Thief_cover.jpg

کسانی هستند که اعتقاد دارند یک سرقت عالی به تدارکات آن بستگی دارد.بعضی ها هم میگویند همه اش به زمان بندی عالی بستگی دارد… که بتوانی بهترین موقع برای سرقت را تشخیص دهی. حتی بعضی ها میگویند قابلیت ترک محل سرقت بدون دیده شدن و سر نخ… مانند یک روح بودن سرقت شما را بی نقص میکند. برای من، ساده است… این راه زندگی من است.

اگر از گیمر های حرفه ای بپرسید بزرگ ترین بازی مخفی کاری تاریخ چیست، در صد بالائی از آنها بدون شک از Thief یاد میکنند. عنوانی که انقلابی بزرگ در بازی های مخفی کاری به وجود آورد. حتی میتوان قسمت اول آن را اولین بازی مخفی کاری طبیعی نام برد. تاثیری که این بازی روی عناوینی مثل Splinter Cell و Hitman گذاشت غیر قابل انکار است. سه قسمت نخست از این بازی در خلال سال های 1998 تا 2004 منتشر شدند. همه منتظر عنوانی جدید از این سری بودند، اما تا سال 2013 خبری از Thief 4 نشد! تا این که چندی پیش ناشر این سری یعنی  Square Enix ریبوتی از سری با نام Thief را معرفی کرد .قرار است این بازی در سال 2014 منتشر شود. بدون شک دیدار دوباره طرفداران با این سری بعد از 10 سال، خوشایند خواهد بود.

میراث گرت

Thief :The Dark Project
اولین قسمت از بازی دزد، که در سال 98 توسط Looking Glass ساخته و توسط  Eidos Interactive  به طور انحصاری برای Pc عرضه شد. بازی در شهری با فضای استیم پانک به نام شهر (the City) صورت میگرفت. این بازی اولین بازی بود که مخفی کاری وابسته به نور وصدا را به عنوان اصلی ترین عنصر خود معرفی کرد و نمای دوربین بازی اول شخص بود. تاثیر این بازی بر روی عناوینی چون Hitman و Splinter Cell کاملا ملموس است.این بازی میانگین نمرات 92 را دریافت کرد.

Thief :The Dark Project

Thief :The Dark Project

Thief: The Metal Age
دومین قسمت از این سری که در سال 2000 توسط تیم اصلی ساخته شد.گیم پلی بازی تفاوتی با قسمت اول نداشت ولی از داستان جدیدی بهره میبرد.درجه سختی بازی کمی افزایش یافته بود؛ به طوری که تنها راه اتمام بعضی مراحل مخفی کاری خالص بود.این بازی به موفقیت عنوان اول نرسید، هر چند که از گیم پلی بهتر و روان تری بهره میبرد… میانگین نمره آن 87 میباشد.

Thief II: The Metal Age

Thief II: The Metal Age

Thief: Deadly Shadows
سومین قسمت از سری که در سال 2004 توسط استدیو خوشنام Ion Storm ساخته شد.دیگر تغییر بزرگ در این بازی انتشارش روی کنسول Xbox بود. تغییراتی هم در گیم پلی بازی ایجاد شده بود؛از جمله اینکه دید سوم شخص به بازی اضافه شده بود.همچنین میتوانستید میان ماموریت هایتان به صورت دلخواه از مردم دزدی کنید… بازی از داستان بسیار وحشتناکی بهره میبرد که در مورد جادوگر پیری بود که دختر بچه ها را می کشت و پوست انها را میپوشید. همچنین ترسناک ترین مرحله در تاریخ بازی های رایانه ای از این بازی انتخاب شده که در پرورشگاه کودکان بی سر پرست صورت میگرفت. این قسمت نقد های مثبت تری را روی رایانه های شخصی در یافت کرد و نمره اش به 85 رسید.

Thief III: Deadly Shadows

Thief III: Deadly Shadows

حال استدویو Eidos Montreal که برای ساخت ریبوت دو عنوان Deus Ex و Thief تاسیس شد، با ریبوت سری Thief بازگشته تا به همه ثابت کند که  گرت (Garrett) هنوز هم نفس میکشد.

Thief

Eidos Montreal

SQUARE-ENIX

Action Adventure/Stealth

Pc,X360,Ps3,Ps4,Xone

Thief: Reboot-2014

Thief: Reboot-2014

شهر فرنگ

داستان بازی همانند قسمت های قبلی در مورد دزدی به نام گرت (Garrett) می باشد که در کارش بسیار خبره است و کسی توانایی پنهان کردن دارائی هایش را از او را ندارد. داستان در مورد شهری به نام شهر (The City) است که توسط گروهی با نام بارُن (The Baron) کنترل میشود. اما مردم و رعایا از قوانین بارن خسته شده اند و تصمیم میگیرند علیه آنها شورش کنند. گرت هم که از اوضاع خبردار میشود تصمیم میگیرد تا فرصت را غنیمت بشمارد و در حالی که تمامی ذهن ها مشغول اوضاع  امنیتی شهر هستند، از آب گل آلود ماهی بگیرد و به شغل شریفش یعنی دزدی بپردازد.

بارگشت سایه

گیم پلی بازی نسبت به گذشته تغییراتی داشته، اما همچنان به آن وفادار است؛ هنوز هم اصلی ترین راه برای به پایان رساندن بازی مخفی کاری است. بازی در حالت دید اول شخص صورت میگیرد و شهر نمایی استیم پانک (Steam Punk) دارد. این دو ویژگی خیلی هارا یاد بازی موفقی که پارسال منتشر شد و Dishonored نام داشت میاندازد؛ تعجبی هم ندارد چون طراح اصلی هر دو بازی Harvey Smith است.

همانطور که گفته شد، برخلاف Dishonored این بازی تمرکز بیشتری روی مخفی کاری دارد؛ سلاح اصلی گرت یک کمان است.اگرچه او یک باتوم فلزی برای بی هوش کردن دشمنان هم دارد اما هرگز نمیتوانید با استفاده از آن چند نفر را پشت سر هم از پای در اورید. پس باید ابتکار عمل به خرج دهید و از کمان گرت و تیر های متنوعش استفاده کنید.

تیر ها از سمت چپ: 1- تیر سر فلزی که ساده ترین تیر است و برای فشار دادن دکمه ها و اهرم ها از راه دور و ایجاد سر و صدا به کار میرود. 2- کم کاربرد ترین تیر گرت که سر فولادی تیزی دارد و فقط برای کشتن گارد ها به کار میرود. 3- تیر آب که داخلش یک مخزن کوچک آب جا سازی شده و با استفاده از آن میتوانید مشعل ها را خاموش کنید و سایه بسازید. 4- تیر آتش که کار روشن کردن مشعل ها و به آتش کشیدن تاسیسات را انجام میدهد.

تیر ها از سمت چپ: 1- تیر سر فلزی که ساده ترین تیر است و برای فشار دادن دکمه ها و اهرم ها از راه دور و ایجاد سر و صدا به کار میرود.
2- کم کاربرد ترین تیر گرت که سر فولادی تیزی دارد و فقط برای کشتن گارد ها به کار میرود.
3- تیر آب که داخلش یک مخزن کوچک آب جا سازی شده و با استفاده از آن میتوانید مشعل ها را خاموش کنید و سایه بسازید.
4- تیر آتش که کار روشن کردن مشعل ها و به آتش کشیدن تاسیسات را انجام میدهد.

گرت در حال استفاده از تیر اب برای خاموش کردن مشعل و ساخت سایه.

گرت در حال استفاده از تیر آب برای خاموش کردن مشعل و ساخت سایه.

همچنین در بازی حالت جدیدی اضافه شده که در عناوین قبلی نبود؛ حالتی به نام تمرکز (Focus) که کاری مشابه Goggles Vision در سری Splinter Cell را انجام میدهد؛ با استفاده از آن میتوانید دشمنان را از پشت دیوار ببینید و اشیا مهم در فضا را تشخیص دهید. همچنین با استفاده از آن سرعت عمل گرت نیز افزایش می یابد.اما حالت تمرکز به طور خودکار شارژ نمیشود. برای بازیابی حالت تمرکز، از چیزهایی که در محیط پیدا می کنید، مصرف کنید!

حالت تمرکز؛ در این حالت اشیا و فضا های قابل تعامل به رنگ آبی در می آیند.. در این تصویر میبینیم که مقداری نفت زیر پای گارد ریخته است... در نتیجه گرت میتواند با استفاده از تیر آتشین مقداری آتش بازی داشته باشد!

حالت تمرکز؛ در این حالت اشیا و فضا های قابل تعامل به رنگ آبی در می آیند… در این تصویر میبینیم که مقداری نفت زیر پای گارد ریخته است… در نتیجه گرت میتواند با استفاده از تیر آتشین مقداری آتش بازی داشته باشد!

سازندگان برای اینکه حس مخفی کاری در بازی گیرا باشد، کارهای زیادی را انجام داده اند؛ یکی از آنها دستان گرت است که در بازی به صورت پویا حرکت میکند و در نمای دوربین قرار دارد. با نزدیک شدن به دیوار یا پناه گاه ها گرت با دستانش دیوار را لمس می کند. برای باز شدن در و پنجره ها هم انیمیشن های مجزایی طراحی شده است. کار دیگری که سازندگان برای ساخت اتمسفری گیرا انجام داده اند، HUD بازی است که بسیار کار امد است؛ در پایین و سمت راست تصویر تعداد و نوع تیر داخل کمان را میتوانید چک کنید و سمت چپ تصویر میزان تمرکز، میزان خون و یک الماس را مشاهده میکنید که سازندگان نام انرا Light Gem گذاشته اند؛ زمانی که در سایه باشید الماس خاموش، و زمانی که در نور و قابل رویت باشید، این الماس روشن خواهد بود.

مینی گیم Lock-Picking بازگشته!

مینی گیم Lock-Picking بازگشته!

در پایان باید گفت که Thief جدید، پس از سال ها باز گشته تا ژانر مخفی کاری را که در طول این سال ها با بازی هایی نظیر Splinter Cell و Hitman به اکشن گراییده، متحول سازد و دوباره لذت مخفی کاری خالص را به طرفداران این ژانر هدیه دهد. این بازی در تاریخ 25 فوریه سال آینده میلادی، (مصادف با 6 اسفند امسال) منتشر خواهد شد.

30 نظر برای “چیزی که برای توست، مال من است | پیش نمایش Thief

در صورتی که نظر شما به پست مربوط نیست لطفاً از صفحه تماس با من استفاده کنید.

برای اینکه بازی در حال انجامتان یا بازی مورد علاقه یتان در کنار نام و آواتار شما در قسمت نظرات نمایش داده شود، میتوانید وارد پروفایل خود شده و آن را اضافه کنید.

با کلیک روی هر یک از دکمه های زیر می توانید نظرات مربوط به گروه خاصی از کاربران را مخفی کنید. برای مثال روی دکمه کاربر تازه کار کلیک کنید تا تمام نظرات مربوط به همه کاربران تازه کار ناپدید شود. توجه داشته باشید که در این صورت جواب دیگر گروه ها به کامنت مربوطه هم ناپدید خواهند شد.

مدیریت سایت حـــــــــرفه ای کاربر فعال کاربر تازه کار
پنهان کردن / نمایش نظرات کاربران
 1. سعید کاربر مهمان

  بازی جالبیه اما گرافیکش همچین شاخ نیست.
  خسته نباشید.

  1. hosseinxj0152
   hosseinxj0152 حـــــــــرفه ای

   گرافیکش که بد نبود در ضمن هنوز ساختش تموم نشده وقتی تموم بشه فکر کنم بهتر بشه ولی فکرکنم این بازی کلا روی گیمپلی و مخفی کاری تمرکز داشته.

  2. امیر کاربر مهمان

   اگه گیمر باشی گرافیک برات مهم نیست گیم پلیه که برات مهمه

   1. سعید کاربر مهمان

    از اون حرف ها زدی ها….
    بابا گیمر..

    اگه گیمر باشی گرافیک برات مهم نیست گیم پلیه که برات مهمه = = عزیزم گیم پلی باید کنار گرافیک خوب باشه. هر دو شون لازمن.

  3. Desmond
   Desmond کاربر برتر

   بهتره که از روی عکس ها قضاوت نکنی.

 2. parham.rm کاربر برتر

  مختصر و مفید. عالی بود.درسته کمی دیر بود ولی عالی بود…این سایت داره جون میگیره

 3. navidA تازه کار

  دمت گرم بیشتر به خاطر تاریخچه ای که از بازی ارائه دادی.

 4. Farid کاربر مهمان

  ممنون هر مطلبی از سایت شما بخونم بازم کمه

 5. hosseinxj0152
  hosseinxj0152 حـــــــــرفه ای

  بابت پیش نمایش متشکرم انشالله سایتتون همونطوری که یکی از کاربرا هم گفتند داره بهتر می شه ولی به نظر من خبر ها و ویدیو هارم تو سایت بزارید.فکرکنم اینجوری بهتر باشه بابت اینکه به پیشنهادم اهمیت دادید و بخش آیا می دانید رو هم متنوع تر کردید متشکرم.

  1. parham.rm کاربر برتر

   تمرکز این سایت روی مقاله است.
   حسین آقا برنامه ای برای اخبار ندارید؟؟؟؟

   1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

    هنوز نه.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   به نویسنده اون مطلب پیامک دادم اگه بیاد جوابتون رو میده

 6. hosseinxj0152
  hosseinxj0152 حـــــــــرفه ای

  متشکرم.

 7. amir کاربر مهمان

  باید بازی خوبی باشه!حسین جون باز هم در مورد این بازی برامون توضیح بده!!!دی

 8. GHOST حـــــــــرفه ای mafia1

  فک نکنم این بازی ارزش بازی کردن داشته باشه یه چیزیه تو مایه های دارک که کلا مگه اینکه ادم بخواد با روح و روان خودش بازی کنه بشینه پای اینا

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   لول

   میدونی در مورد چه بازی صحبت میکنی؟ دارک کجا این کجا! یکی از بهترین بازیها میشه مطمئناً. بهتره بازی که نمیشناسی رو اینطوری نکوبی!

   1. amir کاربر مهمان

    تازه دارک سوم شخص بود این اول شخص هست برادر!!!
    این گرافیک بیشتری داره!!!
    وقتی تریلر دارک رو دیدم یاد بازی های 6،7 سال پیش افتادم!
    گرافیکش عین اونا هست…

 9. hosseinxj0152
  hosseinxj0152 حـــــــــرفه ای

  می دونم بی ربطه ها ولی ببخشید.
  بازی god of war ascension: فکرکنم چپتر ۱۷ باشه یه یازو هست لاغره از زنجیر آویزونه بعد با یه چیزی که مال سلاحته فکرکنم زنجیر شمشیر هاست می کشیش می یاریش یه جایی که شبیه یه دستگاهه گیر می کنه بعد l2رو نگه میداری یه کاری می کنی میره سر جاش یه کاریم میکنی دستاش کنده میشه خواهش می کنم بگید باید اونجا چی کار کنم در ضمن همونجا ها وقتی داشتم این کارارو می کردم یه تروفی به اسم you bastards بهم داد.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   میدونی بی ربطه پس چرا اینجا میپرسی؟ یدونه پست خدای جنگ داریم که نویسندش هر از چندگاهی چک میکنه. اگر اونجا بپرسی جواب میگیری ولی اینجا کسی راهنمایی نمیکنه

 10. amir کاربر مهمان

  من که عاشق بازی های مخفی کار هستم!!!
  اصلا از بازی های مسخره ای که با یه اسلحه گنده جلوی یه لشکر آدم و غول وایسی خوشم نمیاد!!!

  1. Desmond
   Desmond کاربر برتر

   منم موافقم ولی بعضی بازی های اکشن هم ارزش بازی کردن دارن

   1. Desmond
    Desmond کاربر برتر

    مثل Call Of Duty

 11. arshya_joker کاربر مهمان

  فکر کنم بازیش خیلی سخت باشه
  ببخشید بازیش در چه حدیه ؟
  به assassin black flag یا watch dogs یا gta v میرسه یا نه؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   بازی خیلی خوبی خواهد شد. مثل Dishonored

 12. Bardiya کاربر مهمان

  قدرت هاى خواصى هم داره

 13. Bardiya کاربر مهمان

  اگه مى شود داستان بازى thief 4 را در سایتتان بگذارید (2014)

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   متاسفانه سیستمم بازی رو نمیکشه و نمیتونم فعلا بازیش کنم.

 14. wolf96 کاربر مهمان

  معرکست

 15. HUNTER تازه کار THIEF

  بازیش خیلی حقه.دلم نمیومد تمومش کنم.کل بازیو رو حالت سخت رفتم.با اینکه پدرم دراومد ولی خیلی قشنگ بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *