرامش کامل نیز میتوانید از بازی لذت زیادی ببرید. کنترل بازی یک رابط بسیار عالی بین شما و محیط برقرار میکند و به شما اجازه میدهد از بازی نهایت استفاده را ببرید. در شماره های قبلی نیز گرفتن لبه ها و حرکت در بلندیها و گذر از غیر قابل عبورترین موانع وجود داشت اما هیچ شماره از این سری به این خوبی در این زمینه طراحی نشده بود.لارا علاوه بر دستهای توانمندش برای گذر از موانع از تناب برای پل زدن بین دو مکان و… استفاده میکند این امکانات حس متفاوتی به بازی داده است و عبور از موانع را بسیار شیرین تر از همیشه ساخته است. بازی یک کنترل کامل را در اختیارتان قرار میدهد ولی در برخی صحنه ها اسکریپ های از قبل تعیین شده نقش اساسی ایفا میکنند مانند زمانی که ساختمانی که روی آن هستید فرو میریزد و اینجاست که شما باید دکمه های خاصی را برای نجات جان خود فشار دهید این صحنه ها در بسیاری از بخشهای بازی خود را جای داده اند و ریتمی سینمایی به بازی بخشیده اند که البته باید این صحنه ها را مدیون ماجراجویی های ناتان دریک دانیم! در بازی میتوانید وارد مقبره های مختلف که در سراسر بازی وجود دارد بشوید و به اکتشاف بپردازید. لارا با اینکه یک شخصیت کاملا جدید است ولی قلبا دوستدار ماجراجویی و به مخاطره انداختن خودش است. عبور از مقبره ها و حل معماهای آنها باعث میشود مقداری تجربه کسب کنید تا بتوانید سلاح و حتی خود لارا را از لحاظ فیزیکی ارتقاء بدهید. این مقبرها که با پازلهایی بسیار هوشمندانه و با عوامل طبیعی طراحی شده است حس تام رایدر های گذشته را همچنان زنده نگه داشته اند.

علاوه بر بخش داستانی سرگرم کننده بازی دارای یک بخش چند نفره است که در چهار مختلف طراحی شده است این مدها جذاب هستند ولی شامل یک سری مد آشنا و عادی همیشگی هستند و هیچ چیز جدیدی در آن دیده نمیشود پس باعث نمیشوند که شما بخواهید به شکل جدی به بازی در این بخش بپردازید. این احساس بسیار خوبی دارد که با یک تیر کمان بازیکن دیگر را از پیش رو بردارید یا برای آنها تله بگذاریم و منتظر به دام افتادن آنها بشویم ولی این مسائل تا کی میتواند شما را سرگرم کند؟ وقتی یکی یکی بازیکنان از بخش چند نفره خسته میشوند و شما تنها خواهید ماند!

تام رایدر با تغییر اساسی در ریشه ی بازی اش آن را دوباره بازسازی و زنده کرد. لارا کرفت را از نو طراحی کرد و احساسات بیشتری را درونش بوجود آورد ، دیگر او آن ابر قهرمان نترس نیست که حتی میتواند شیطان را به زانو در بیاورد! او باورپذیر تر از همیشه شده است زخمی میشود ، عصبانی میشود با خود قرقر میکند و با دشمنان دهن به دهن میشود از همین رو بهتر میتوان با آن ارتباط برقرار کرد. تام رایدر برای کسانی که به دنبال عنوانی کاملا متفاوت در بین کثیر بازیهای کاملا اکشن این روزها یک انتخاب عالی محسوب میشود و حسی کاملا متفاوت را برای گیمرها به ارمغان خواهد آورد اگر دلتان برای ماجراجویی های لاراکرفت تنگ شده است لحظه ای درنگ نکنید او اینجاست با بدنه ای متفاوت ولی با همان روح همیشگی.

141 نظر برای “نقد و معرفی Tomb Raider جدید

در صورتی که نظر شما به پست مربوط نیست لطفاً از صفحه تماس با من استفاده کنید.

برای اینکه بازی در حال انجامتان یا بازی مورد علاقه یتان در کنار نام و آواتار شما در قسمت نظرات نمایش داده شود، میتوانید وارد پروفایل خود شده و آن را اضافه کنید.

با کلیک روی هر یک از دکمه های زیر می توانید نظرات مربوط به گروه خاصی از کاربران را مخفی کنید. برای مثال روی دکمه کاربر تازه کار کلیک کنید تا تمام نظرات مربوط به همه کاربران تازه کار ناپدید شود. توجه داشته باشید که در این صورت جواب دیگر گروه ها به کامنت مربوطه هم ناپدید خواهند شد.

مدیریت سایت حـــــــــرفه ای کاربر فعال کاربر تازه کار
پنهان کردن / نمایش نظرات کاربران
 1. وحید کاربر مهمان

  سلام فکر کنم شما خیلی خوب بتونید از این سایت کسب در امد کنید بازی های جدید رو برای فروش قرار می دم با فروش محصولات ما پورسانت دریافت کنید .

  http://teeteel.com/ads-reg.php?ob=3&su=2&bz=fs

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   فعلا به فکرش نیستیم. ممنون از پیشنهاد

  2. علیرضا کاربر مهمان

   سلام دوستان
   من تو قسمت 33 درصد گیرافتادم اونجایی که لورا روی یه چوب تو ارتفاع ایستاده چکار باید کرد

 2. sina کاربر مهمان

  چی؟ جان؟ سیمز47 ؟ جان من ؟ یعنی واقعیه؟ آقا امین خودتی؟

  1. Amin کاربر مهمان

   سلام سینا جان
   من اینجا فقط یه نویسنده هستم و خواهم بود.

   1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

    امین جان عضو افتخاری بازی‌وود هست و تو همه زمینه ها از تجربیاتش استفاده میکنیم.

   2. sina کاربر مهمان

    میدونم D: میخواستم مطمئن بشم که امین جان همون امین سیمز47 خودمونه :))
    یادش به خیر :((( روزام تو سیمز47 میگذشتن :((( اون پستای مخصوص رزیدنت اویلاتون یادتونه :))

 3. طاها کاربر مهمان
 4. mehdi کاربر مهمان

  سلام

  مرحله زیر را اگه ممکنه راهنمایی فرمایید

  میرسه به خانه چوبی که از یه پنجره تند باد میاد

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   سلام من فعلا اونجا نرسیدم.
   الان امین پیداش میشه کمکت میکنه.

  2. ایمان کاربر مهمان

   باید پنجره ها رو باز کنی بعد با کمک تیر و کمان یه حجم بزرگی که رو به روی شماست رو تکون بدی.

  3. shayan تازه کار

   اول که وارد میشی پنجره ها بازه تو باید پنجره هارو ببندی بعد سریع بری اون چرخه ی اون چوب رو بچرخونی تا بره بالا وقتی رفت بالا برو روی اون بلندی بپر روی چوب صبر کن تا پنجره ها باز شه فشار باد تورو ببره جلو بعد بپر و اون چوب هایی که ب دیوار چسبیده رو بگیر بقیش هم آسونه

   1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

    ممنون شایان جان بابت کمک

 5. علی کاربر مهمان

  سلا م بچه ها من 6 درصد گیر کردم میشه بگین چه جوری میشه رد کرد همون جایی یه مرده داره خفت می کنه لطفا

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   سلام علی جان
   اونجا حتما تا اون آیکونه رو تصویر میاد F رو میزنی برای همین میمیری. باید صبر کنی اون دایره که شعاعش کوچک تر میشه بین دایره بزرگ و دایره کوچیک داخلش بره و اونوقت F رو بزنی. چند لحظه بعدش نیاز به زدن E هم میشه.

   1. علی کاربر مهمان

    مرسی حسین جان مرسی

 6. امیرپدرام کاربر مهمان

  tomb raiderجدید منو هیپنوتیزم کرد اصن نمیتونستم چشم وردارم ازش. کلن بچه های square enixنابغن هرچی میسازن شاهکاره مثه hitman absolution

 7. shayan تازه کار

  من 35%گیر کردم همون جا که دوست های خودمون رو توی یه هوا پیما زندانی کردن که دو تا گاز سمی هم هست اگه کسی میدونه لطفا کمک کنه

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   من هنوز نرسیدم اونجا، از دوستان کسی میدونه شایان جان رو کمک کنه…

   1. shayan تازه کار
  2. سام کاربر مهمان

   شما اونجو دوتا گازو باز کن تا گاز ذربیاد به هردوتا شلیک کن بعدشو که دیگه فک کنم خودت بدونی

  3. yasin کاربر مهمان

   faghat kafie oon dood sabzaro beterekoonid ba aslahe ya tir kamoon

  4. alireza کاربر مهمان

   شما اون 2 ت شیر گاز رو باز کنید و بعد منفجرش کنید .
   بعد باید از جعبه های روبرو بپرید برید .

 8. shayan تازه کار

  با شه مرسی حالا امتحان میکنم

 9. shayan تازه کار

  مرسی جواب داد

 10. shayan تازه کار

  حسین جان بازی جدید با حال چیزی هست بگیرم
  میخواستم نظر تو بدونم…

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   Bioshock: Infinite
   رو بگیر بازی کن بیخیال همه بازیهای دیگه شو فعلا

 11. shayan تازه کار

  بعد یک سوال دیگه من که الان تو برترین کاربران هستم چگونه امتیازم رو بالا ببرم
  ممنون

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   با نظر دادن و شرکت در نظرسنجی ها، البته نظرات اسپم پاک میشه و امتیاز منفی هم داره

 12. Hamid کاربر مهمان

  سلام من اون جای که یه اسانسور هست و چندتا دبه20 لبتری زرد رنگ که اگه دبه هارو بندازی تو اسانسور میاد پایین من اونجا گیر کردم%37 بازی رو رد کردم!!!! Please Help Me

  1. shayan تازه کار

   باید ۴ متور آسانسور رو بشکونی تا بیفته پایین حالا برو طبقه بالا تر هنوز نیومده از یه دریچه که اگه دکمه کمک رو بزنی طلایی ی برو متور هارو همشون حدودن همین جوریه اگ باز مشکل داشتی بگو 😉

 13. فرید نوایی تازه کار

  حسین جان تا حالا قسمتی به عنوان نویسندگان سایت به چشمم نخورده.در ضمن کار برا میتونن مطلب ارسال کنن اگه میتونن بگو که گیج شدم.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   قسمت جدا نداریم. کنار هر مطلب مینویسه نویسندش کیه.
   بله میتونید مطلب ارسال کنید ولی فقط در صورتی ارسال میشه رو سایت که مورد تایید قرار بگیره.
   به این ایمیل ارسال کن:
   hosseincode2008@gmail.com

 14. فرید نوایی تازه کار

  یه سوال دیگه این که جایی که قبلا گفته بودم گیر کردمو راهنمایی کنی. با کرک حل میشه؟(جایی که با فاتر ماتایس father mathias درگیر میشیم یهجایی باید تن تن e رو بزنیم ولی من هر چقد میزنم اون منو میکشه.)کلا اونجا گیر کردم.و یه چیز دیگه این که اگه جایی اشتباه بود بگو.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   من نرسیدم اونجا و نمیدونم
   دوستان دیگه اگه میدونن راهنمایی کنن

 15. tara sohrabi کاربر مهمان

  لطفا اگه کسی قسمت اسانسور رو رفته راهنمایی کنه همون که باید ۴تا قسمت اسان سورو باز کنیم تا بیافته رو چهارمیش گیر کردم

 16. m-jahan2 تازه کار

  سلام من همون اولای بازی که روسا میگیرنشون بعد دختره میخوا فرار کنه بعدش طرف پیداش میکنه میخواد خفش کنه نمیتونم ردش کنم باید یه دکمه رو بزنی که از دستش فرار کنه مثل وقتی که گرگ بهت حمله میکنه ولی هر کا میکنم نمیشه باید چه کار کنم

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   تو نظرات قبلی جواب داده بودم:

   اونجا حتما تا اون آیکونه رو تصویر میاد F رو میزنی برای همین میمیری. باید صبر کنی اون دایره که شعاعش کوچک تر میشه بین دایره بزرگ و دایره کوچیک داخلش بره و اونوقت F رو بزنی. چند لحظه بعدش نیاز به زدن E هم میشه.

 17. gjust تازه کار

  سلام کسی هست این قسمت رو رد کرده باشه :

  راه بازه اما نمیتونم بپرم بالا !

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   الان بازدیدکننده هامون میبینن سوالتو و راهنمایی میکنن
   من هنوز نرسیدم!

  2. behrad کاربر مهمان

   guides.gamepressure.com
   سایت ردیفیه.راهنمای بازیارو داره.ی سری بزن حتما مشکلت حل میشه.

 18. saeidrezaei تازه کار

  دوست من باید از روی بالکن بری بالا و روبروی در بایستی اون وقت قفس رو بکشی سمت خودت و تا اون رسید سرع بپری روش همین که رفتی بالای قفس لارا میگه من میتونم بپرم و در حینی که به دریچه نزدیک شدی بپر و برو بالا

 19. gjust تازه کار

  سلام اومدم بگم خیلی ممنون از راهنمایی دوستان

  اینکه گفتید بالکن ،

  باید سمت راست باشه بعد بپره اونوقت میپره.

  در کل ممنونم

 20. رضا کاربر مهمان

  من ۳۵%گیر کردم همون جا که دوست های خودمون رو توی یه هوا پیما زندانی کردن که دو تا گاز سمی هم هست اگه کسی میدونه لطفا کمک کنه ولی تیرهام شعله نداره

 21. saeidrezaei تازه کار

  اگه از اول گیر کردی که مسئله فرق میکنی ولی من فکر میکنم حرکت آخر مشکل داری که باید هواپیما رو باید برسونی به اونطرف پرتگاه باید بری بالا و سمت چپ هواپیما دوتا دریچه هست که داره ازش گاز در میاد و یه کاور هم هست پشت کاور وای میستی بعد تیر کمون رو در میاری و دکمه آنالوگ بالا رو میزنی کمان آتشین رو طوری پرتاپ میکنی کا از هر دو گاز عبور کنه
  و تمام

 22. Farzad کاربر مهمان

  سلام.!!
  اقا یکی بداد برسه ..80% گذروندم میرسه ب قسمتی ک میره SAMرو از شر اون یارو ک با نور احاطش کرده گیرم .!! کلید هاشو ک میگه اول شلیک بعد F بعدش E رو باید بزنی گیرم ک هرچی E رو میزنم باز یارو میکشتد.خواهشا اگه کسی چیزی بلده راهنمایی کنه ممنون

 23. behnam کاربر مهمان

  درود آقا فرزاد منم درست هینجا مشکل خوردم منم مثل شما اینجا گیر کردم زمانی که می گه E را بزنید تا دفاع کنه اون یارو میزنه گردنشو می شکونه تورو خدا اگه کسی بلده بگه چی کار کنیم؟

 24. nima کاربر مهمان

  سلام.من اون قسمتی که همه سامورایی هارو میکشی بعد میرسی به یه در بزرگ که اول دریچه رو باز میکنی بعد سنگ بزرگ رو از چاه میکشی بیرون بعد باید بزنیش به بالای در تا شکاف پیدا کنه ولی بازم نمیشه رفت اونور در.باید چکار کنم؟خواهشا کمک کنید .تقریبا اخرشه

  1. شعیب کاربر مهمان

   دریچه پایینی رو ببند بعد سنگ رو بنداز پایین بعد از طبقه دوم با طناب اونو بکش طرف خودت و بپر روش.. نزدیک اون روزنه که شد بپر….

 25. behnam کاربر مهمان

  آقا فرزاد گل بلاخره من تونستم اون یارو رو رد کنم برو کد تقلب بازی رو بگیر منظورم ترینر هستش موقعی که یارو اون تیغه رو می زاره رو گردن لارا و می شکنه دوباره بلند میشه و نمیمیره بعد شیفت را بگیر تا خاک رو از زمین بپاشه تو چشمه یارو یه جوری به سمت دره ببرش دمو نشون میده یارو پرت میشه ته دره بازی تموم میشه خلاص

  1. حسین کاربر مهمان

   خوب داداش اگه لینکش رو بذاری بقیه هم استفاده کنن خوبه.من هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم

   1. hossein code مدیریت سایت هیچی!
 26. سارا کاربر مهمان

  با سلام من تو قسمت 63 درصد همون قسمت که یه نفر داره روح دختر جینی رو از بدنش میکشه بیرون بعد من با تیر اون رو رو میکشم که شنل سرشه بعد بازی اسم سازندکان و عوامل ساخت بازی رو مینویسه ولی بازی تو 63 درصد هست هنوز تموم نشده بعد که اسم نویسی تموم میشه لارا تو یک جنکله من هرجه دور خودم میکردم هیجی نیست تا آخرش به یک خونه میرسم که این طرف و آن طرف درش دوتا بشکه آتیشه دکمه کیو هم میزنم رنک بشکه ها زرد میشه ولی هر جه بهشون شلیک میکنم اتفاقی نمیفته خواهشا اکه کسی این مرحله رو رفته بهم کمک کنه

  1. ALIREZA کاربر مهمان

   داداش نقشه رو بزن تو مسیر رودخانه برو به یه پل میرسی از اون رد شو به جایی که من هستم میرسی قسمت هواپیما انجا برای اتیش زدن از فانوس استفاده کن

 27. Mehdi کاربر مهمان

  سلام به همه.
  بچه ها من اونجا گیر کردم که تو غاری یه گرگ میاد می افته روت اونجا هر کاری میکنم نمیتونم بکشمش :@
  کمک لطفا 🙁

 28. بهنام کاربر مهمان

  مهدی جان باد دکمه هایی را که می گه بزنی مگرنه گرگه می کشتش

 29. بهنام کاربر مهمان

  سارا خانم شما پچ بازیتون خرابه پچ بازی رو عوض کن درست می شه

 30. homayoon afshar تازه کار

  دوستان من تو مرحله 42 درصد گیر کردم سه تا از دوستاش توی یه هلیکوپتر زندانین میرم رو هلیکوپتره از توی کوه 2 تا گاز ول میشه به گاز تیر اتشین میزنم فقط منفجر میشه و دیگه هیچی نمیشهخواهش میکنم کمکم کنین یه هفته س گیر کردم توش

 31. سارا کاربر مهمان

  سلام کسی میدونه گرگ بازی چطوری بکشم گیر کردم کمک کنید من گرگ منو میخوره چیکار کنم

 32. Shayan کاربر مهمان

  همایون جان باید جوری تیر بزنی که به ٢ تا گازه بوخوره از زاویه یی برن که گاز ها روی هم باشه

  1. homayoon afshar تازه کار

   مرسی دوستان گلم ردش کردم با راهنمایی شما…الان تو یه جنگل هستم که باید ازش خارج شم اما تیرو کمونم کار نمیکنه….انگار یه تیر کمون مخصوص دیگه میخاد اگه اینجا هم راهنماییم کنین خیلی ممنون میشم

 33. blackfisher تازه کار
 34. poyan کاربر مهمان

  man onja ke tofan miad panjereha bazo baste mishan gir kardam komak konidddddddddddddddddddddddddddddd

  1. حامد کاربر مهمان

   باید با توجه به جهت باد پنجره مورد نظر باز کنی بعد با تیر کمون(کلیک وسط) اون گوی بزرگ آویزون بکشی و ول کنی، نیروی تشدیدی باد و تیرکمون گوی به سمت ستون های کناری هدایت میکنه باعث میشه ستون ها بشکنن.

 35. poyan کاربر مهمان

  merc hamed radesh kardam hala onjaei ke bala bare ba 4ta boshkas gir kardam komakam koniddddddddddddddddddddddddddddddddddd

 36. poyan کاربر مهمان

  merc hamed radesh kardam hala onjaei ke bala bare ba 4ta boshkie zarde gir kardammmmmmm lamasab khily sakht shode jigggggggggggggggggggggggg

 37. GHOST حـــــــــرفه ای mafia1

  بازیه خیلی خوبیه خدایی توپه

 38. poyan کاربر مهمان

  aloooooooooooooooooooooo

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   بابا اون که دیگه خیلی آسونه! اون چوبه هست که مثل الاکلنگه باید اون بشکه های زرد رنگ رو برداری بذاری یه طرف چوبه تا سنگین بشه. سه تا باید بذاری. بعد که یه طرفش سنگین شد از روش باید بری و بپری و مسیرو ادامه بدی…

   اینا خیلی آسونه باید خودت بتونی حل کنی

 39. arianR تازه کار

  خوب بید و بود

 40. mohsen کاربر مهمان

  من تو مرحله 73%هستم اونجای که یه قفس وازتو چاه میاره بیرون یکی از بچه ها گفته باید برم بالای بالکن قفس وبکشم سمت خودم بعد بپرم روش ولی باور کنید 30 دفعه امتحان کردم یکی بیشتر راهنمای کنه ممنون میشم

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   شما باید اول درو باز کنی بعد بیای قفس رو بیاری بیرون بعد بری درو ببندی و قفس رو بیاری پایین تا ارتفاعش کمتر بشه بعد اینکاری که دوستت گفته رو بکنی.

 41. mohsen کاربر مهمان

  حسین جان خیلی ممنون اشتباهم تو ارتفاعش بود که شما اشاره کردی خواستم تشکر کنم

 42. poyan کاربر مهمان

  daset dard nakone hosein khily gashng rahnamei mikoni khoda khiret bede dadash

 43. حسین کاربر مهمان

  من اون قسمتی ک میره SAMرو از شر اون یارو ک با نور احاطش کرده گیرم .!! کلید هاشو ک میگه اول شلیک بعد F بعدش E رو باید بزنی گیرم ک هرچی E رو میزنم باز یارو میکشتد.خواهشا اگه کسی چیزی بلده راهنمایی کنه ممنون

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   والا فکر کنم تو کامنت های قبلی بعضی ها همین مشکل رو داشتن و راه حلش رو یه نفر گفت بپگرد ببین پیدا میشه یانه. من که فکر کنم E رو زدم اوکی شد حالا شاید باید تند تند بزنی یا نگهش داری دکمه رو. تونستی کرکت رو هم عوض کن شاید درست شد

   1. حسین کاربر مهمان

    باشه.ممنون

 44. ALIREZA کاربر مهمان

  سلام دوستان من 73 درصد بازی رفتم همه توی راهنمایی میگن قسمت الکلنک رو یه طرفشو سنگین کنم میشه یکی بگه چطوری سنگینش کنم با چی از کجا گیر بیارم من وجب به وجب بشو طی کردم چیزی نمیاد که حمل کنم ممنون میشم شفاف توضیح بدید ممنون

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   سلام علیرضا جان لطفا یه عکس بذار و اسم مرحله رو هم بنویس یا Objective رو

   تا اونجایی که من یادم میاد فقط یه جا باید یه طرف الاکلنگ رو سنگین میکردیم که اونم باید جعبه های نارنجی رنگ رو باید برداری و بذاری یه طرفش. چدنتا از جعبه ها هم بالای بلندی هستن که یه چیزی از سقف آویزونه باید اونو با تیرکمان حرکت بدی تا بخوره به اون بلندی و باعث افتادن جعبه نارنجی بشه. سه چهار تا جعبه بذاری درست میشه.

 45. mohsen کاربر مهمان

  دوستان در صد بازی به نسبت به جمع اوری امتیازه هرچه بیشتر پیدا کنی درصد بیشتری رو از بازی میگیری یه مقدار دقیق تر توضیح بدین تا دوستان بهتر کمک کنن حسین آقا ممنون میشم اگه بازی تو همین سبک رو بهم معرفی کنی که گرافیک خوبی هم داشته باشه

 46. ali_reza007 تازه کار

  مشگل من با این بازی فقط کنترلر اون بوده …!کسی از دوستان میتونه به من بگه چیکار کنم بتونم با gamepad بازی کنم این بازی رو ؟؟ همه دگمه ها و جلو و عقب رو میتونم با دسته بازی کنم ولی برای نگاه کردن به اطراف نمیتونم و فقط با موس میشه ؟؟! هر کدام از این دوستان میدونند یه کمکی به من بکنن ..خیلی ممنون میشم که کلا راهنمایی بکنید منو دوستان که چجوری میشه از game pad برای pc دقیقا مثل کنسول بازی جواب گرفت؟؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   یه نرم افزاری هست به نام Xpadder که من پیشنهاد میکنم اونو دانلود کنی:

   http://ir-dl.com/software-section/xpadder-2012-05-01-retail/

 47. پری کاربر مهمان

  من 60% بازی رو رفتم
  اونجا که باد شدیده و یه مشت سامورایی میکشی
  مرسی به یه در بزرگ
  دره با همون تیر و کمان و طناب باز میشه
  ولی این روش چوب گرفته
  کمک کنید؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   پری خانم با درصد نمیشه فهمید کچا رو میگی لطفا یکم دقیق تر توضیح بده و یه عکسم تونستی بذار. همچنین Objective رو هم بنویس

 48. پری کاربر مهمان

  ببین اونجا هست که کشتی رو راه میندازیم و با اون دختر سیاه پوسته و پسر چاقه راه میافتیم
  بعد لارا از رو یه پل رد میشه به خاطر باد شدید پله میشکنه
  بعد یه نره اخر از اون ته نشون میده داد میکشه
  اون دره رو نمیدونم چطور باز کنم

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   اگر درست یادم مونده باشه باید با همون تیرکمونت اون چیزی که آویزونه رو حرکت بدی تا بخوره به دره. فقط باید یادت باشه از زاویه ای تیرکمون رو بهش بزنی که باد سرعتش رو زیاد کنه. فکر کنم باید از سمت چپ اینکارو بکنی. کلا از جاهای مختلفی اون آویزونه رو بکش تا بالاخره دره بشکنه. تنها راهش همینه.

 49. پری کاربر مهمان

  Objective منظورت چیه

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   اون کاری که بهت میگه بکنی. دم به دم اپدیت میشه که چیکار کنی. اسم ماموریتی چیزی

   به جای اینا یه عکس بگیری من میفهمم کجا رو میگی. موقع بازی کلید Print Screen رو بزن که معمولا کنار F12 هست. بعد برو این سایت و اپلودش کن: http://www.8pic.ir و ادرس عکسه رو بذار اینجا

 50. پری کاربر مهمان

  اونطوری نیست که گفتی
  این عکسش

 51. پری کاربر مهمان

  ادرسه عکسو گذاشتم که

 52. پری کاربر مهمان

  اسم ماموریت اینه فکر کنم
  rescue sam from mathias

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   فهمیدم کجایی ولی چیزی که عجیبه اینه که اونطوری نباید باشه! این عکسو ببین:

   باید طناب خالی میبود نه اینکه روش چوپ داشته باشه! شاید باید با شاتگان چوب ها رو بترکونی. با تیرکمون از لا به لای چوپ ها طناب رو نشون بگیر بزن ببین شاید گرفتش. ممکنه هم باگ باشه و اگه ماموریت رو ریستارت کنی درست بشه.

   از ترینر هم که استفاده میکنی D:

 53. پری کاربر مهمان

  په چرا مال من اینطوریه اخهههه
  شات گان چیه
  با همه اسلحه هاش زدم نشد
  چطوری ماموریت ری استار کنم

 54. پری کاربر مهمان

  چقد دیر ج میدی یه ایمیل یاهو بده بچتیم زودتر به جواب برسیم خو

 55. پری کاربر مهمان

  هر کاری میکنم این یه تیکش رد نمیشه ای خدا
  حسیییییییییییییییییییییییییین

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   پریسا خانم سرچ کردم مثل اینکه این یه باگ همه گیره!! یه نفر تو یوتیوب هم فیلم گرفته بود که عینا همین مثل تو بود. اون بازی رو اپدیت کرده بود و مشکلش حل شده بود ولی تو که الان ترینر رو داری بهتری Super Jump رو بزنی که کلیدش شماره 8 هست. وقتی که فعال شد لارا میتونه بیش از اندازه بپره و اینطوری از رو دره بپر برو جلو. امیدوارم مشکلت حل بشه.

 56. پری کاربر مهمان

  ایول به نکته ظریفی اشاره کردی
  پریدم از روش حل شد
  بعد غوله امد غول رو هم باد برد
  رفتم جلو دیگه هیچی نبود کلا سفیده
  بری میافتی میمیری
  این باگ و دیگه چطوری حل کنم
  چطوری بازی اپدیت میشه

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   مثل اینکه قسمت نیست این بازیو تموم کنی!! آخراشی دیگه! لینک دانلودش ایناها ولی حجمش زیاده ها! 320 مگابایت و تضمینی هم نداره که درست بشه یا نشه:

   ftp://46.237.122.170/TombRaider/Tomb.Raider.Update.v1.01.748.0-sam2k8.rar

   احتمالا این باگ جدید به خاطر ترینر درست شده. اگه بازیت سیو شد بیا بیرون و دوباره برو تو ترینر رو هم فعال نکن ببین درست میشه. راستی ایمیلتم چک کن

 57. حامد کاربر مهمان

  من اون قسمتی ک میره SAMرو از شر اون یارو ک با نور احاطش کرده گیرم .!! کلید هاشو ک میگه اول شلیک بعد F بعدش E رو باید بزنی گیرم ک هرچی E رو میزنم باز یارو میکشتد.اگه لینک دانلودی چیزی بدید که این قسمت بازی رو حل کنه ممنون میشم

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   این فکر کنم باگ باشه که شما یا مرحله رو دوباره از اول برو یا کرکت رو عوض کن. آخر بازیه اونجا و نمیشه سیوی چیزی داد. تو گوگل سرچ کن کرک سالم tomb raider میاد برات

 58. محسن کاربر مهمان

  سلام

  دوست لارا که پاش زخمی شده به لارا یک axe داد بعد از اینکه از سخره ها رفتم بالا…
  به یک پل چوبی نصفه رسیدم که کنارش یک آبشار هست …
  وقتی میرم رو پل خراب میشه و لارا میفته و میمیره …
  الان 2 روزه اینجا گیر کردم نمیدونم چی کار کنم !!!!
  لطفا راهنمایی کنید.
  ممنونم

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   یه عکس بذار و اسم مرحله یا کاری که بهت میگه رو به انگلیسی بگو تا بدونیم کجا رو میگی. عکسو اینجا میتونی اپ کنی:

   8pic.ir

 59. محسن کاربر مهمان

  هوراااااااا بعد از 2 روز و نیم ردش کردم :دی
  زنده باد بازیووووووود….
  داش حسین جان جای دیگه به مشکل برخوردم مزاحمت میشم.

 60. مجتبی کاربر مهمان

  من 62درصد بازیورفتم تویه معبد گیر افتادم که پراز لاشه ادم هستش کسی میتونه بگ هچطور رد میشه مرسی.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   تا اونجایی که یادمه اونجا چیزی نداشت که ادم گیر کنه. قشنگ بگو چیکارا کردی و مشکلت چیه. اسم مرحله و یه عکس هم بده

 61. مجتبی کاربر مهمان

  اونجا یه حفره بزرگ هستش یقفس هستش با چرخدنده دستی میفرستی تو گودال دریچرو میبندی همین دیگه ما هرکاری کردیم بریم بیرون نشد اقامرحله اسم نداشتش تا اونجایی که یادمه میزنه 62درصد بازی طی شده.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   اول در چاه رو باز کن بعد قفس رو بیار بیرون بعد دوباره در چاه رو ببند و قفس رو بیار پایین تا ارتفاعش کم بشه. بعد با تیرکمون بکشش تا تاب بخوره و از ارتفاق بپر روش و از اون دری که بستس از بالاش ادامه بازی رو برو

 62. mehdi_aviation تازه کار

  پیغام من کجاست؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   پیغامت رو اینجا نذاشته بودی که!! تو این پست گذاشته بودی که همونجا جوابت رو دادم:

   http://baziwood.ir/1392/03/14/%d8%af%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d9%83%d8%a7%d9%85%d9%84-tomb-raider-2013-%d8%a8%d9%87-%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%d9%8a/

 63. mehdi_aviation تازه کار

  با سلام حسین جان یه مشگلی برام پیش اومده من 54% هستم درون یه غاری هستم و راه خروج مشخص نیست باید اینجا چی کار کرد؟ از رو نقشه هم چیزی مشخص نیست همه راهها به هم راه دارد اگه میتونی کمک کن این پیغامو زده برای مرحله:

  DISCOVER THE ANCIENT TOMB

  1. Layken حـــــــــرفه ای

   غاری که توش هستی به خط داستانی مربوطه یا یک ماموریت فرعی هستش؟

   چون در اصلی ها اکثر مواقع مسیر دیگه برگشت نداره و خروج هم بستگی به کاری داره که باید انجام بدی که مسیر باز بشه

 64. hosseinxj0152
  hosseinxj0152 حـــــــــرفه ای

  من که قسمت های قبلیش رو بازی نکردم ولی این بازی جالب بود همه چیش

  در ضمن ممنون

 65. OMID کاربر مهمان
  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   ببین من هی میگم نباید از این جاها. الان تو باید بری پیش دوستات که کنار یه قایق خرابه هستن و باهاشون حرف بزنی. بعدا اینجاهایی که عکس میذاری میرسی.

   الان تو برو پیش دوستات کنار قایق

 66. OMID کاربر مهمان
  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!
 67. OMID کاربر مهمان

  ممنون میشم این قسمتو راهنمایی کنید بد جور گیر کردم

 68. OMID کاربر مهمان

  حسین جان عزیزم من ژیش دوستام میرم میدونمم باید چی کاریو انجام بدم ولی گیر کرده وقتی میرم تو قایق فقط میسته این دری که یه دسته بزرگ زرد رنگ توشه رو نمیتونم باز کنم

 69. OMID کاربر مهمان
 70. OMID کاربر مهمان

  مثلا این کارو چطوری انجام میده که من نمیتونم تیرو کمانش میره توی سنگ

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   ببین. جاهایی که کنارش از این چوبا هست فکر کنم باید با زدن کلید 2 که تیر تیرکمون رو عوض میکنه rope arrow رو برداری بعد با کلیک چپ موس شلیک کنی اونطرف وخودش اتوماتیک وصل میکنه به چوبه. ولی این دو تا عکس بعدی که گفتی رو باید یه چیز دیگه داشته باشی که من هی میگم یه جای دیگه گرفته میشه تو هی میگی این در چجوری باز میشه.

   اینقدرم پشت سر هم کامنت نذار! همشون رو میتونی تو یه کامنت بذاری الکی 7 8 تا پشت سر هم ارسال میکنی کار مارو سخت تر میکنی.

   من دیگه حرفی برای گفتن ندارم و دیگه جواب نمیدم… هرچی به ذهنم میومد رو گفتم

 71. OMID کاربر مهمان
 72. OMID کاربر مهمان
 73. OMID کاربر مهمان

  این درو چطوری باز میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 74. OMID کاربر مهمان

  دستت درد نکنه نشد

 75. OMID کاربر مهمان

  حسین جان من یه چیز جالب فهمیدم من تا اینجای بازی اومدم ولی کمانم هنوز مال دوران هخامنشیه !!!!!!!!
  چرا ابدیت نشده… اینم عکسشه.عکسایی که از سایتهای دیگه دیدم کمانش بروز شدست.با همونم میشه سخره روبرو رو بزنی

  1. parham.rm کاربر برتر

   شما وقتی بقل آتیش میشینی می تونی لاوازمتو اپگرید کنی… که به امتاز های خاصی نیاز داره…
   اواخر بازی هم یه کمان بت میده در حد بازی کرایسیس…

  2. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   کمان هم در طول ماموریت عوض میشه. شما همون یک مرحله رو که کمان عوض میشه و قابلیت جدید میگیره رو نرفتید و دارید همش به جاهایی سرک میکشید که در آینده به اونجاها خواهید رفت.

 76. OMID کاربر مهمان

  پرهام جان میدونم ابگرید میشه ولی تو همین مرحله که کمان میده گیر کردم عزیزم
  کمانو ندارمش

  1. parham.rm کاربر برتر

   مگه تو نقشه جایی نیست ک بتونید این آپگرید رو پیدا کنید. اگه دیده باشی یه طناب می بنده سر تیر بقیش حله. اصن جزو مراحل اصلیه پیدا کردن این آپگرید…
   بقیه دوستان هستن کمک می کنن!
   حسین آقا هم ک خبرس امشب میاد…
   من خواستم کمکی کرده باشم…

 77. OMID کاربر مهمان

  حسین با ما قهر کرده .تصمیم گرفتم از اول بازی رو شروع کنم

  1. parham.rm کاربر برتر

   خیلی حس دارید…
   منم تو گرز آو وار یه دری باز نمی شد مجبور به اینکار شدم….

  2. parham.rm کاربر برتر

   نه باو انگار کاری پیش اومده براش…
   شما هم عجله کردیا امشب آنلاین می شد…

 78. OMID کاربر مهمان

  نه ژرهام جون این تام رایدر بازی دوران بچگیه من تا الانه همه قسمتاشو بازی کردم همه ماموریتاشم گذروندم ولی وقتی اینجوری تو این مرحله گیر کردم اعصابم خورد شد

 79. ابرو خفن تازه کار تام رایدر

  عجیبه

  مثلا کامیون بالای صخره چی کار میکنه؟!:))

  سلام/من توی قسمت 15 درصد گیر کردم.همونجایی که یهو وارد ساختمان میشی. بعدش اونجا کلی از اون چراغ فانوسیا داره.بعد من میرم از روی جعبه بالا میرم اونطرف بعد اون لوله ی گاز رو میپیچونم بعدش گاز ها میان بیرون خفه میشم میمیرم دیگه هیچ راهی هم ندارم!لطفا کمکم کنین خیلی زودتر.

 80. mamad تازه کار Tomb raider

  10

  azon panjerei ke miyai dakhel bayad sari beri biron ta namordi badesh bayd 1ki azon cheragh fanosiyaro az hamon jai ke azash omadi biron bendazi dakhel bad booom mitereke rahet baz mishe in ke kheyli sadst

  1. ابرو خفن تازه کار تام رایدر

   دستت درد نکنه دیگ تمومش کردم
   بچه ها یک بازیه جنگی خوب برای کامپیوتر سراغ ندارین؟

 81. علی کاربر مهمان

  تو قسمت 18 آخرش اون مرده که میفته رو لارا چطور باید کشت هی میگه mash E؟

 82. Arman کاربر مهمان

  9.5

  بازی واقعا یه شاهکار بود در نوع خودش.تنها چیزی که تو ذوق میزد پرش های مسخره لارا بود که خیلی دور از واقعیت بودن.آخر بازی هم جایی که باد میومد واقعا دروغ بود.آون باد کامیون رو بلند میکنه چه برسه به آدم !!!!!

 83. mbe کاربر مهمان

  10

  نمیدونم باورتون بشه یا نه
  بازی رو شروع کردم تا موقعی که بازی تموم نشد بلند نشدم از دستگاه تازه تمام اسلحه هارو اپ کرده بود
  تامب رایدر دومی هم عالیه اونم تموم کردم

 84. GENERAL
  GENERAL تازه کار منتظر پی سی جدیدم هستم

  گیم پلی خوب،گرافیک خوب.داستان نسبتا خوب

  خطر تکراری شدن بازی

  7

  تام رایدر از اون دسته از بازی هاست که هرچقدر بیشتر بازیش کنید بیشتر کنجکاو میشید تا در محیط اون پرسه بزنید،شاید یکی از کلیدهای اصلی موفقیت بازی هم همین بوده،حالا که چندین سال از اومدن این بازی میگذره انتظارات از اون بسیار بالا رفته و انصافا نسخه آخر بازی که تقریبا 2 سال پیش اومد به بلوغ کامل رسیده بود و تونست تمام گیمرها و منتقدین رو راضی کنه و این مساله کار رو برای نسخه بعدی بشدت سخت میکنه.هرچند که تا الان خبری مبنی برساخت نسخه ای جدید به گوش نرسیده،جدیدترین اخبار در مورد این بازی ساخت فیلمی از روی اونه (که شک دارم فیلم خوبی از آب دربیاد چون هیچ وقت فیلمی نتونست وفادار به بازی ساخته بشه و همیشه باعث نارضایتی مخاطبان اصلی یعنی گیمرها شد مانند فیلم های وارکرفت،هیتمن و…در حال حاضر هم تمام نگاه ها به فیلم اساسین کرید هست،عنوانی که همه آرزو دارند بتونه طلسم ساخت فیلم های ناموفق از روی بازی ها رو بشکنه).

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *