نکات مثبت
 • روایت داستان بی نظیر بازی
 • شخصیت پردازی قوی
 • اکثر المان های بازی نه تنها خوب، عالی بودند
نکات منفی
 • ایرادات جزئی در هوش مصنوعی بازی
 • شکسته شدن قوانین دنیای بازی توسط خود بازی

9.5

10

سقوط تمدن مرزهای اخلاق را در هم می شکند. دیگر کلمات دزدی ، قتل و جنایت مثل گذشته معنا نمی شوند. هرکسی می دزدد و می کشد تا زنده بماند. در این دنیا فقط زنده ماندن معنا می شود. انسانها همانند سگها برای خود محدوده تعیین می کنند و اگر کسی وارد محدوده ی آنها شود حق زنده ماندن ندارد. هنگامی که می توانند با گفتگو زندگی کنند به جان یکدیگر می افتند.دیگر فردایی وجود ندارد، وقتی که ناامیدی و مرگ برروی زندگی سایه انداخته است.فقط امروز وجود دارد، فقط همین لحظه … . اخلاق!! اخلاق شکمت را سیر نمی کند ، سقفی برای زندگیت نمی سازد و امنیتت را فراهم نمی کند. اخلاق برای ضعیف هاست. تو ضعیف نیستی.

برای زنده ماندن باید جنگید وگرنه …

یک شب قلب شهر ضربه ای بزرگ و سهمگین خورد و سپس ساکت شد. شیوع بیماری به سرعت اتفاق افتاده بود و هیچ برنامه ای برای قرنطینه وجود نداشت. هیولاهای آلوده از درها و پنجره ها وارد خانه ی همسایه ها شده بودند. شوهران ، زنان ، برادران و خواهران قبل از اینکه بتوانند کمک بخواهند کشته شده بودند. و یا حتی بدتر شاید یکی از خود آنها آلوده شده بود. ویروس در شهرهای بزرگ و حومه هایشان پخش شده بود. ارتش با تمام توانش در کنترل کردن اوضاع ناتوان بود. بیماری همه گیر شده بود. جول (Joel) مردی تنها که درون دریایی از مردم که زندگی هایشان نابود شده بود قرار داشت. او به زندگیش چسبیده بود. او هیچ وقت چنین چیزی را نمی خواست.

جول در شبی که جامعه سقوط می کند معرفی می شود. او تا دیر وقت بیرون از خانه به سر می برد و مشغول کارهایی سوال برانگیز است در حالی دخترش منتظر است تا او به خانه بازگردد. شخصیت او قابل درک نیست و نمی توان با او احساس همدردی کرد. کاراکتر بی روح و خسته ی جول از همان ابتدا بازی شروع به ساختن شخصیتش می کند. در ادامه، بازی به ما نشان می دهد که چطور نوری بر شخصیت بی روح کسی می تابد که چیزی برای از دست دادن ندارد.  جول خیلی راحت دیگران را می کشد زیرا بقیه هم همین کار را می کنند. اما جول فرق دارد، او با خشم و حرص دشمنانش را می کشد.

جول در حال حاضر با تمرکز به نیاز های شخصی اش زندگی را همراه با زنی همانند خودش میگذراند. شخصیت تس (Tess) همانند خیلی دیگر از شخصیت های درون بازی است. او وقتی هدفش را مشخص می کند تا پای مرگ از هدفش دفاع می کند و زنی مستقل و بی رحم است. در این دنیا و در ساعات اولیه ی بازی شاهد آن هستیم که همه ی شخصیت ها کم و بیش انسانیت و دل رحم بودن خود را از دست داده اند و هیچ کدام از کارکترها چنگی به دل نمی زند و شما را به خودش علاقه مند نمی کند.

درختها در تمام این دنیای زامبی زده رشد کرده اند

این وضعیت وقتی که الی (Ellie) وارد داستان می شود تغییر می کند. او شباهتی با جول و تس ندارد، با الی می توان به راحتی ارتباط برقرار کرد. در این دنیای پر از خطر، او میترسد. می ترسد از اینکه وقتی هیچ همراه و محافظی ندارد یک زامبی در کمین او باشد. می ترسد از اینکه وقتی با یک نفر ملاقات می کند به جای شنیدن صدای او، صدای شلیک تفنگی که به سمتش نشانه رفته را بشنود. این ترس الی فقط برای خودش نیست، بلکه برای دیگران هم نگران است. او ازینکه کسی را که دوست دارد از دست بدهد واهمه دارد. ولی برخلاف بسیاری دیگر از انسان ها در این دنیا خودش را به خاطر ترسی که در وجودش هست نباخته است. او مانند یک دختر عادی در دنیای ماست، در لحظه های آرام سوت میزند و با خود آهنگهایی را زمزمه می کند، با دیگران در مورد علاقه هایش صحبت می کند؛ در مورد درس شنا یا مدرسه یا پسران و یا مشکلات کوچکی که در این موارد دارد. حرف زدن در رابطه با این مشکلات آن هم وقتی که چند روز پیش رفیق شما را زامبی ها تکه پاره کرده اند به نظر رقت انگیز می آید. ولی با این حال الی حرفایش را می زند و گذشته را به یاد شما می آورد. او نمایش قدرت اراده در این دوران است، اراده ای که اغلب بزرگسالان آن را از دست داده اند. الی قوی ، باهوش ، ساده و بی تکلف است و انگیزه ی شما را برای پایان دادن به این دنیای تلخ بیشتر می کند.

شخصیت انعطاف پذیر و در حال بلوغ الی نشان دهنده ی ارزشهای والایی در عمق وجود اوست. او می تواند نجات دهنده ی بشریتی باشد که همواره منتظر اوست و جول؛ که همیشه در کنارش است و حاضر است تا پای جانش از او محافظت کند. شما جنگل ها، شهرهای ویران شده، فاضلاب های دلسرد کننده و … را همراه با نیروی جسمانی جول و دل نترس الی در کنار خطرات بسیاری که دارند پشت سرمی گذارید. درگیر شدن همیشه آخرین چاره است. زامبی ها (Infected) خطرناکند و همیشه در انتظار وعده ی غذایی بعدی خود هستند. انسان ها هم به همان اندازه خطرناک هستند. راه گفتگو به هیچ وجه وجود ندارد و همه به دنبال کشتن شما هستند و تفنگهای خود را به سمتتان نشانه میگیرند و هیچ شکی در کشتن یک مرد میانسال و یک دختر جوان را به خود راه نمی دهند.

کوکتل مولوتوف خیلی کار را راه می اندازد

با این حال، مبارزه در چنین سرزمین خشونت آمیزی اجتناب ناپذیر است. در این دنیای نابود شده که هر وسیله ای معنای جدیدی دارد و کاربردش با گذشته فرق می کند، باید  زنده ماند و از دست زامبی هایی که به جز خوردن وعده های غذاییشان فکر دیگری ندارند فرار کرد. زامبی ها تا وقتی متوجه شما نشوند حرکت کندی دارند ولی هنگامی که متوجه حضور شما می شوند به سمت صدایتان و محل قرار گیریتان یورش می آورند. صدای زامبی ها که واقعا به خوبی کار شده طنین پایان دوران انسانیت را در گوش شما زمزمه می کند.

بنابراین شما آنها را می کشید، وقتی به شما نزدیک می شوند می توانید با دو تا چهار ضربه آنها را نقش زمین و یا سرشان را متلاشی کنید، وقتی از پشت به آنها نزدیک می شوید  میتوانید گردن آنها را بشکنید و یا با یک حرکت سریع کارشان را تمام کنید. وقتی از شما فاصله دارند اسلحه ها و بمب های دست ساز به کار می آیند. ولی با همه ی این وسایل و توانایی های خوب برای درگیر شدن و کشتن زامبی ها بازهم بهترین راه درگیر نشدن است. استفاده از مکانیک پرتاپ اشیا برای جلب توجه زامبی ها بسیار کارساز است و شما را از درگیری دور می کند. این حس که انسان دوست ندارد به دست زامبی ها کشته شود در سراسر بازی موج می زند و بعد از گذشتن از زامبی ها هیچ حس راحتی و آرامشی را به شما القا نمی کند. هیچ گاه وقت خوشحالی کردن نخواهید داشت زیرا دنیای اطرافتان به شما این اجازه را نمی دهد.

بزرگترین مشکل در مبارزات بازی شکسته شدن قوانین توسط همراهان کارکتر اصلی است. در بازی، زامبی هایی با نام کلیکر (Clicker) وجود دارند که کورند و با توجه به صدا قربانی خود را پیدا می کنند. شما اگر حرکت اشتباهی بکنید و صدا ایجاد کنید سریعا عکس العمل نشان می دهند. در حالی که همراهان شما با صدای بلند با شما صحبت کرده و شدیدا ایجاد سر و صدا می کنند. در درگیری با بقیه ی دشمنان نیز این ایرادات وجود دارد. هوش مصنوعی همراهان در مخفی شدن خوب است ولی با این حال مشکلاتی دارد و گاهی اوقات از جلوی دشمنان با آسودگی رژه میروند و دشمنان بیچاره هنوز گیج هستند و به دنبال شما میگردند. در بخشهایی از بازی درب خروجی قفل است و شما ناگزیر هستید تا با زامبی ها درگیر شوید و تمام زحمت شما برای مخفیانه رد شدن از زامبی ها به هدر می رود. و یا در بعضی مکان ها، گروهی از زامبی ها بی صبرانه منتظر هستند تا در را برای آزادیشان باز کنید و در عین حال همان ها هنگامی که دری را مخفیانه پشت سر خود میبندید فقط نگاهتان می کنند. The Last of Us  قوانینی را وضع می کند که خود به آنها پایبند نیست. درست است که پایبندی به بعضی از قوانین به گیم پلی لتمه میزند ولی راه حل آن شکستن قوانین و پاک کردن صورت مساله نیست.

احساسات درون چهره های با انسان حرف می زند

انسانها تهدیدات بزرگتری نسبت به زامبی ها هستند. واحد های نظامی و یا گروه های کوچک خود مختار بدون هیچ بحثی با دیدن اولین غریبه به سویش شلیک میکنند. رفتار انسان ها قابل پیش بینی تر از زامبی هاست ولی با این حال در هنگام پاترول کردن چنان شما را غافل گیر میکنند و یا در لحظه آخر قید به سمت شما آمدن را میزنند که به انسان بودنشان کمی شک میکنید. ولی هنگامی که متوجه حضور شما میشوند دیگر به شما امان نمی دهند و از هر فاصله ای به شما تیراندازی میکنند تا شما را بکشند. خیلی مواقع در بازی پیش می آید که جلوی یک نگهبان رفیقش را از پشت می کشید ولی او به راه رفتنش ادامه میدهد. درکل ایرادهای کوچک و بزرگی در هوش مصنوعی همراهان و دشمنان وجود دارد که بیشتر از لحاظ منطقی به بازی لطمه می زند و کمتر پیش می آید تا در گیم پلی روان بازی تداخل ایجاد کند.

با وجود مشکلات کوچکی که در مبارزات وجود دارد هسته ی اصلی گیم پلی مبارزات بسیار قوی ظاهر می شود. در درگیری ها شما هستید که تصمیم میگیرید چگونه مبارزه کنید و درگیری را پایان بدهید. گیم پلی در این بخش بسیار انعطاف پذیر است و در هر دوحالت مخفی کاری و بکش بکش مکانیک های ایده آلی را برای پیشروی شما در نظر گرفته است. می توانید تمام مسیر را بی سر و صدا و با مخفی کاری پیش ببرید و یا با جلب توجه توسط انداختن آجر، دشمنان را در یک محدوده جمع کرده و با یک ککتل مولوتوف همه را به آتش بکشید. اسلحه های متنوع نیز بسته به موقعیت در این درگیری ها به خوبی به کار می آیند.

اگر شما یک یا دو گلوله بخورید نوار سلامتی تان شدیدا کم می شود و نیاز پیدا می کنید تا از بسته ی پزشکی دست ساز خود استفاده کنید. برای زنده ماندن استفاده هوشمند از سیستم Crafting  بسیار مهم است. با جمع کردن مواد اولیه ای مانند قیچی، باند، الکل و غیره شما می توانید بسته به موقعیت و نیاز خود بسته های پزشکی و یا کوکتل مولوتوف و … را درست کنید.به عنوان مثال وسایل اولیه ی بسته ی پزشکی و کوکتل مولوتوف یکی هستند و شما هستید که تصمیم میگیرید به کدام نیاز دارید. از هرکدام از آیتم های درست کردنی توسط Crafting فقط توانایی حمل سه عدد از آنها را دارید. اگر اهل گشت و گذار در بازی باشید از این وسایل اولیه به اندازه ی کافی در همه مراحل وجود دارد. ولی اگر این کار را نکنید در مبارزات به کمبود مهمات برمیخورید. از این رو برای راحت تر گذارندن مراحل نیاز دارید تا با این دنیای نابود شده بیشتر ارتباط برقرار کنید.

کاربرد مکان ها تغییر پیدا کرده

گذشته از سیستم مبارزات و درگیری، معماهای محیطی جالبی نیز در بازی وجود دارند که تنوع آنها به پیدا کردن وسیله برای بالا رفتن و یا رد شدن از نقطه ای به نقطه ی دیگر محدود می شود. با این حال زیبایی پیاده سازی معما ها با توجه به رابطه ی مستقیمی که بین توانایی کاراکتر ها و مشکلات به وجود آمده است بسیار دیدنی است. الی (Ellie) توانایی شنا کردن ندارد و در مراحلی که آب وجود دارد همیشه باید فکری برای عبور الی کرد و یا اینکه الی به دلیل جثه کوچکش نمی تواند مانند تس (Tess) شما را از دیوار بالا بکشد و باید فکری به حال خودتان بکنید. تمامی معما ها به زیبایی با محیط اطراف ارتباط دارند. معما های بازی همیشه یک راه حل بیشتر ندارند و شما هیچ وقت نیاز ندارید که به سلول های خاکستری مغزتان فشار بیاورید بلکه نیاز است تا چشمهای خود را باز کرده و وسیله ی مربوطه را پیدا کنید.

The Last of Us نمایش خیره کننده ای از لحاظ بصری و صداگذاری ارائه می دهد.محیط های پر جزئیات و درخت های پر بار و مدل سازی تقریبا بی عیب و نقص چشم بیننده را محو تماشای دنیای زیبای بازی می کند.از محیط های سر سبز و جنگلی که در آنها حتی می توان حیوانات زیبایی را دید گرفته تا محیط های شهری و نابود شده همگی بیننده را محو خود می کنند. کارگردانی بسیار زیبا در بهتر و بیشتر به رخ کشیدن این مناظر نقش پر رنگی را ایفا می کند. یک نمونه از این زیبایی ها هنگامی است که بعد از درگیری طولانی در محیط های تنگ و ترسناک با زامبی ها، تصویر زیبای طلوع خورشیدرا از بالای یک ساختمان با کادر بندی بی نظیری که جول و الی را نشان می دهد میبینیم. صداگذاری این عنوان نیز بی نظیر است. از تغییر صدای برخورد باران با سطوح مختلف تا صدای زامبی ها و تیکر ها تا صدای ضربان قلب و نفس نفس های الی هنگام فرارش از دست یک دیوانه.

جول راههای زیادی برای کشتن بلد است

دلم نیامد تا از موسیقی زیبای بازی حرفی نزنم.موسیقی پس زمینه همیشه وجود ندارد و در بیشتر مواقع صدای محیط اطراف و صحبتهای بی تکلف الی است که به گوش میرسد، ولی در مواقعی که لازم باشد موسیقی خودش را نشان می دهد و تاثیری که باید را می گذارد.

زندگی در یک جهان بدون قانون با وجود خرده جامعه هایی که سعی میکنند زنده بمانند، تحمل فضاهای بی روح و تاریک و قدم زدن در شهری که ناامیدی و ترس بر آن سایه افکنده است، خواندن دست نوشته هایی که پایان زندگی فردی را در این دنیای بی رحم نشان ما میدهند، از همه مهم تر نظاره کردن رشد الی در کنار مردی خسته که زندگی سختی را پشت سر گذاشته است؛ اینها همگی معرف یکی از بهترین بازی های ماجرایی در دهه اخیر است که سقوط بشریت و انسانیت را به ما نشان می دهد.

38 نظر برای “بقایای انسانیت | نقد و بررسی بازی The Last of Us

در صورتی که نظر شما به پست مربوط نیست لطفاً از صفحه تماس با من استفاده کنید.

برای اینکه بازی در حال انجامتان یا بازی مورد علاقه یتان در کنار نام و آواتار شما در قسمت نظرات نمایش داده شود، میتوانید وارد پروفایل خود شده و آن را اضافه کنید.

با کلیک روی هر یک از دکمه های زیر می توانید نظرات مربوط به گروه خاصی از کاربران را مخفی کنید. برای مثال روی دکمه کاربر تازه کار کلیک کنید تا تمام نظرات مربوط به همه کاربران تازه کار ناپدید شود. توجه داشته باشید که در این صورت جواب دیگر گروه ها به کامنت مربوطه هم ناپدید خواهند شد.

مدیریت سایت حـــــــــرفه ای کاربر فعال کاربر تازه کار
پنهان کردن / نمایش نظرات کاربران
 1. هادی کاربر مهمان

  از شما ممنونم!
  نقد و بررسی عالی بود….بازم ممنون.

 2. Reza_Phoenix تازه کار

  اولین کارم تو این سایت بود امیدوارم بتونم کارای بیشتر و بهتری قرار بدم

  1. Mahan کاربر مهمان

   دمت گرم داداش…
   نقد قشنگی ارایه دادی 😀
   فقط حیف که PS2 دارم نه PS3!
   و نمیتونم این بازیه قشنگو تجربه کنم 🙁

 3. Solitary تازه کار

  نقد خوبی بود. در عین کوتاه بودن متن مطالب جالبی رو پوشش دادی.
  و البته چقدر خوب که اسم این بازی برزگ که به حق هم یه شاهکار هست مانع نشد تا به اشکالات هوش مصنوعی اشاره نکنی.

 4. Reza_Phoenix تازه کار

  باعرض سلام به همه ی دوستان سایت بازی وود و همین طور مسئولینش.
  من چنتا نظر و پیشنهاد برای بهتر و فعال تر شدن سایت داشتم.
  1 – بخش خبر دوباره راه اندازی شود و چند نفر مسئولیت بخش خبر رسانی رو به دست بگیرن و این بخش جدا از مقالات دوستان باشد تا خبرها جای مقالات را در صفحه اول نگیرند.
  2 – بچه هایی که در سایت نقد می نویسند و همین طور حسین جان که بیشتر نقدها مربوط به خودشه با عضو شدن تو چند فروم معروف و شلوغ مطالب خودشون رو در فروم به صورت ناقص گذاشته و اعضای فروم رو برای خواندن ادامه مطلب به آمدن به سایت ترقیب کنند.
  (این کار برای داستان بازی ها بسیار جواب میدهد)
  3 – بعد از مدتی دوستانی که توان خوبی در ارایه کار دارند برای خود حداقل هایی مشخص کنند تا در هفته تعداد کارها بالا برود.

  تمام این پیشنهادات وابسطه به مسئول سایت است ولی نظر دوستان هم مهم است.

  1. Solitary تازه کار

   من هم با نظرات رضا برای فعال تر شدن سایت موفقم.

  2. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   سلام رضا جان.

   1. خبرها الان هم جدا از مقالات هستن ولی مشکل اینجاست که سایت های خبری هستن مثل گیم فا و دی بازی نمیخوام با اونها موازی کاری کنیم. هم اینکه اگه بخوام چند نفر هم بیارم برا بخش اخبار که حرفه ای باشن باید بهشون مبلغی پرداخت بشه که در حال حاظر امکانش رو ندارم ولی تو برنامه هام هست.

   2. پیشنهاد خوبیه و من اکثرا مطالبم رو میذارم تو امضام تو بازیسنتر و بعضا هم تاپیک میزنم. بعضی ها رو تو فروم های دیگه هم گذاشتنم ولی کم. سعی میکنم از این به بعد مطالب با ارزشمون رو همین کارو بکنم.

   ممنون از پیشنهاداتت و ایتکه به فکر بهبود سایت هستی…

 5. Ali کاربر مهمان

  من خیلی از سایتتون خوشم میاد همیشه میام سر میزنم به اینجا

  داستان بازی ها به زبان فارسی خیلی کم پیدا میشه توی نت

  بهتره یه قسمت کوتاهشو داخل سایت های معروف بزارید،اینطوری بقیه میان به سایتتون سر میزنن 🙂

 6. amir hosein کاربر مهمان

  واقعا عالی بود مرسی…
  اگه میشه داستان سری بازی های مس افکت هم بزارید چون از لحاظ داستان خیلی مجموعه قوی هستش.
  با تشکر از سایت توپتون!!

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   سلام قبلا داستان و همه چیز در مورد اونها رو نوشتم ولی برای یه انجمن دیگه که میتونی اینجا بخونی همشو:

   http://forum.bazicenter.com/thread56349/?highlight=

   1. amir hosein کاربر مهمان

    مرسی تو این لینک بالا واقعا اطلاعات مفیدی به دست آوردم..
    اما متاسفانه در مورد نسخه سوم چیزی نبود.
    اگه واست مقدوره حسین جان یه لینک در مورد 3شم بزار

    1. hossein code مدیریت سایت هیچی!
 7. amir کاربر مهمان

  یه لیست از همه ی بازی های pc سال 2013 چه اونایی که اومدن و چه اونایی که نیومدن
  چه بازی خوب و چه بد
  Strike Suit Zero
  Amnesia: A Machine for Pigs
  ARMA III
  Routine
  Ace Combat Assault Horizon
  Dead State
  Shadowrun Returns
  Wasteland 2
  Total War: ROME II
  SIMCITY
  IMPIRE
  Grim Dawn
  Fortnite
  Europa IV Universals
  The Elder Scrolls Online
  Company of Heroes 2
  Command & Conquer
  Carmageddon
  Reincarnation
  Project ZWEI
  Space Rangers: A War Apart HD
  The Hobbit: Armies of the Third Age
  Warframe

  GORKY 21DiveKickAkaneiro: Demon HuntersSALEMReal World RacingThe Mighty Quest for Epic Loot
  Ocean City Racing
  The Humans
  Napoleon’s Campaigns II
  Black Gold
  Starlight Inception
  rFactor 2
  East vs West: A Hearts of Iron Game
  Squadron 42
  Command & Conquer: Generals 2
  UFO 2
  Reign of Thunder
  Interstellar Marines: Prologue
  Divinity: Original Sin
  Xenonauts: Strategic Planetary Defense Simulator
  GODUS
  DirtyBomb
  Cities in Motion 2
  HAWKEN
  The Showdown Effect
  MAIA
  SINS of a Darkage
  Everquest Next
  Broken Sword: The Serpent’s Curse
  Prison Architect
  DAY Z
  Warface
  Gone Home
  Dungeons & Dragons: Neverwinter
  Planet Annihilation
  The Deadlinger
  DugeonLand
  NEVERMIND
  Hotline Miami 2
  Wargame: Airland Battle
  World of Darkness
  Mount & Blade II: Bannerlord
  Path of Exile
  Project Zomboid
  TENGAMI
  Monarch: Heroes of a New Age
  Plants vs Zombies 2
  Divinity: Dragon Commander
  Don’t Starve
  End of Nations
  Age of WUSHU
  Shootmania: Storm
  Royal Quest
  BlackSpace
  Starbound
  Territoire
  Tactical Intervention
  Americana Dawn
  Primal Fears
  Lifeless Planet

  1. Desmond
   Desmond کاربر برتر

   چه خوب که همه رو نوشتی جز اونایی که من میخوام بخرم.
   مثلا:
   Batman Arkham Origins
   Watch dogs
   GTA V
   Splinter Cell Black List
   Assassin’s Creed IV : Black Flag
   شاید بعضی هاشون رو گفته باشی ، ولی قصدم طعنه زدن نبود ، به عنوان یاد آوری گفتم.

 8. GHOST حـــــــــرفه ای mafia1

  top bod mmnon

 9. amir کاربر مهمان

  پس اون یکی رو حسین کد ننوشته رضا کد نوشته.
  هرکی بوده دمش گرم
  کاش این بازی برای pc میامد.
  آخه من چرا اینقدر بدبختم.
  ولی خداییش هیچ چیزی نمی تونه جای بازی کردن با موس رو بگیره.
  فقط فوتبال و مورتال کمبت و تیکن…با دسته حال میدن که اونا هم اصلا نمیشه با موس بازی کرد.
  موس>دسته
  دسته>کیبورد البته در بعضی مواقع

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   رضا کد نداریم! کدوم یکی رو حسین کد ننوشته؟ چی داری میگی کلا؟ D:

   زیر هر مطلب نوشته کی نویسنده مطلب هست چرا اینقدر قضیه رو پیچیده میکنی؟!!

   1. Desmond
    Desmond کاربر برتر

    من یه سوال دارم.بازی های زیر برای کامپیوتر میان یا نه یا اومدن یا بازم نه؟
    Injustice : Gods Among Us
    Dead Pool
    The last of us
    من تا الآن فکر میکردم که برای کامپیوتر میان ، ولی از یه نفر شنیدم که برای کامپیوتر نمیان.

    1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

     فقط ددپول برای PC منتشر شده.

     The last of us اصلا امکان نداره برای PC بیاد
     Injustice : Gods Among Us هم احتمالش خیلی کمه و اصلا در موردش حرفی زده نشده.

 10. SAJJAD کاربر مهمان

  این بازی برای PC هم میاد؟
  من توی یک مجله خوندم که فقط برای PS3 هست؟؟؟

 11. PouryaKht کاربر برتر

  نقدتون بسیار عالی بود

 12. amir کاربر مهمان

  اکه توجه کنی توی صحفه اصلی زیر عکسش نوشته Reza_Phoenix بقیه رو نوشته hossein code
  کنارش هم یه مداد یا خودکار قرمز هست که نشون میده کی این مطلب رو نوشته.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   خب پس یعنی این نقد رو رضا نوشته بقیه رو من. شاید تو کامنت قبلی باید میگفتی «این یکی رو» نه «اون یکی رو!»

 13. amir کاربر مهمان

  خوب حالا چرا غلط املایی می گیری؟؟
  تو هم یه ذره امکان میدادی من اینو گفتم همشو خودت نوشتی غیر از این.
  من تو اون صحفه ای کامنت دادم که خودت ننوشتی…

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   مهم نیست ولش کن.

 14. amir کاربر مهمان

  من نمیدونم این D یا دی که مذاری چه معنایی میده؟؟؟
  بهم بگو.

  1. Mahan کاربر مهمان

   یعنی BigSmile یا همون لبخند بزرگ که این شکلیه 😀

  2. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   شکلک خنده هست

 15. Mahan کاربر مهمان

  سلام حسین کد عزیز
  من بازی LA Noire رو تو PC نصب کردم ولی متاسفانه بازی به صورت فریم فریم میاد !
  یعنی پشت سر هم تصاویر نشون داده نمیشن و تاخیر دارن…
  البته گرافیک PC هم پایین نیست چون MaxPayne3 رو راحت اجرا و تمومش کردم…
  من رزولوشن بازی رو تا اخرین درجش پایین اوردم ولی بازم تاثیری نداشت…
  شما میتونی کمکم کنی؟
  اخه شنیدم یه کرکی هست که میتونه این مشکل منو حل کنه ولی نتونستم پیداش کنم…

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   لانچر بازی رو اجرا کن و برو قسمت Options ‌و توی کادر Command اینو بنویس: -str و سیو کن و بازی رو اجرا کن.

   این لینکها رو هم بخون:

   http://technogravy.blogspot.com/2011/11/la-noire-pc-lag-fix.html

   http://support.rockstargames.com/entries/20656166-How-to-fix-poor-L-A-Noire-PC-performance-on-certain-hardware-setups

 16. Mahan کاربر مهمان

  دمت گرم داداش!
  خداییش خیلی اقایی…
  واژه str- رو تو command نوشتم مشکل فریم حل شد تا الان فکر میکردم سیستمم ضعیفه ولی وقتی این واژه رو وارد کردم و تمام تنظیمات بازی رو تا حد اخرین درجه کیفیت چسبوندم بازی بدون هیچ مشکلی اجرا شد و از گرافیک خیره کنندش لذت بردم!!!
  😉

 17. warden کاربر مهمان

  سلام خسته نباشید سایت عالی دارید
  یه سوال راهی برای استفاده از radnet یا به هر طریق مولتی یا انلاین زدن پرتوتایپ2 (prototype2) هست؟؟؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   نه. مولتی اون هک نشده و نمیشه بازی کرد

 18. mohammad 24 حـــــــــرفه ای

  سلام یکی میتونه یه لینک به من بده برای بازی god of war chains of olympus برای psp

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   لینک مستقیم گیر نمیاد ازش. از تورنت میتونی راحت بگیری. تو گوگل سرچ کن

 19. armin452
  armin452 تازه کار the last of us

  داستان عالی صداگذاری عالی آهنگ عالی گرافیک عالی .... عالی

  نداره ه ه ه ه ه ه

  10

  فقط یه س.ال من الان رسیدم به اون قسمت که دیوید و دوستانش اسب مارا میکشند میخواسم ببینم برم جلو تر جاهای خاکبرسری داره یا نه ینی جلو خانواده میشه بازی کرد؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   نه مشکلی نداره. میتونی راحت بازی کنی

   1. armin452
    armin452 تازه کار the last of us

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *