لارا کرافت در بازی Tomb Raider جدید بر خلاف نسخه های قبلی که یک ماجراجوی تمام عیار بود، تنها یک زن جوان بی تجربه است که هنوز تبدیل به آن لارایی که همه میشناسیم نشده است. در واقع داستان تومب ریدر 2013 قبل‌تر از همه داستان های بازی های قبلی اتفاق می افتد و سعی میکند به بازیکنان نشان دهد که چگونه لارا کرافت قرار است تبدیل به لارا کرافت واقعی نسخه های قبلی شود.

لارایی که هنوز لارا نیست!

 

به ترتیب از راست به چپ: جونا، الکس، ریس و گریم
http://www.wikiraider.com/images/thumb/2/27/Jonah.jpg/250px-Jonah.jpghttp://www.wikiraider.com/images/thumb/2/21/AlexWeiss.jpg/250px-AlexWeiss.jpghttp://www.wikiraider.com/images/thumb/2/24/Reyes.jpg/250px-Reyes.jpgGrim.jpg

 

به ترتیب از راست به چپ: ویتمن، سم و راث
http://www.wikiraider.com/images/thumb/7/73/Whitman.jpg/250px-Whitman.jpghttp://www.wikiraider.com/images/thumb/3/3d/SamHeldHostage.jpg/250px-SamHeldHostage.jpghttp://www.wikiraider.com/images/thumb/9/93/ConradRoth.jpg/250px-ConradRoth.jpg

 

داستان این نسخه با نشان دادن لارا کرافت شروع میشود که مشغول آماده شدن برای اولین سفرش با کشتی «پایداری» (Endurance) است. لارا قصد دارد به کمک گروهش تمدن گمشده یاماتای (Yamatai) را پیدا کند. به همین منظور و با پیشنهاد لارا و بر خلاف میل ویتمن (Whitman) کشتی آنها راهی منطقه مثلث اژدها (Dragon’s Triangle) در شرق ژاپن میشود. اما طوفانی سهمگین کشتی آنها را در می‌نوردد و به دو قسمت تقسیم میکند. به همین دلیل آنها مجبور میشوند به جزیره‌ی ناشناخته ای که در همان نزدیکی بود پناه ببرند. لارا در این بین از بقیه گروه جدا میشود و توسط یک فرد ناشناس به گروگان گرفته شده و در غار عجیبی زندانی میشود. لارا به هر ترتیب ممکن موفق به فرار میشود و سعی میکند بقیه افراد گروهش را پیدا کند. در این راه او با چیزهای عجیبی رو به رو میشود که نشان میدهد همه چیز عادی نیست: علامت های عجیب روی دیوارها و سنگ ها، قربانی کردن حیوانات مختلف در آیینهای مذهبی و جنازه های افراد مختلف که همه جا پخش هستند. نهایتا لارا یکی از هم گروه هایش با نام سم (Sam) و فرد دیگری به نام ماتیاس (Mathias) را پیدا میکند که ادعا دارد یکی از مسافرهای کشتی بوده است. در حالی که سم مشغول صحبت در مورد افسانه های هیمیکو (Himiko) با ماتیاس بود لارا از شدت خستگی بیهوش میشود و وقتی به هوش می‌آید خبری از سم و ماتیاس نیست.

لارا بعد از این اتفاق دیگر افراد گروه را پیدا میکند. قرار میشود لارا و ویتمن دنبال راث (Roth) که هنوز پیدا نشده است بروند و بقیه افراد هم که شامل ریس (Reyes)، جونا (Jonah)، الکس (Alex) و گریم (Grim) می‌شدند دنبال سم و ماتیاس بروند. لارا و ویتمن با گشت و گذار در جزیره کشف میکنند که افراد بومی جزیره هیمیکو را پرستش میکنند و این جزیره در واقع همان جزیره یاماتای است که انها دنبالش بودند. درست زمانی که آنها معبدی مزین به نام هیمیکو را پیدا کردند چند نفر از افراد ساکن در جزیره آنها را پیدا میکنند و به کمپ مخصوص خود میبرند که افراد دیگری از کشتی پایداری هم در آنجا نگه داری میشوند. زندانی های کمپ سعی میکنند فرار کنند که این کار عصبانیت افراد جزیره را در پی دارد و باعث میشود همه زندانی ها کشته شوند. لارا که از ویتمن جدا شده سعی میکند پنهان شود ولی توسط ولادیمیر (Vladimir)، یکی از سردسته‌گان افراد بومی جزیره، پیدا میشود. ولادیمیر به لارا حمله میکند ولی لارا تقلی میکند و باعث کشته شدن ولادیمیر شده و فرار میکند. بعد از مدتی او موفق به پیدا کردن راث که زخمی شده است میشود. لارا و راث قرار میگذارند به کمک وسایلی که راث در اختیار داشت، لارا به بالای کوهی بلند برود تا شاید بتواند سیگنال کمکی بفرستد و بدین ترتیب شاید از جزیره نجات پیدا کنند.

لارا در حال بالا رفتن از برج برای ارتباط برقرار کردن با افراد گروه نجات

لارا موفق به ارتباط برقرار کردن با هواپیمایی که دنبال کشتی پایداری میگشت، میشود اما در کمال تعجب میبیند که هواپیمای نجات آنها در هوای آرام و آفتابی توسط رعد و برقی مورد اصابت قرار میگیرد و سقوط میکند. در همین لحظه لارا صدای مرموزی میشنود که به زبان ژاپنی میگوید: «هیچ کس اینجا را ترک نمیکند». لارا که در مورد خلبانان این هواپیما احساس گناه میکند سعی میکند آنها را نجات دهد اما موفق نمیشود. سپس الکس و ریس با لارا تماس میگیرند و به او میگویند که سم توسط افراد بومی جزیره دزدیده شده است که خود را انجمن برادری سولاری (Solarii Brotherhood) می‌نامند. لارا که نزدیک ترین فرد به مکان نگه داری سم است سعی میکند او را نجات دهد اما ماتیاس مانع این کار میشود و به افراد خود دستور میدهد لارا را بکشند. اما لارا با دخالت موجودات غیرعادی و شبیه سامورایی ها با نام اونی (Oni)، به معنای شیاطین در زبان ژاپنی، نجات می‌یابد و راهی زیارتگاهی در اعماق کوهها میشود. در آنجا لارا میفهمد که جانشین هیمیکو یا همان «ملکه خورشید» (Sun Queen) با انجام مراسمی سنتی با نام عروج (Ascension) انتخاب میشود که در جریان آن نامزدهای جانشینی او در وسط کوهی از آتش قرار داده میشوند و اگر جانشین واقعی ملکه خورشید باشند آتش خاموش میشود و در غیر این صورت سوخته و خاکستر میشوند. سم که توسط این افراد گرفته شده است یواشکی یکی از بی سیم های دشمنان را برداشته و با لارا تماس میگیرد و به او میگوید که آنها قصد دارند او را در وسط این کوه آتش قرار دهند زیرا فکر میکنند سم جانشین ملکه خورشید است.

لارا در راه رساندن خود به محل نگه داری سم با گریم رو به رو میشود ولی سولاری ها سروکله‌یشان پیدا میشوند و به آنها میگویند که اگر گریم تسلیم نشود لارا را خواهند کشت. گریم مقاومت میکند و لارا با کمک راث موفق به فرار میشود اما گریم در این بین خود را فدای نجات دادن لارا میکند و کشته میشود. لارا به محل انجام مراسم عروج میرسد و میبیند که سم در آستانه سوزانده شدن توسط سولاری ها و ماتیاس است. لارا سعی میکند مراسم را خراب کند اما افراد سولاری که تعدادشان زیاد است مانع این کار میشوند و مراسم ادامه می‌یابد. با وزیدن باد شدید آتش خاموش میشود و آسیبی به سم نمیرسد و بدین ترتیب معلوم میشود که سم جانشین واقعی ملکه خورشید است.

لارا دوباره به سختی و به هر ترتیبی شده موفق به فرار میشود اما مجبور است به خاطر گرفتار شدن بقیه دوستانش که دنبال سم میگشتند و زندانی شده‌اند دوباره به آنجا برگردد. لارا به همراه ویتمن که ناگهان سروکله اش پیدا میشود، به محل مذکور بازمیگردند تا سم را نجات دهد و از آن طرف راث که هلی کوپتر دیگری پیدا کرده است قرار میشود آنها را سوار کند و با هم فرار کنند. لارا که میدانست رعد و برق مانع خروج هرچیزی از جزیره میشوند سم را که پیدا کرده مجبور میکند از راه زمینی فرار کند و خود سوار هلی کوپتر میشود تا راث را راضی کند هلی کوپتر را به زمین بنشانند که در همین هنگام رعد و برق باعث میشود هلی کوپتر آنها سقوط کند. لارا که نزدیک بود بمیرد و بی هوش شده است توسط راث به هوش می آید اما با سر رسیدن ماتیاس و سولاری ها راث خود را فدای لارا میکند و میمیرد و لارا موفق به فرار میشود.

لارا که سم را نجات داده و او را از راه زمینی فراری داده سعی میکند سوار هلی کوپتر شود و راث را راضی کند هلی کوپتر را به زمین بنشانند که…

لارا هنگام عزاداری برای راث به خود می‌قبولاند که این رعد و برق ها عادی نیستند و به گونه ای به ملکه خورشید (هیمیکو) مرتبط میشود و طوری طراحی شده اند که نگذارند کسی از جزیره خارج شود. لارا به بقیه افراد ملحق میشود که توانسته اند از دست سولاری ها فرار کنند و قایقی را برای فرار از جزیره پیدا کنند که البته نیاز به تعمیر دارد. ویتمن که قبل‌تر دوباره توسط سولاری ها گرفتار شده بود و از لارا جدا شده بود دوباره به جمع لارا و بقیه افراد ملحق میشود و ادعا میکند از دست سولاری ها فرار کرده است. اما لارا به او مشکوک میشود و فکر میکند که او با افراد بومی جزیره هم دست شده است. مقصد بعدی لارا رفتن به خرابه کشی پایداری است زیرا الکس به آنجا رفته تا وسائل مورد نیاز تعمیر کشتی را پیدا کند. لارا الکس را پیدا میکند که زیر اوار مانده و تا میخواهد به او کمک کند سروکله سولاری ها پیدا میشود. الکس با منفجر کردن بخشی از کشتی خود را فدا میکند تا لارا بتواند ابزار لازم را به دست همگروهانشان برساند و به این ترتیب الکس هم کشته میشود.

لارا سپس نامه‌ای از زمان جنگ جهانی دوم از طرف نظامیان ژاپنی که قصد داشتن از قدرت این رعد و برق ها به عنوان اسلحه استفاده کنند، پیدا میکند و تصمیم میگیرد به معبد باستانی اشاره شده در آن برود. در این معبد لارا باقیمانده جنازه یکی از افراد بالا رتبه سامورایی ها را پیدا میکند که با وارد کردن شمشیر به شکمش خودکشی کرده است. در نامه ای که در غلاف شمشیر از خود بر جای گذاشته است معلوم میشود که او در واقع فرمانده استورم‌گاردهای (Stormguard) ملکه (همان Oni ها) بوده است که وظیفه یشان محافظت از زیارتگاه است. و اینکه جانشین ملکه به جای اینکه پذیرای قدرت ملکه خوردشید باشد، خودش را کشته است و باعث شده روح ملکه خورشید بعد از مرگش در بدن خود زندانی شود و بدین ترتیب خشم او باعث به وجود آمدن رعد و برق ها میشود که مانع خروج افراد از جزیره میشود. لارا میفمد که مراسم عروج برای این نیست که شخص دیگری جانشین ملکه خوردشید شود بلکه به این منظور انجام میشود که روح ملکه خورشید بعد از مرگ وارد بدن دیگری شود و در این بین هم، روح شخص جانشین به کلی نابود میشود و روح ملکه به جای آن وارد بدن شخص جانشین میشود. روح هیمیکو میخواهد از بدن فعلی اش فرار کند و وارد بدن جدیدی شود و ماتیاس هم به همین دلیل قصد دارد سم را به عنوان بدن جدید او به او پیشنهاد دهد. لارا بعد از مدتی به محل تعمیر قایق برمیگردد و متوجه میشود که ویتمن به آنها خیانت کرده و سم را با خود برده است تا تحویل ماتیاس بدهد.

لارا، جونا و ریس با استفاده از قایق به محل زیارتگاه میروند و قرار میشود جونا و ریس در کنار قایق بمانند و از آن محافظت کنند و لارا نیز سم را نجات دهد و با هم فرار کنند. لارا با رسیدن به زیارتگاه شاهد کشته شدن ویتمن توسط یکی از استورم‌گارد ها میشود و اینکه ماتیاس سم را به زیارتگاه میبرد. لارا به موقع با کشتن استورم گارد ها خود را به بالای زیارتگاه میرساند و میبیند که ماتیاس مراسم را شروع کرده است. لارا موفق میشود ماتیاس را بکشد و نیز باقیمانده جنازه هیمیکو را نیز که در حال گرفتن روح سم بود از بین ببرد و بدین ترتیب سم را نجات دهد. با نابود شدن هیمیکو دیگر خبری از رعد و برق نخواهد بود و برای همین هوا آفتابی میشود و لارا و سم و جونا و ریس از جزیره فرار میکنند و خود را به کشتی باربری میرسانند و به این ترتیب نجات می یابند. در کشتی که همه به فکر رفتن به خانه های امن خود هستند لارا مشغول تفکر در مورد راز و رمزهای بسیار دیگری است که هنوز کشف نشده اند و آخرین جمله ای که بر زبان می آورد این است که او هنوز قصد ندارد به خانه اش برود. در واقع او بعد از این اتفاقات این نسخه، همه ماجراجویی هایی که شاهد آن در نسخه های قبلی بوده ایم را انجام داده است.

روح هیمیکو یا همان ملکه خورشید در این بدن (بدن خودش) زندانی شده بود و قرار بود روح او به بدن سم منتقل شود.

150 نظر برای “داستان کامل Tomb Raider 2013 به زبان فارسی

در صورتی که نظر شما به پست مربوط نیست لطفاً از صفحه تماس با من استفاده کنید.

برای اینکه بازی در حال انجامتان یا بازی مورد علاقه یتان در کنار نام و آواتار شما در قسمت نظرات نمایش داده شود، میتوانید وارد پروفایل خود شده و آن را اضافه کنید.

با کلیک روی هر یک از دکمه های زیر می توانید نظرات مربوط به گروه خاصی از کاربران را مخفی کنید. برای مثال روی دکمه کاربر تازه کار کلیک کنید تا تمام نظرات مربوط به همه کاربران تازه کار ناپدید شود. توجه داشته باشید که در این صورت جواب دیگر گروه ها به کامنت مربوطه هم ناپدید خواهند شد.

مدیریت سایت حـــــــــرفه ای کاربر فعال کاربر تازه کار
پنهان کردن / نمایش نظرات کاربران
 1. محمد کاربر مهمان

  ایول
  منتظرم زود تر پست رو تکمیل کنی .

 2. محمد کاربر مهمان

  الان من بخوام سر انگشتی حساب کنم یه دو یا سه ماه یا کمتر میشه که این بازی رو تموم کردم حالا شما تازه اومدید داستانش رو گذاشتید تازه اونم بخش یک نمی خوام بی ادبی بشه ولی واقعا وضعیت سایت افتضاحه البته تا موقعی که زود به زود مطلب می ذاشتید واقعا جز بهترین ها بودید تا مدت ها پست e3 روی صفحه اول سایت قرار داشت

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   بله حق با شماست دلیلشم اینه که این سایت مستقله و توسط یه داتنشجو اداره میشه که تو اون موقع که پست E3 همش مونده بود بنده داشتم امتحان میدادم خیر سرم. الانم 2 تاش مونده هنوز که تموم بشه برمیگردیم به دوران اوج

   1. محمد کاربر مهمان

    منتظریم

 3. arianR کاربر مهمان

  خب داداش حق بده دیگه
  امتحانا و کارای شخصیه دیگه اجازه ی کار نمیده
  من قبلا طرفدار گیمفا بودم از وقتی اومدم اینجا فقط به اینجا سر میزنم

 4. محمد کاربر مهمان

  عزیز من از قبل از امتحانات اینجوری بوده منم نمیگم جای بدیه نه خیلی هم خوبه فقط دیگه اگه بخواد به همین وضع پیش بره … کارش تمومه

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   الان که من نصف داستان تومب ریدر رو گذاشتم یه روز وقت استراحت داشتم بین امتحانهام. یکیش رو شنبه میدم و آخریش رو هم سه شنبه و تموم میشه. عوضش تابستون اینجا میخواد بترکونه :دی

 5. arianR کاربر مهمان

  حسین منم 3 شنبه تموم میکنم امتحانارو
  تابستون هر کمکی از من بر بیاد 2 برابرش رو انجام میدم

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   ممنون ارین جان

 6. hossein کاربر مهمان

  بی صبرانه منتظرم زیباست
  راستی تورو خدا یه آموزش کار با برنامه تانگلو بزارید من مشکل هاست شدن دارم
  ممنون

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   هاست شدن ربطی به تانگل نداره که! تانگل فقط برای اینه که بری تو روم بازی مورد نظر. بعد اون تو بازی باید هاست بشی

 7. fari کاربر مهمان

  سلام چون از مطلبات خوشم اومد لینکت کردم عزیز سایت خوبی داری موفق باشی عزیز

  1. علی کاربر مهمان

   سلام. چطور باید لینک کرد سایتی رو؟

 8. محمد کاربر مهمان

  راستی اگه خواستید می تونید روی راهنمای مراحل بازی ها و داستانشون رو من حساب کنین چون من هر بازی که بیاد همون شب دانلود می کنم و بازی میکنم امکان نداره بیش تر از 5 روز طول بکشه

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   سلام حتما از کمک شما استفاده خواهیم کرد. شاید اعلامیه بزنیم برای جذب نیرو در آینده

   1. mohammad کاربر مهمان

    با سلام ممنونم از سایته خوبتون . لطفا داستان تامب رایدر2 رو هم بزارید من 1 رو تموم کردم واقعا عالی بود داستان 2 هم بزارید بهترین سایت جهان

  2. رضا کاربر مهمان

   با سلام
   من دبیر ادبیات هستم
   ایکس باکس برای پسرم خریدم اما انگارخودم هم گرفتارش شدم .درفصل تعطیلات هرز گاهی بازی میکنم.
   ازجمله تامب ریدر در قسمتی از بازی، نقش اصلی باید از یک بالا بر به بالا برود حدود52درصد بازی است باید سه چرخ دنده را از کار بیندازد من 2 مورد را موفق شده ام اما چرخ دنده طبقه اول را سه روز است پیدا نمیکنم.
   یعنی بهتر بگویم دیگر دچار رکود فکری این بازی شده ام از شما و کسانی که توانایی دارند. راهنمایی میخواهم.
   اگر امکان دارد ایمیل بفرمایید.
   سپاسگزارم

   1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

    سلام

    واقعا جالبه که این تامب ریدر همه رو گیمر کرده! شما میتونید برید به این صفحه و راهنمای تصویری رو ببینید:

    http://guides.gamepressure.com/tombraider2013/guide.asp?ID=18863

   2. لارا کاربر مهمان

    ما یک ماه تازه رسیدیم به اونجا شما هرز گاهی!!!!!!!!

  3. parastoo کاربر مهمان

   سلام من تو یه مرحله از این بازی 5 روزه گیر کردم میشه کمکم کنید ممنون

   1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

    http://guides.gamepressure.com/tombraider2013/

    از منوی سمت راست اسم مرحله رو انتخاب کن با عکس توضیح داده

  4. امیر محمد کاربر مهمان

   سلام محمد جان درباره کمک خواستم بپرسم برای تام رایدر 2013 .اون مرحله ای که 5 تا بشکه کوچک بهت داده میشه و تمام زیر پات قفس و بالای سرت هم ی قفس دیگه که باید بشکه ها رو پرت کنی تا سنگین بشه و قفس بالایی بیاد پایین من تو اونجا گیر کردم و هیچ راهی بنظرم نمیرسه .ممنون میشم ی راهنمایی بکنی البته اگه یادت بیاد …

   1. tina کاربر مهمان

    سلام ،کافیه اون بشکه کوچیکارو بندازی تو قفس ۳ تاشو بندازی حله بعد برو توش همرو بنداز بیرون و خیلی سریع برگرد اونجا که اتیش هست قبل ازینکه قفس کانل بره بالا بگیرش برو روش و خیییلی سریع بپر اون لبه که سمت چپ بالا هستو بگیر،قبل از اینکارا بقارو که بزنی میبینی چوب اون لبه رنگش میدرخشه بعد از پریدن از قفس باید اونجارو بگیر فقط همه ی کارارو سریع و بدون مکث باید انجام بدی

 9. hossein code مدیریت سایت هیچی!

  خب دوستان پست تکمیل شد، امیدوارم قشنگ در جریان قرار گرفته باشید که لارا چیکارا کرد :دی

 10. محمد کاربر مهمان

  راستی کسی از دوستان نمی دونه سیستم مورد نیاز crysis 3 چند هست؟ نمی دونم چرا برای من نصب نمیشه من گرافیکم 1/5 و رمم هم 2 هست

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   نصب نمیشه یعنی چی؟ موقع نصب ارور میده؟ اگه اره متن ارور رو بنویس

   اگرم موقع اجرا ارور میده بازم متنشو بنویس.

 11. محمد کاربر مهمان

  نه منظورم رو بد رسوندم منظورم این بود که نصب میشه ایکون بازی هم روی دسکتاپ میاد ولی یه اروری میده که معنیش اینه که گرافیکم پایینه بعد وقتی رفتم رو لپ تاپم که گرافیکش 2 هست نصب کردم کار کرد یعنی این همه فقط برای نیم گیگ یعنی این همه تبعیض راستی یه سوال من میخوام برم psp بخرم میشه یه کم راهنماییم کنید از نظر نوع بازی ها و گرافیک و این چه نوع فرمت های فیلمی رو میتونه اجرا کنه البته من نظرم روی 3000 هست شما چی رو پیشنهاد می کنید؟:

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   سلام پس به خاطر اینه که کارت گرافیک شما DX11 نیست. چون کرایسیس 3 فقط روی کارت گرافیک های دایرکت ایکس 11 اجرا میشه. برا خود منم باز نشد و بیخیالش زدم. چیز زیاد مالی نیست.

   در مورد PSP هم والا زیاد چیزی ازش نمیدونم ولی به نظرم به صرفه نیست بخری چون ویتا و پی اس 4 اومدن و دیگه بعیده بازی خوب از این به بد براش بیاد. ولی میتونی تو گوگل سرچ کنی مشخصات PSP یا راهنمای برای خرید PSP. اطلاعات خوبی گیرت میاد من زیاد سر در نمیارم ازش

 12. sarvin کاربر مهمان

  سلام پست هنوز به تکمیل نیاز داره پست بیوشاک خیلی کامل تر بود
  درباره ی تامب ها – اچیومنت ها – اسناد و خاطرات و اشیاء پیدا شده در جزیره
  اسلحه ها اپگرید ها و غیره مطلب بزارید
  اگه بخوایید من کمکتون می کنم

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   اون پست بایوشاک که یه استثنا بود! میدونی سروین جان حقیقت اینه که من تنها این سایت رو اداره میکنم و اگه بخوام به یه بازی اونقدری که روی بایوشاک وقت گذاشتم باید ماهی یه مطلب بذارم! اون مطلب بایوشاک چند هفته ای وقت منو گرفت و چون تو ایام عید بود تونستم سروقت امادش کنم.

   به نظرم همین روش خوبه که داستان کلی بازی گذاشته بشه تا دوستان در جریانش باشن و هر کس علاقه بیشتری داشته باشه در سایت های خارجی دنبالش بگرده.

   1. sarvin کاربر مهمان

    گرفتم عزیز
    از اسپلینتر سل بلک لیست (اسم فارسیش داغونه !)
    خبری داری ؟ چون من شدیدن عاشقشم
    splinter cell black list

    1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

     کافی بود اسم بازی رو تو سایت سرچ میکردی! قبلا در موردش نوشتم:

     http://baziwood.ir/1391/12/25/%d9%be%d9%8a%d8%b4-%d9%86%d9%85%d8%a7%d9%8a%d8%b4-splinter-cell-blacklist/

 13. arianR کاربر مهمان

  داداش من بازی رو تموم کردم ولی در مورد این چیزی ندیدم
  {روح هیمیکو یا همان ملکه خورشید در این بدن (بدن خودش) زندانی شده بود و قرار بود روح او به بدن سم منتقل شود.}
  این تو کدوم قسمتش بود که من ندیدم؟
  همه ی دمو هاشم تک تک دیدم

 14. محمد کاربر مهمان

  تقریبا اخر های بازی وقتی ما داریم با سولاری ها می جنگیم و داره باد سختی می وزه بدن سم توسط یه اتیش فکر کنم ابی داره می سوزه و هی داد میکشه بعد لارا با دو تا کلت ماتیاس رو می کشه و بعد سم ازاد میشه و اب وهوا خوب میشه اینا چیزایی بود که یادم مونده بود البته من دارم بازی رو دوباره تموم می کنم وقتی تمومش کردم میام کامل جوابتو میدم

  1. arianR کاربر مهمان
 15. محمد کاربر مهمان

  راستی به نظر شما من همین کامپیوترم رو ارتقا بدم بهتره یا این که برم سر وقت یه کنسول دیگه اگه میگید اره لطفا بگید کدوم کنسول

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   اگه مایه داری و میتونی برای هر بازی 200 هزار تومن بدی که PS4 بگیر چون اوایل کپی خور نیستن هیچ کدوم از کنسول ها. ولی اگه فقط پول برای سیستم داری که همین کامپیوترت رو ارتقا بده. بازیاشم ارزونه

   1. mohammad 24 حـــــــــرفه ای

    مایه تیله ردیف هست ولی واقعا دلم می سوزه برای یه بازی 200 هزار بدم تازه یه بازی که می دونم دو روز دیگه تموه چون من مدلم اینه که یه بازی جدید بیاد دستم حد اکثر 3 روزه تمومه

 16. mohammad 24 حـــــــــرفه ای

  منم عضو شدم (محمد)

 17. Yass-3p کاربر مهمان

  سلام دوستان من وقتی یه بازی رو نصب میکنم و میحوام شروع به بازی کنم وقتی روی آیکن بازی کلیک میکنم این پیام رو میده
  steam must be runing to play this game
  لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم که این پیام رو نشون نده و راحت وارد بازی بشم؟؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   اگه استیم رو نصب داری و باز این ارور رو میده که باید بگم بعضی موقع ها این ارور میاد که خود به خود درست میشه. اگه همیشه این ارور میاد انتی ویروست رو خاموش کن و کرک بازی رو دوباره دانلود کن و بریز.

   اگرم استیم نصب نداری که نصبش کنی درست میشه

  2. marjan کاربر مهمان

   سلام موقع نصب tombraider به منم همین ارور رو میداد حتی استیم رو هم نصب کردم اما جواب نداد فهمیدم مشکل از کرک بازی بود که درست کپی نمیکردم کرک رو که کپی کردم بازی بدون هیچ مشکلی اجرا شد

  3. marjan کاربر مهمان

   چرا کامنت میزارم میگه تکراریه در صورتی که اصلا نزاشتم تاحالا

   1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

    چرا جواب yass-3p رو دادی و منم تاییدش کردم.

    1. marjan کاربر مهمان

     خواستم مطمئنش کنم. بد کردم؟

     1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

      مثل اینکه سوء تفاهم پیش اومده! شما جمله منو اشتباه خوندید! شما گفتی من کامنت ندادم منم گفتم کامنت دادی. منظورن از اون چرا این نبود که چرا کامنت دادی!! باید یدون ویرگول بعدش میذاشتم.

      من تازه میخواستم ازتون تشکر کنم که وقت گذاشتی و جواب این دوستمون رو دادی!

  4. tina کاربر مهمان

   برنامه steam رو کامپیوترت نصب کن یا اگه داری تو کامپیوترت اپدیتش کن

 18. Yass-3p کاربر مهمان

  راستش نصب کردم ولی بازم همین ارور رو میده و فقط با بازی remember me این مشکل و دارم هیچ کرکی هم روی بازی نیس !! فایر والم خاموشه

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   خب پس یه کرک دانلود کن بریز احتمالا کرک ناقص ریخته شده روش.

   تو گوگل سرچ کنی راحت کرکش پیدا میشه

 19. MILAD RAHMANI کاربر مهمان

  وااااااااااااااااااااااااییییییییییییییییی از این بازی ..خیییییلییییی باحاله

 20. Milad satrap کاربر مهمان

  بدون شک یکی از بهترین بازیهاست

 21. GHOST حـــــــــرفه ای mafia1

  خیلی بازی توپیه
  حتما اونایی که بازی نکردنش بازیش کنید خیلی فاز میده

 22. اریا کاربر مهمان

  من تو مرحله هشتپا تامب رایدر در شهر مردگان (سونی 2)گیر کرده ام اگه میشه کمک کنید

 23. mani کاربر مهمان

  mer30 bekhatere dastane bazi ,,man in bazi ra bedoone seda bazi kardam vase hamin dastanesha kamel motavajeh nashode boodam 😀

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   خوشحالم که به دردت خورد.

   میگم به خاطر لارا همه دخترا گیمر شدن؟ :دی

   1. tina کاربر مهمان

    من ازون موقع که ps اومد بازی مییییکنم تا الان ربطیم به لارا نداشت ولی انصافا بازی محبوبم بود نه بخاطر اینکه شخصیت اول بازی دختر چون معماهاشو دوس داشتم،رزیدنت اویلام خوراکم بودن

 24. GAMER0012 کاربر مهمان

  خیلی بازی با حالی بود 2روزه تمومش کردم.واقعا اخرت بازی بود..ولی الن 6ماهه بازیش اومده شما داستانشو گذاشتید میگید داستانش لو نره…گیمرها به سایتم بیایید

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   شما چرا فکر میکنی همه افراد بازیها رو همون چند ماه اول بازی میکنن؟ این یه فرهنگه که ما رعایتش میکنیم.

 25. mehdi_aviation تازه کار

  سلام دوستان خواهش جواب بدید اگه کسی میدونه من 54 درصد هستم اونجایی که توی غار هست و هر جا میرم بن بست هست و هیج اتفاقی نمی افتد کسی میداند؟

 26. mehdi_aviation تازه کار

  hossein code عزیز اونجارو میگم اگه میدونی راهنمایی کن زده : DISCOVER THE ANCIENT TOMB

  توی غار هست همه جاهم رفت انگار باید یه مقبره پیدا کن یه همچین چیزی ؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   اونجا باید آسانسور رو یه کاری بکنی که بیوفته. برای اینکار کنار چهار چرخ دنده اش باید بری و خرابشون کنی تا اسانسور سقوط کنه. اینجا قشنگ با عکس توضیح داده:

   http://guides.gamepressure.com/tombraider2013/guide.asp?ID=18863

 27. mehdi_aviation تازه کار

  hoosein aslan man asansor nemibinam ke biofte midoni man kojara migam hamash rahro hast ye chandta zenden akhe koja ra begardam

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   ببین برو تو اون صفحه ای که گفتم عکسها رو ببین و بگو تا کجاش رفتی.

   خودتم تونستی یه عکسی بگیر که بفهمم کجا رو میگی

 28. marjan کاربر مهمان

  خواهش میکنم راستی سایت خیلی خوبی دارین

 29. fazel کاربر مهمان

  سلااااااااام دوستان من به یه مشکل خوردم همون اوایل بازی ( ولادیمیر به لارا حمله میکند ولی لارا تقلی میکند و باعث کشته شدن ولادیمیر میشود )
  من نمیتونم اینو بکشششم ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   در کامنت های قبلی جواب شما داده شده. تا علامت روی صفحه میاد نباید E یا دکمه مربوطه رو بزنی. باید صبر کنی دایره یکم کوچک تر بشه بعد بزنی

 30. K1-JOKER تازه کار

  عالی بود، مرسی از زحماتت

 31. savash کاربر مهمان

  سلام اگه میشه کمکم کنید بازیه تامرایدر2013 چطور سیو میکند اصلا واسم سیو نمینه کمکم کنید با تشکر

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   خودش باید سیو بشه. اول بگید پلتفرم شما چیه؟ پی سی؟ و اینکه مطمئنید درایو C شما فضای خالی داره؟

   اگر پی سی هستید از منوی استارت و Search اسم 203160 رو سرچ کنید تا پوشه ای با این نام پیدا بشه. بعد محتوای اون رو یه جای دیگه کپی کنید. بعد هرچی توش این پوشه هست رو پاک کنید. بازی رو اجرا کنید و ببندید و فایلهایی که کپی کردید رو برگردونید به این پوشه. اگه حل شد که شد اگر نشد کرک جدید سرچ کن تو گوگل بریز شاید درست شد.

 32. savash کاربر مهمان

  آقا حسین از منویه استارت سرچ کردم203160 اما پوشه ای با این نام پیدا نشد چیکار کنم مرسی

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   شما کرکت رو عوض کن. تو گوگل سرچ کنی پیدا میشه

   خیلی کم مشکل سیو دارن برای همین راه حل دقیقی براش نیست

 33. savash کاربر مهمان

  آقاحسین من برنامه استیمو نصبش نکردم ممکنه اشکالش از استیم باشه . درسته

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   اینو از اول بگو! مشکل از همینه. استیم باید نصب باشه

   تازه بدون استیم اصلا بازی نباید اجرا میشد نمیدونم چطوری برات اجرا شده!

 34. savash کاربر مهمان

  آقا حسین استیمو نصبش کردم پچشم از اینترنت گرفتم بعد حالا میگه پسورد اکانت بده میشه واسم یه اکانت بسازید باایملیم یه بار یه نفر واسم ساخت الان یادمرفتش که پسوردو اکانتم چی بود اگه میشه با یه ایمیله و پسورده دیگه واسم بسازید من بلد نیستم باتشکر از سایته خوبتون که سریع جواب میدید مرسی

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   لازم نیست که اجرا کنی. همون نصب باشه کافیه. تست کن ببین سیوت درست شد. اگر نشد ببین اون پوشه اومده یا نه

  2. tina کاربر مهمان

   steam افلاین نصب کن

 35. savash کاربر مهمان

  بازم این پوشه نیومدش ؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   دوباره بازیو نصب کن. اگر درست نشد بازی رو بنداز بیرون قسمت نیست بازی کنی!!

 36. savash کاربر مهمان

  عزیزم یه اکانت واسم بساز شاید درست شه؟

 37. savash کاربر مهمان

  سلام آقا حسین وقتی لارا میشینه پیشه آتیش انجا باید سیو کنیم بعد کدوم کذینه رو بزنم سیو کنه مرسی

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   سیوای این بازی اتوماتیکه. باید خودش سیو کنه

 38. کوروش کاربر مهمان

  سلام.من تو 63%بازی یعنی همونجایی که روح سم داره از بدنش جدا میشه ولارا هم با ماتیاس درگیرمیشه بعد از اون که شونه ماتیاس رو باکلنگ زخم میکنه میگه e رو پشت سر هم فشار بده ولی هر کاری می کنم باز دخلمو میاره.ممنون میشم اگه یه کمکی برسونید.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   بازی شما باگ داره و تا حالا چندین نفر دچار این مشکل شدن. اونجا هم آخر بازی هست و چاره ای هم نیست. میتونی پایان بازی رو از یوتیوب ببینی چون بعد از کشتن اون یارو فقط یه فیلم پخش میشه

 39. hosseinxj0152
  hosseinxj0152 حـــــــــرفه ای

  ببخشید توی 55 درصد می ری یه جا خم میشه از یه جایی رد میشه انگار دارن یه شاهو میارن بعد میری از سطح زمین بالاتر یه چوب اونجاست حالت پل ازروش رد میشی می ری اونور هرکاری می کنم میبازم هرکس رو هم بهش تیر می زنم یهو دو تا تیر میزنن بهم میمیرم جان من بگید باید چی کارکنم.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   اسم مرحله و یک اسکرین شات بذارید

 40. hosseinxj0152
  hosseinxj0152 حـــــــــرفه ای

  حسین آقا ایمیلت رو چک کن پیش نمایش RATCHET AND CLANK INTO THE NEXUS رو براتون فرستادم

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   عزیز من چرا رعایت نمیکنی؟ الان این حرفت چه ربطی به این پست داره؟ این کامنت های اسپم هم میدی پشت سر هم و یهو 30 تا نظر دفعه بعدی اینطوری تکرار شه همشون پاک میشن و نمره منفی داره

 41. hosseinxj0152
  hosseinxj0152 حـــــــــرفه ای

  اگر خوب بود کامنت بزارید چون شاید تا فردا نتونم بیام توی سایت .

 42. امیر کاربر مهمان

  سایت خیلی خوبیه خسته نباشی دوست عزیز.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   ممنون امیر جان

 43. احمد کاربر مهمان

  در قسمت آخر چطور باید ماتیاس رو بکشم ؟ دکمه هایی رو که میگه میزنم ولی بازم میمیرم ؟؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   بازی شما باگ داره و نمیشه کاری کرد. تو کامنت های قبلی توضیح دادم

 44. xtreme کاربر مهمان

  سلام
  من رسیدم همون مرحله که لارا باید زیر اوار الکس رو پیدا کنه اما تو همون نقطه که باید برم یعنی قسمت نورانی نقشه هیچ اتفاقی نمیفته نه میتونم پیداش کنم نه کاری کنم الان گیر کردم لطفا راهنمایی کنید در ضمن کمان من قادر نیست راه باز کنه با تشکر فراوان الان 78% بازی طی شده

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   دیگه بازی قدیمی شده و من چیزی ازش یادم نمونده. اینجا برو و از سمت راست اسم مرحله رو انتخاب کن.

   اسمشو اینجا هم بگی شاید بتونم راهنمایی کنم

 45. mehran کاربر مهمان

  من اون جاش گیر کردم که دو تا چرخ دنده سمت راستو چپمه وسطشونم یه دریچه هست که بالای دریچه یه چیز بزرگ هست. اگه میشه بگین اون جاش باید چیکار کنیم.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   اسم مرحله و یه عکس بذارید. من چیزی یادم نمیاد

 46. كيانا کاربر مهمان

  عالی بود من هنوز بازی رو تموم نکردم و الان تو یه قسمتی از بازی گیر کردم میشه کمک کنید؟
  من تو اونجایی که خلبان هواپیما میمیره و لارا میره یه جایی که باید طناب پیدا کنه که بتونه یه پل بسازه گیر کردم نمیتونم طناب رو پیدا کنم

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   مرسی

   اسم مرحله رو که اون گوشه مینویسه بگو تا بتونم راهنمایی کنم.

 47. Ghost تازه کار

  سلام . حسین جان دمت گرم عجب گیمر خفنی هستی
  افرین
  خسته نباشی.ولی واقعا برای فهم بهتر داستان این بازی ادم باید یه پیش زمینه ای از فیزیک کوانتوم داشته باشه و یا نظریه جهان های موازی

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   سلام و مرسی!

   البته این کامنت رو باید تو داستان بایوشاک میدادی!‌ اینجا داستان تومب رایدر هست :دی

 48. sami2020 تازه کار

  سلام دوستان من 34درصد تامب رایدر رفتم اون قسمت که جعبه های زرد رو داخل سبد فلزی پرت می کنه بعدشو چیکار کنم؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   با درصد نمیشه فهیمید. اسم مرحله رو تو این لینک پیدا کن و برو توش. با عکس توضیح داده:

   guides.gamepressure.com/tombraider2013/‎

  2. tina کاربر مهمان

   یکی همین سوالو کردا جوابشو دادم برو ببین

 49. skyline تازه کار

  با عرض سلام.
  بنده مدیر Developer (توسعه دهنده) Skyline هستم و در حال طراحی برنامه ای با نام هستم Skygame که در آن داستان های بازی قرار دارد .
  میخواستم ببینم اگه داستان ها با ذکر منبع و لینک شما در زیر مطالب و ماندن لوگو شما زیر عکس ها و …
  اجازه طراحی این برنامه را دارم یا خیر …
  اگر جواب شما مثبت است لطفا به این ایمیل جواب دهید.
  aryanbahmani78@gmail.com

  آرین بهمنی
  باتشکر.

 50. DeV1 تازه کار

  ببخشید من در اوایل بازی حدود 7% گیر کردم اونجایی که لارا باید قایم شه بعد یکی میگیردش باید چیکار کرد خود بازی که فقط رو دست مرده علامت تعجب نشون میده

 51. amir تازه کار

  اغ من اون غول رو شکست داد اما نمیدونم چجوری باید با تیر وکمون طناب دار اون شی رو بندازم پایین

 52. vArezoov کاربر مهمان

  خیلی هم خوب

 53. جیسون بزرگ کاربر مهمان

  سلام و عرض ادب و خسته نباشید من این بازی رو تموم کردم خیلی قشنگ بود ولی لارا به هاتی نسخه های قبلیش نبود از داستان خیلی لذت بردم موفق باشی

 54. امید کاربر مهمان

  سوالی داشتم؟
  در یکی از مراحل بازی به مشکلی برخوردم. داخل کشتی هستم که با یه غول درگیر میشم و هرچه بهش تیر و کمان میزنم چیزی نمیشه و جایی هم که نشان میده بهش ضربه بزن دکمه f رو میزنم بعد که بهش حمله میکنم ضربه دیگر رو وارد میکنم و باز هم میگه ضربه دیگری رو بزن که در حین ضربه زدن نمیزاره و از گلوی لارا میگیره و پرتش میکنه رو زمین
  دوستان میشه کمکی کنند؟
  باتشکر

  1. samim کاربر مهمان

   دوست عزیز باید در همون لحظه ایی که بت نشون میده دکمه رو بزنی تا لارا بتونه اونو با اسلحه اش بزنه و اونو بکشه…

 55. samim کاربر مهمان

  خیلی جالب بود مرسی اخه تا بخوای بری بگردی تو سایت های خارجی و بفهمی داستانش چیه خیلی طول میکشه پس دستت طلا : )

 56. reza black کاربر مهمان

  واسه من pcهستش چرا تو 66درصد تموم میشه بقیش چی شده

 57. ابی کاربر مهمان

  سلام مرحله بیسم رو چطورد رد کردید راهنمایی کنید

 58. شیما کاربر مهمان

  خیلی ممنون و عالی بود من تا یه جاهاییش رو بازی کردم 66درصدشو اما هنوز رازش رو کشف نکرده بودم الان هم رفتم توییه سایتی و مرحله ی اخرش رو دیدم ولی من هر وقت یه چیز داستانی رو تموم میکنم دپرس میشم الان هم با این که خودم تمومش نکردم دپرس شدم و یه حال بدی بم دست داد وقتی هم که فیلم هری پاتر رو کامل دیدم و تموم شد انقد گریه کردم تا خالی شدم نمیدونم هم چرا ولی در هر صورت خیلی ممنونم از توضیحات مفید و جامعتون راستی به سایت من هم یه سری بزنید

 59. شیما کاربر مهمان

  راستی به سایت من هم یه سری بزنید

 60. lpln20000 کاربر مهمان

  با سلام من میدونم که این موضوعی که میگم ربطی به موضوع شما ندارد من در بازی tombraiderدر یکی از مراحلش گیر کردم در اونجایی که مرده میفهمه تو غایم شدی و دست تو را میگیره نمی دنم چه دکمه ای را بزنم اگر کسی این بازی را بازی کرده است منه حقیر را راهنمایی کند ممنون ایم عکسشhttp://guides.gamepressure.com/tombraider2013/gfx/word/968046125.jpg

  1. علیرضا کاربر مهمان

   اون دایره که میاد وسط خط و دایره قرمز اف رو بزن

 61. masoud کاربر مهمان

  سلام.من یک جایی گیر کردم اعصابم داغون شده جون ما کمکم کنید.من بعد از اینکه با دوستام جونا و ریس قایق رو سوار میشم و میرم معبد بعد از معبد انگار توی اولین درگیری اونا رو میکشم غولش میاد جلو اونو باد میبره میرم توی یک معبد دیگه ایی که یک قفسی داره توی زمین اونو درمیارم از توی زمین بعد با تیر کمان بهش میزنم میاد جلو بعد میره عقب میخوره به اون دیواره جلوش و راه باز میشه اما باید بپرم روی قفس هرچی تلاش میکنم قفس رو به سمت خودم میکشم بعد میخوام بپرم نمیپره یعنی میپره ولی خیلی فاصله داره نمیدونم چیکار کنم ؟؟جون ما کمکم کنید

  1. مجید کاربر مهمان

   روشش اینجوریه:
   پس از این که دیوار رو با اون قفس شکستی. کلید بالابر قفس رو بزن تا بیاد پایین. بعد برو بالای بالکن سپس با تیرکمون بزن بیارش جلو بعد سریع بپر روش سپس بدو بدو برو از روی دیوار جلویی که با قفس زدیم بازش کردیم بپر.

  2. tina کاربر مهمان

   باید قفسو اول بکشی با اون اهرم چرخونه پایین بعد بری اون بالای طبقه ها وایسی قفسو بکشی بعد بپری بگیریش،چون قفس بالا هست با طنابن که بکشی سمت خودت بمری بهش نمیرسی

 62. masoud کاربر مهمان

  سلام.آقا من اونجا رو رد کردم هیچی.اونو ولش.میرسم به جایی که اون مرده میخواد روح اون مرده رو ببره تو جسم دوستم سم.یک عده میان من همشون رو میکشم بعد یک غولی میاد اون خیلی سخته انصافا.باید با تیر بزنی به پشتش میزنم یک لحظه میفته بعد نوشته کلید اف رو بزنید میزنم ولی باز غول منو میزنه نمیدونم چیکار کنم.کمکم کنید.

  1. مجید کاربر مهمان

   دوست من اوجا باید پشت غول که زره نداره بزنی باید چندید بار بزنی بعد وقتی هم که میگه F رو بزن باید دقیقا زمانی که وسطش رنگی شد بزنی زود بزنی غوله میزنتت. و کلا هم باید همیشه در حال دویدن بزنی که نتونه تو رو بزنه.

  2. tina کاربر مهمان

   کلید اف رو نگه دار هی تند تند نزن

 63. گیمر تنها
  گیمر تنها تازه کار دارم 7 بازی انجام میدم کدوم رو بنویسم ؟؟!!

  چند ساعت طول کشید که همه ان رو بنویسی ؟؟؟!!!

 64. behrad کاربر مهمان

  باسلام
  من این نسخه ی بازیرو ازاخرین نسخش شروع کردم به بازی یعنی تا حالا نسخه های قبلیشو اصلا بازی نکردم
  ولی میتونم بگم این نسخه خیلی داستانش باحال بود
  لارا
  یک شخصیتی که خیلی رزمی وباهوشوخیلیم سختی کشید
  جالب اینجاس که فقط تنها خودش از پس همه ی کاراش بر میومد یه دختر تنها با کلی دشمن
  با این که بعضی وقتا دوستاش کمکش میکردن ولی بازم یه باره سنگینی رودوش لارا بودن
  لارا نه تنها باید خودشو نجات میداد بلکه بایستی از دوستاش مراقبت میکرد خلاصه حضور ذهن داستان این بازی ندارم بگم چون این نسخه رو دوسال پیش بازی کردم
  والانم منتظر اخرین نسخه ی از این بازی هستم
  خیلی ممنون و سپاس
  خدافظ

 65. reza کاربر مهمان

  سلام
  من داخل 50درصد گیر کردم

  یه مرد مثل غول میزنم تو سرش نمیمیره دویست بار این کار رو انجام دادم ولی نشد که نشد پدرم در اومده این چند روزه لطفا.خواهشا .کمکم کنید

 66. میثم کاربر مهمان

  رضا جان سلام. باید اون مرد بزرگ رو زدی علامت میده یا دکمه f یا e رو بزن میکشتش

 67. میثم کاربر مهمان

  من خودم تو تام رایدار آخراشم . یه جا گیر کردم . آسانسوره گیر کرده . نمیدونم چیکار کنم

  1. مجید کاربر مهمان

   باید چرخ دنده های آسانسور رو خراب کنی هر چهار تا رو.
   هر طبقه یکیش قابل خراب کردنه. :))
   فقط دقتت رو زیاد کن همین.

 68. ماهان کاربر مهمان

  عالی بود تو سه روز تمومش کردم

 69. سپهر کاربر مهمان

  سلام و عرض ادب
  اقا من 62درصد گیر کردم و چند روزه درگیرم جایی که داره اون مکانه خراب میشه با کمان باید بزنه زنگوله بعد با طناب میخواد بره بالا با اون بالا رونده بعد طناب میبره و زنگوله میوفته پایین خرابی به وجود میاره و منم روی یه تیکه چوبم که اینور اونور که روش میری مثل الاکلنگ میشه خواهشن راهنماییی کنید که چطور اونجا را رد کنم

 70. mohammad کاربر مهمان

  اقا من اونجایی گیر کردم که چراغ برق تو ابه من همه کارا رو میکنم و قایق رو به زیر چراغ میرسونم و برق تو اب قطع میشه ولی نمیدونم باید کجا برم اگه میتونید کمکم کنید ممنون میشم یا اگه نه سیو 50 درصدی بازی هم بزارید خوبه

  1. tina کاربر مهمان

   برو همون طرفی که قایق اولش بود تو همون سالن که پر ابه اون پشت راه پله هست ازش برو بالا

 71. mohammad کاربر مهمان

  اسم مرحلش هم reach the endurance wreck part 2

 72. MAJID کاربر مهمان

  سلام خدا قوت من یه 2 روزی هست بازیو شروع کردم رو 34 درصد …گیر کردم همونجایی که تیر کمان اتشین لارا میگیره تهش میرسم به دره بالا بر هر چی دکمه E مزنم در باز نمیشه …پیغام 1.2.3.4. میده ممنون میشم از پاسخ تون

 73. فائزه کاربر مهمان

  وای این بازی واقعا عالیه من چند مله پیش به اصرار فروشندش این بازی رو خریدم چند بار توی چند مرحله هم گیر کردم اما بالاخره تمومش کردم دفعه اول خیلی برام سخت بود اما دفعه بعد مثل آب خوردن توی دو روز بازی رو تموم کردم الانم بی صبرانه منتظر قسمت جدید تامب رایدرم اسمش rise of the tomb raider

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   درسته rise of the tomb raider الان اومده تو بازار ولی فقط برای کنسول ایکس باکس وان، برای کامپیوتر هم چند ماه دیگه میاد. نمرات خوبی هم گرفته.

 74. مممممممممممممهدی کاربر مهمان

  اقا این مال من سیو نمیشه اگه راه حلی داری بهم بگو خیلی دوس دارم بازی کنم میزنم روسیو همون صفر مونده

 75. Mahyar 98 کاربر مهمان

  سلام آقا حسین کارت حرف نداره توضیخات همه کامل و خوب بودن ممنون ازت میدونم جاش نیس ولی من ی حا گیر کردم هر چقد فک میکنم نمیدونم باید چیکار کنم اونجا ک باید برم سم رو نجات بدم ی جایی رفتم ک دروازه بستس و باز نمیشه ی گوی فرم هست ک از زنجیر اویزون شده زدم و دیوارای بالاشو خراب کردم ولی هرکاری مبکنمو میپرم از روی گوی بهش نمیرسم خیلی جاها هم دنبالش گشتم ولی تا اخر نفهمیدم ممنونت میشم راهنماییم کنی دوست عزیز بازم ازت تشکر میکنم.

 76. جابر کاربر مهمان

  سلام.داداش من اونجایی که با طناب سر میخوری میری تو کشتی (تقریبا 53%)یه مرد غول پیکر هستش چجوری اونو بزنم؟؟ لطفا کمک کنید خواهشا

  1. tina کاربر مهمان

   نزدیکش با دکمه شیفت هی بچرخ تا خسته شه وقتی وایساد سریع بزن با تیر تو سرش بالاسرش یه علامت میزنه بدو سریع f رو بزن ولی نگه دار نه اینکه پشت هم بزنی،یا نزدیکتم باشه یوقتا علامت لوزی میفته که سریع باید بزنیش

   1. tina کاربر مهمان

    خیلی وقت پیش بازی کردم نمیدونم F بود یا دکمه E ,خودش وقتی موقش میشه میزنه F یا E رو بزن

 77. سجاد کاربر مهمان

  سلام من توی یکی از مراحل بازی تام رایدر گیر کردم همونجا که دوستمون سم گیر ملکه خورشید افتاده و بعد ما میایم با تیر کمون بزنیمش ناگهان یکی با تفنگ میزنه و کمونمون رو از دستمون میندازه بعد با تفنگ میزنیمش که بهش نمیخوره بعد با تبر میزنم طرف رو که میندازمون روی زمین بعد با تبرش میاد رو گردنمون و میگه دکمه e رو بزن هرچی میزنم دکمه رو ولی بازم میمیرم میشه بگید زدن این دکمه قاعده خاصی داره؟ کلا هرکی اینجارو رد کرده ممنون میشم کمک کنه

  1. مجید کاربر مهمان

   سلام من 3 روزه نصب کردم و کلا بازی رو تموم کردم. عاشق این سبک بازی ها هستم. قبلا ایندیانا جونز رو بازی کرده بودم شبیه این بود.
   دکمه E رو هر وقت وسط دایره رنگی شد باید بزنی.

 78. RoZ کاربر مهمان

  دوستان میشه کمک کنید من توی قسمتی که باید از غار خارج بشی گیر کردم باید چیکار کنم؟

 79. فرزاد کاربر مهمان

  سلام.بازی بسیار عالی بود.

  من تمومش کردم ولی بعد از کشتن ماتیاس و نجات سم اسامیه سازنده ها میاد ولی انگار بازی بعدش ادامه داره تو یه جنگل.

  آیا بازی تموم شده ؟

 80. آردین رحمانی کاربر مهمان

  ببخشید بازیش سبک جهان باز است؟

 81. میلاد کاربر مهمان

  چی میگین بهترین بازی بود در تو 2 روز تموم کردم 8 ساعت فک کنم خیلی راحت بود یکی نبود با لاراکرفت رل بزنه این بد بود

 82. علی کاربر مهمان

  سلام. شاید باورتون نشه ولی من تازه امسال(1399) این بازی رو کردم xD و امروز تموم شد. واقعا یکی از بهترین بازی هایی که کردم بود و داستان فوق العاده ای داشت.
  و ممنون مقاله خیلی خوبی بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *