توضیح نویسنده: این متن، توضیحات سازنده بازی در مورد قسمت هائی از بازی را بازنویسی میکند. پس این متن لزوما یک پیش نمایش کامل نیست و تنها توضیحات مختصری را در مورد بازی به شما ارائه خواهد داشت.

Murdered walktrough cover

 توضیحی درباره بازی

بازی Murdered : Soul suspect عنوانی در ژانر اکشن-ادونچر است که توسط Square-Enix در حال ساخت است. این بازی اولین بار در توییتی در شبکه توییتر تائید شد. مهمترین شعار بازی این است: ” چه پرونده ای سخت ترین پرونده برای شماست که حل اش کنید؟ ” سپس در تاریخ 9 فوریه امسال تیزری رسمی از بازی منتشر شد و سازنده آن Airtight Games معرفی شد. این بازی در سال 2014 برای سه پلتفرم معمول منتشر خواهد شد. تمرکز بازی بر روی شخصی با نام Ronan O’Connor است که یک روح است و دو ماموریت دارد: یکی اینکه به پرونده قتل خودش رسیدگی کند و همزمان با روح هائی شیطانی مبارزه کند.

قدم به قدم با Murdered: Soul Suspect

از زبان Eric Stutter، طراح اصلی بازی:

“سلام بر همگی، من Eric Stutter هستم، طراح اصلی بازی  MURDERED: Soul Suspect از استدیو Airtight Games. و باعث افتخار من است که این بازی را به شما معرفی کنم؛ بازی که از پس زمینه ای ماورائی – ترسناک بهره میبرد و قرار است تحولی در ژانر اکشن-ادونچر ایجاد کند. بازی توسط Airtight Games ساخته، و توسط Square-Enix منتشر میشود. ما در این بازی از گیمر میخواهیم که سخت ترین پرونده زندگی شان را حل کنند؛ پرونده قتل خودشان.”

از زبان شخصیت اصلی بازی – Ronan O”Connor :

“قرار نیست کارآگاهان با زانوان خونین از صحنه جرم برگردند… اما من کار های زیادی را انجام داده ام که قرار نبوده انجام بدهم… من کتک خورده ام، مورد خیانت واقع شده ام، و از جانب مردم مورد بی احترامی قرار گرفته ام… اما هیچ دعوائی را نباخته بودم… البته تا حال.”

Capture

 

Capture2

Capture3

توضیح صحنه: رونان اکنون کشته شده و یک روح است… اما خودش از این قضیه خبر ندارد. او درحال کشیدن سیگار است که ناگهان متوجه مردی مرموز در خیابان میشود…

به سوی مرد مرموز میرود و میگوید: “هی مرد! چیکار داری میکنی؟ به سوی او حرکت میکند و سیگارش را بر لبش میگذارد اما سیگار از او رد میشود و به زمین می افتد. رونان تعجب میکند. سپس او ادامه میدهد: هی! از او جنازه دور شو! همین الان! هی صدای منو میشنوی؟ او دستش را دراز میکند تا مرد را بگیرد… اما به محز لمس کردن مرد صحنه ای را به یاد می آورد… صحنه ای که از پنجره ای به بیرون پرت شده و وسط خیابان فرود می آید.

رونان در لحظه فرود

رونان در لحظه فرود

رونان متوجه میشود که جنازه ای که در خیابان افتاده مربوط به خودش است و سعی میکند که مرد را از شلیک به خود بازدارد اما فائده ای ندارد و مرد هفت گلوله به سمت بدن رونان شلیک میکند و او میمیرد.

قاتل هفت بار به سمت بدن رونان شلیک میکند و هفت سوراخ در روح رونان ایجاد میشود.

قاتل هفت بار به سمت بدن رونان شلیک میکند و هفت سوراخ در روح رونان ایجاد میشود.

بازرس پرونده :|

بازرس پرونده :|

رونا جنازه خود را میبیند: “اوه… لعنتی! نه…این امکان نداره… لعنتی!” و روح او بی رنگ میشود.

روح جوانی ناکام

روح جوانی ناکام

رونان به قاتل: برگرد اینجا! برگرد! بهت گفتم برگرد!

Eric Stutter: “رونان توی خیابان ها بزرگ شده… به خاطر همین شامه کارآگاهی قابل توجهی دارد. و حالا توانائی هایش به روحش منتقل شده اند تا اورا در بررسی پرونده قتل خودش همراهی کنند.”

در همین لحظه افسر پلیسی به سمت جنازه رونان می آید. کلاه خودش را برمیدارد و کلاه رونان را به روی سرش میگذارد و به جنازه رونان میگوید: “کسی به تو احتیاجی نداشت… تو نباید یکی از ما میبودی.” رونان سیگارش را به سمت او پرتاب میکند. اما چون یک روح است سیگار از افسر پلیس رد میشود. افسر نیشخندی میزند و به جنازه رونان میگوید:” مرد! تو یک جنازه عوضی هستی.” برمیگردد و رئیس پلیس را میبیند که پشت سر او ایستاده و او را با عصبانیت نگاه میکند. او از رئیس پلیس عذر خواهی میکند ولی رئیس او را میزند. او به رئیس حمله میکند اما افسری دیگر انها را از هم جدا میکند. افسر میرود و در این لحظه رونان به او میگوید:” آره من احمقم ولی تو خوبی!”

Capture67

رئیس که مسئول پرونده نیز هست به سمت جنازه رونان میرود. دستی به کلاه او میکشد و چشمانش را میبندد. سپس به رونان میگوید:”نگران نباش برادر. ادم های خوب هیچ وقت فراموش نمیشوند.”

رئیس میرود و اینجا صحنه به گیم پلی بدل میشود.

رونان تصمیم میگیرد که خودش به دنبال قاتلش بگردد.  بنابراین باید صحنه جرم را بررسی کند.

توضیحات اریک:” بازی MURDERED در شهری به نام Salem در ایالت ماساچوست در امریکا صورت میگیرد. این شهر گذشته ماورائی خیره کننده ای داشته. چیزی که کاملا با بازی ما همخوانی دارد. در شهر شما اشیائی را خواهید دید که هاله ای  کمرنگ با نوری آبی دارند. این اشیأ از همان برزخی هستند که رونان در آن گرفتار شده. حالا که او به یک روح تبدیل شده کار های زیادی را میتواند انجام دهد که در گذشته نمیتوانست. مثل رد شدن از داخل موجودات زنده. اما اشیائی که داخل برزخ هستند، نقش دیواری نفوذ ناپذیر را برای رونان بازی میکنند. رونان در زندگی اش یک کارآگاه برجسته بوده و چیزی که قرار است در بازی ببینید، قابلیت خاص او در حل معما هاست. وقتی که من جنازه رونان را بازرسی میکنم، میدانم که او تیر خورده، بعد از این که از طبقه چهارم به پایین پرت شده.

Capture677

اما خوب، من به عنوان یک روح محدود هستم.من نمیتوانم مثل یک کارآگاه زنده با سرنخ های صحنه جرم ارتباط برقرار کنم. رونان از این نظر محدود است؛ اما به عنوان یک روح توانائی های بسیار خاصی دارد. چون برخلاف یک کارآگاه زنده او قابلیتی مثل تسخیر جسم افراد را دارد.او نمیتواند آنها را کاملا کنترل کند؛ اما میتواند چیزهایی که آنها میبینند را ببیند. من باید اطلاعاتی را پیدا کنم که به پرئنده من مربوط شوند.[و از اطلاعات دفتر افسر گزینه ی “مقتول با تفنگ خودش به قتل رسیده” را انتخاب میکند.]

455

رونان: قاتل تفنگی همراه خودش نداشته… بنابراین از مال من استفاده کرده! این چه معنی میدهد؟ اریک: رونان میتواند کارهای بیشتری از نگاه کردن از چشمان تسخیر شده ها انجام دهد؛ برای مثال میتواند از گوش انها بشنود. رونان به سمت دو افسر پلیس میرود و یکی از انها را تسخیر میکند و به سخنان میان آندو گوش میدهد:

– رابینسون… من باور نمیکنم که رونان مرده!

– من نمیفهمم اون اینجا چیکار میکرده؟!

-یه شاهدی گفته قاتل میره طبقه چهارم رونان هم بهش شک میکنه و میره سراغش و تقاضای نیروی کمکی میکنه… اما یارو میفهمه و از پنجره میندازتش…بعدشم بنگ بنگ بنگ… هفت تا تیر توی سینه… میفهمی یعنی چی؟

-باکستر هیچ ایده ای داری که دلیلش چی بوده؟

– به اون تتو های روی بدنش نگاه کن! مثل گانگستراس! اون بیشتر یه خلافکار بود تا یه پلیس! مثل یه دزد زندگی کن، مثل یه دزد بمیر!

sadad

اریک: رونان قابلیت های دیگری هم دارد. در گوشه ای دیگر، میبینید که یک شاهد وجود دارد که سعی میکند از دست پلیس فرار کند. رونان میتواند ذهن شاهد را به کار بگیرد که در مورد موضوعی خاص -در این مورد قاتل او – فکر کند.

شاهد تنها میدانست که قاتل کلاهی به سر داشته، در طبقه چهارم بوده، و به احتمال زیاد دنبال چیزی خاص میگشته.

اریک: شاهد خیلی ترسیده بود؛ به همین دلیل به پلیس اطلاعات نمیداد. اما من به ذهن او رفتم و چیزی که پلیس ها نمیدانند را من میدانم.حالا من تمامی اطلاعات موجود در صحنه جرم را دارم. پس حالا باید یک جمع بندی داشته باشم. در این حالت از جمع بندی، باید اطلاعات را در ترتیب درست قرار بدهیم. اول اطلاعاتی را دسته بندی میکنیم که پلیس ها میدانند؛ اینکه رونان با تفنگ خودش کشته شده و دیگری صحبت افسر ها. بعد میرویم سراغ اطلاعاتی که من میدانم ولی پلیس ها نمیدانند؛ اطلاعات شاهد.

Capture231

رونان: من میدونم که قاتل برای یه دلیلی اومده بود اینجا… ولی اون دلیل چی بوده؟

پایان قسمت اول، قسمت دوم به زودی…

29 نظر برای “من روح، 15 ثانیه دارم! | قدم به قدم با Murdered: Soul Suspect

در صورتی که نظر شما به پست مربوط نیست لطفاً از صفحه تماس با من استفاده کنید.

برای اینکه بازی در حال انجامتان یا بازی مورد علاقه یتان در کنار نام و آواتار شما در قسمت نظرات نمایش داده شود، میتوانید وارد پروفایل خود شده و آن را اضافه کنید.

با کلیک روی هر یک از دکمه های زیر می توانید نظرات مربوط به گروه خاصی از کاربران را مخفی کنید. برای مثال روی دکمه کاربر تازه کار کلیک کنید تا تمام نظرات مربوط به همه کاربران تازه کار ناپدید شود. توجه داشته باشید که در این صورت جواب دیگر گروه ها به کامنت مربوطه هم ناپدید خواهند شد.

مدیریت سایت حـــــــــرفه ای کاربر فعال کاربر تازه کار
پنهان کردن / نمایش نظرات کاربران
 1. Kestrel Kent تازه کار

  دوستان اگه مقاله های درخواستی مد نظر دارید، در پست تماس با ما به ما مخابره کنید؛ مقاله ی درخواستی پس از بررسی، برای شما مدتی بعد، در سایت قرار خواهند گرفت.

  1. Desmond
   Desmond کاربر برتر

   باشه . ولی مطلبی رو که مینویسی رو چند بار با دقت بخون تا غلط املایی هاش رو بگیری. بعضی وقت ها آدم نمیفهمه منظورت چیه.

 2. Aiden Pearce تازه کار

  خیلی عالی بود،من اطلاعات کمی از این بازی داشتم ولی بنظ میاد که بازی فوق العاده ای خواهد شد،لطفا یک تریلر که گیم پلی بازی رو هم داشته باشه،بذارین اگر موجود هستش! با تشکر از سایت فوق العاده و مقالات فوق العادتون!
  راستی منظور از 15 ثانیه دارم چیه؟!

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   یعنی 15 ثانیه از عمر روح میگذره چون همین 15 ثانیه پیش از بدنش جدا شده! تو عکس اول هم میشه دید

 3. reza-assassin کاربر مهمان

  عالی بود بازیشم خیلی عالی و مرموزه ایول تازه داشتیم گرم میفتادیم که تموم شد لطفا شماره بعدا حتما زودتر بزارین.
  tnx

 4. amir کاربر مهمان

  یعنی همون اول بازی میمیری بعد ادامه ی بازی یه روح هستی؟؟؟
  من توی تریلرش دیدم که میتونی بدون استفاده از در یا پنجره ار دیوار و چیز های دیگه رد بشی!!!درسته؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!
 5. hosseinxj0152
  hosseinxj0152 حـــــــــرفه ای

  ممنون بابت مقاله

 6. amir کاربر مهمان

  فکر نمیکنم گرافیک زیادی داشته باشه!!!

 7. parham.rm کاربر برتر

  بخونم یا نه؟؟ داستان لو نمیره؟؟
  اگه لو میره یه اخطاری بزنید…

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   خب مسلما یه بخشایی از بازی رو توضیح داده که توسط خود ناشر بازی به صورت ویدیو منتشر شده. هر کی نگران از اسپویل شدن باشه نخونه بهتره. از تیتر هم معلومه که مطالب لو دهنده توش حتما هست

   1. Kestrel Kent تازه کار

    نه! هیچی از داستان رو لو نمیده! 20 دقیقه اول بازیه که لو رفتن محسوب نمیشه.

    1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

     برای تو محسوب نمیشه! بعضی ها مثل خود من حتی نمیخوان قبل از شروع کردن بازی تعداد چپتر هاش رو بدونن چه برسه به شروع و 20 دقیقه اول بازی…

    2. parham.rm کاربر برتر

     ۲۰ دقیقه که خیلی میشه.. پایه ی داستان رو ۲۰ دقیقه اولشه

    3. Kestrel Kent تازه کار

     عزیزان این بیست دقیقه فقط نشون میده که شخصیت اصلی مرده! یعنی شما نمیخواهید قبل از شروع بازی پیش زمینه ای از داستانش داشته باشید؟ خب اون پیش زمینه این 10 دقیقه هستش!

 8. amir کاربر مهمان

  من که دوتاشون رو بازی میکنم!!!
  منظورم thief و murdered soul suspect هستن…
  حالا آقا حسین به نظر تو murdered soul suspect بهتره یا thief ؟؟؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   اینا ربطی به هم ندارن که با هم مقایسه بشن! ولی احتمال موفقیت تیف بیشتر از اون یکی هست

 9. amir کاربر مهمان

  دوتاشون توسط Square-Enix ساخته شدن!!!چرا ربط ندارن؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   عزیز Square Enix ناشر این دو تا بازی هست نه سازندشون! بازیها رو هم از نظر سبک با هم مقایسه میکنن نه ناشرشون! الان Activision هم ناشر کال او دیوتی هست هم ناشر بازی fast and furious: showdown! الان ما باید یه بازی ماشینی مزخرف رو با کال او دیوتی 4 مقایسه کنیم؟

   1. Reza کاربر مهمان

    Activision هم فقط یه بازی درست حسابی داره اونم CODـه !
    اگه کسی بازی خوبه دیگه ای ازش میشناسه بگه ما هم مطلع شیم

 10. amir کاربر مهمان

  خوب بالاخره ناشرها سعی میکنن ناشر بازی های خوبی باشن نه بازی های مزخرف!!!

 11. GHOST حـــــــــرفه ای mafia1

  بعد این همه مدت به این نتیجه رسیدم هر بازی که تو این سایت معرفی شه ارزش بازی کردن داره
  😀

 12. PouryaKht کاربر برتر

  اقا دربارهی دوتا 2 نقد کن

 13. ebi کاربر مهمان

  سوژه ی بازی فوق العاده است ولی تیم اجرا کننده ضعیف عمل کردن. اصلا ایده ی جدیدی تو گیم پلی وجود نداره. پایان بازی هم تعریفی نداره.

 14. علی کاربر مهمان

  من این بازی رو تا اخرش رفتم همه این بازی به کنار اخرش به کنار چون که میفهمی قاتل تو چه کسی بوده
  به شما عزیزان پیشنهاد میکنم این بازی را تهیه کنید

 15. محمدجواد کاربر مهمان

  باسلام من جایی که مده میخواد دختره رو دار بزنه گیر کردم

 16. مجتبی کاربر مهمان

  اقا این میگه من روحم .15 ثانیه سنمه 😐

 17. GENERAL
  GENERAL تازه کار منتظر پی سی جدیدم هستم

  پتانسیل این بازی بشدت بالاست و حتی میتونه تبدیل به یک بازی موفق چند قسمتی بشه،افسوس که شرکت سازنده شرکت قوی ای نیست و این بازی حمایت ها و پشتیبانی های کافی رو نداره.ولی میشه امید داشت که بازی های هم سبک از استدیوهای مستقل ساخته بشن.

 18. سینا کاربر مهمان

  عالی بود ولی زیاد باید از مغز استفاده کنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *