نکات مثبت
 • طراحی هنری خوب
 • مراحل متنوع
 • صداگذاری بسیار عالی
 • امکان شخصی سازی کارکتر و سلاح ها
نکات منفی
 • گرافیک فنی ضعیف
 • عدم وجود چالش در بازی

8.5

10

انجمن میهن پرستان

سری بازی های Saints Row به داشتن دنیایی وسیع پر از دیوانگی های طنز گونه مشهور است. دنیایی پر از شوخی های خنده دار و جالب که مهم ترین عامل محبوبیت این سری نیز می باشد. حتما با دیدن تصاویر این بازی کاملا این نکته را درک کرده اید اما اگر نسخه های قبلی را بازی کرده باشید  باید بدانید دیوانگی نسخه چهارم بازی بسیار بیشتر از نسخه های قبلی بازی است به گونه ای که کار را به مبارزه با موجودات فضایی کشانده!

شاید عده ای نگران باشد که با ورشکستگی شرکت ناشر بازی THQ مراحل ساخت این عنوان هم تحت الشعاع قرار گرفته و نتیجه آن که طور که باید خوب از آب در نیاید اما باید بگویم بازی بسیار خوب است. بازی خوبی که اگر کمی بیشتر رویش کار می شد تبدیل به یک عنوان عالی می شد.البته فقط برای طرفداران این سری و بس. پس اگر تا به حال عنوانی از این سری را بازی نکرده باشید ممکن است بازی خیلی مورد پسندتان واقع نشود.

saintsrowiv2

سازنده: Volition

ناشر: Deep Silver

سبک: اکشن ماجرایی / Open World

پلتفرم: PC , PS3 , Xbox 360

تاریخ انتشار : ۲۰ آگوست ۲۰۱۳ ( ۲۹ مرداد ۹۲ )

دیوانگان قهرمان

داستان بازی پنج سال پس از وقایع نسخه قبل رخ می دهد. موجودات فضایی ها که Zin نام دارند به رهبری فردی با نام Zinyak زمین را از سوی سیاره ای به ظاهر دوست مورد هجوم خود قرار داده اند و طبق معمول قصد نابودی و تصرف آن را دارند. پس از افتخاراتی که قدیسان در نسخه سوم بدست آوردند رئیس جمهور ایالات متحده (که حالا شخصیت اصلی بازی  رئیس جمهور شده) به این افراد به ظاهر قهرمان مقاماتی اعطا می کند تا آنها مسئول محافظت از زمین در مقابل این موجودات بی شاخ و دم باشند! داستان بازی در همین جا تمام می شود و هیچ نکته دیگری ندارد که به جذابیتش اضافه کند.

داستان بازی کاملا کلیشه ای است اما وقتی حرف از Saints Row و دنیای عجیبش می شود اوضاع فرق می کند. شاید اگر چنین داستانی در بازی مثل GTA  وجود داشت کار احمقانه و مسخره ای به نظر می رسید اما در سری SR  بازی کننده به دنبال کار های عجیب و خنده دار است و خیلی به داستان و پیچش های آن اهمیتی نمی دهد. حال چه چیزی بهتر از موجودات فضایی؟! دشمنانی زشت و بد ترکیب که می خواهد زمین را نابود کننده و شما باید ناجی آن شوید. به علاوه طراحی دشمنان بازی عالی صورت گرفته و تنوع خوبی بین آن ها دیده می شود بعلاوه هر کدام از دشمنان نیز در مقابل اسلحه ی خاصی اسیب پذیر تر هستند و نقطه ضعف خود را دارند که می توان از راه های مختلف آن ها را راحت تر از بین برد.

قدیسان وارد می شوند!

اما از داستان که بگذریم می رسیم به شخصیت پردازی بازی که مهمترین امتیاز بازی به شمار می رود. همان طور که اشاره شد دیالوگ های بازی پر از کلمات و شوخی های طنز آمیز بوده و این مهم ترین عامل محبوبیت دار و دسته قدیسان می باشد. اگر نسخه های قبلی بازی را انجام داده باشید می دانید که شخصیت اصلی بازی نیازمند شخصی سازی بوده و شما می توانید شخصیت دل خواه خود را ساخته و با او بازی کنید. حال می توانید تا دندان مسلح به استقبال موجودات فضایی رفته یا اگر حوصله ندارید برهنه به نبرد بپردازید! سلاح های بازی هم کاملا با حال و هوای طنز بازی هم خوانی دارند. شما می توانید هم زمان شش اسلحه مختلف را با خود حمل کنید.ف کر کنید در یک میدان نبرد هستید و به جای یک موشک انداز یک گیتار رو دوش شماست و یا از یک توالت فرنگی به عنوان ربات استفاده کنید! همچنین می توانید گیتار همه کاریتان را ارتقا داده و قابلیت های جدیدی به آن اضافه کنید. البته برای این کار نیاز به پول و  XP  دارید که از راه های زیادی (به جز مراحل اصلی) از جمله مینی گیم های مختلف و  مراحل فرعی زیادی که در شهر پراکنده شده اند به دست می آیند.

روند بازی همانند نسخه های قبلی بسیار سریع و خشن بوده و سیستم کاور گیری و فیزیک خوب بازی نیز به شما کمک می کند تا جهنمی در شهر به پا کنید! حتما می دانید که سبک بازی Open World  است اما اصلا انتظار نقشه هایی به وسعت و جزئیات سری GTA  را نداشته باشید ولی در کل تنوع اتومبیل ها و مغازه ها و تاثیراتی که محیط بازی بر گیم پلی می گذارد باعث شده تا SR  در این زمینه سر بلند باشد. ممکن است در حال قدم زدن در خیابان ساختمان هایی را ببینید که بین زمین و هوا معلق هستند! اما مشکل اصلی این جاست که گیم پلی بازی تعادل لازم را ندارد. مهم ترین عامل ان هم اضافه شدن قدرت های فرابشری می باشد  که شامل هشت قدرت مختلف بوده که به دو دسته سلاح و قدرتهایی مثل دویدن سریع و پرواز کردن تقسیم می شوند. به عنوان مثال وقتی می توانید پرواز کنید دیگر به ماشین احتیاجی ندارید چون می توانید مسافت طولانی را بسیار سریع طی نمایید یا حتی بدوید و یا مبارزاتی که با نیرو های انسانی در پیش دارید به نوعی دست گرمی می باشد و هیچ چالشی برای شما ایجاد نمی کند. می توانید به سادگی تمام پلیس هایی که در تعقیب شما هستند را منجمد کنید و یا با پرتاب کامیونی همه را نابود نمایید. مبارزات نزدیک هم در بازی وجود دارند. می توانید به سمت رهگذری که در خیابان بوده بدوید و یکی از فنون زیبا را رویش اجرا کنید! همچنین مراحل فرعی در بازی هم بسیار خوب طراحی شده اند و تنوع بسیار بسیار زیادی دارند و می توانند در کنار بخش داستانی بازی شما را مدت ها سرگرم کنند.

قدرت های فرابشری تقش مهمی در گیم پلی ایفا می کنند.

قدرت های فرابشری نقش مهمی در گیم پلی ایفا می کنند.

بنفش بنفش بنفش

تمی که اتمسفر نسخه ی سوم بازی داشت سرشار از رنگ بنفش بود که مورد استقبال خوبی هم قرار گرفت و دلیل اصلی معروفیت این سری هم می باشد. به همین دلیل Volition (استودیو سازنده بازی)اعلام کرد که در نسخه چهارم هم رنگ بنفش نقش پر رنگی در طراحی هنری بازی ایفا می کند. رنگ بندی ها و گرافیک هنری بازی هنوز هم شاد هستند و به جو طنز گونه بازی احترام گذاشته اند. از بخش هنری که بگذریم می رسیم که گرافیک فنی بازی که متاسفانه نسبت به نسخه قبلی پیشترفت قابل توجهی نداشته و هنوز هم بافت های بی کیفیت خیلی توی ذوغ می زند. طراحی شخصیت ها و چهره آنان هم خوب از کار در آمده اما برای یک بازی که در اواخر نسل هفتم عرضه می شود اصلا قابل قبول نیست. با این حساب در صحنه های شلوغ و با وجود انفجار های متعدد باز هم بازی با فریم خوب و ثابتی اجرا می شود که این به نوع خود یک امتیاز محسوب می شود. البته بازی هنوز هم با همان موتور نسخه قبلی ساخته شده و نباید انتظار پیشرفت چندان زیادی داشت اما انتظارات از این بخش بسیار بیشتر بود. با این حال اگر توقع تان را کمی پایین تر بیاورید گرافیک بازی اذیتتان نخواهد کرد.

تنوع وسایل نقلیه راضی کننده است.

تنوع وسایل نقلیه راضی کننده است.

ضیافت موسیقی ها

شاید بتوان بهترین و مهمترین بخش SR  را صداگذاری آن دانست. بازی در این بخش حسابی می درخشد. همان طور که اشاره کردم در بخش شخصی سازی می توان جنسیت کارکترتان را انتخاب نمایید. حال بنا به خواست شما شش صدا برای کارکتر اصلی بازی در نظر گرفته شده(سه مرد و سه زن) که همه نیز از صدا گذاران مشهور و فعال در صنعت گیم هستند و همه سابقه ی درضشانی در این زمینه دارند و خیالتان از این بابت راحت باشد. البته همان طور که می دانید در بازی های Open World بخش اعضمی از موسیقی بازی به رادیو داخل ماشین ها اختصاص دارد ولی چون در SR نقش رانندگی در بازی کمتر شده شاید خیلی این مورد هم به چشم نیاید اما به هیچ وجه از ارزش های این بخش کاسته نمی شود چون حالا می توانید در حال قدم زدن هم به موسیقی هایی که داخل ماشیت ها در حال پخش هست گوش دهید. هر چند یعضی از موسیقی هایی که داخل ظبط ماشین ها در حال پخش هستند واقعا روی اعصاب بوده و ترجیح می دهید هنگام رانندگی رادیو را خاموش کنید. صدای اسلحه ها هم همان طور که حدس می زنید به طور کامل با چیزی که در واقعیت وجود دارد تفاوت داشته و بعضا می توان صدا های عجیب و قریبی را موقع استفاده از آن های شنید. صدای های انفجار هم در بازی به بهترین نحو ممکن باز سازی شده اند. سازندگان بازی به این بخش اهمیت زیادی داده اند و حساب ویژه ای روی آن باز  کرده اند و البته نتیجه کارشان هم عالی از آب در آمده.

بخش شخصی سازی مفصلی برای بازی تدارک دیده شده است

بخش شخصی سازی مفصلی برای بازی تدارک دیده شده است

فقط بخند!

Saints Row IV بازی خوبی است اما فقط برای سرگرمی و گذراندن وقت. اگر از بازی یک بازی در سطح GTA می خواهید قطعا از بازی متنفر خواهید شد اما اگر می خواهید وقتتان را با بازی پر کنید لحظات شادی را برایتان رقم می زند. بازی مراحل فرعی زیاد و متنوعی دارد و می تواند تا مدت ها شما را در دنیای عجیب خود نگه دارد. شاید اگر THQ ورشکست نمی شد، الان روز های خوبی را با فروش خوب این عنوان سپری می کرد.

40 نظر برای “قدیسان دیوانه | نقد و بررسی بازی Saints Row IV

در صورتی که نظر شما به پست مربوط نیست لطفاً از صفحه تماس با من استفاده کنید.

برای اینکه بازی در حال انجامتان یا بازی مورد علاقه یتان در کنار نام و آواتار شما در قسمت نظرات نمایش داده شود، میتوانید وارد پروفایل خود شده و آن را اضافه کنید.

با کلیک روی هر یک از دکمه های زیر می توانید نظرات مربوط به گروه خاصی از کاربران را مخفی کنید. برای مثال روی دکمه کاربر تازه کار کلیک کنید تا تمام نظرات مربوط به همه کاربران تازه کار ناپدید شود. توجه داشته باشید که در این صورت جواب دیگر گروه ها به کامنت مربوطه هم ناپدید خواهند شد.

مدیریت سایت حـــــــــرفه ای کاربر فعال کاربر تازه کار
پنهان کردن / نمایش نظرات کاربران
 1. pilipili کاربر مهمان

  پر از هیجانه ولی ماندگار نیست…

 2. pilipili کاربر مهمان

  راستی از قالب جدید سایت خیلی خوشم اومد
  فقط چرا شما توی قالب جدید سایت لایک نظرات را برداشتید؟؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   اینجا نباید می پرسیدی. اینجور سوالات جاش تو قسمت تماس با من هست.

   چون یه مشکل امنیتی برای سایت به وجود آورده بود. احتمالا یه سیستم دیگه پیاده میشه رو سایت

   در ضمن شما که تو نظرسنجی به گزینه ” قالب قبلی بهتر از این بود!” رای دادی و از این همه خوشت اومده؟!

   1. pilipili کاربر مهمان

    ما ادم تعصبی نیستیم!!یکم که بیشتر به قالب دقت کردم فهمیدم نکات ظریفی داخلشه به خاطر همین امشب نظرم عوض شد فهمیدم خیلی قشنگه!!!…مبارک باشه ایشالله!

 3. MA6 تازه کار

  کی این نقدر رو نوشته؟
  چرا وقتی نمیدونید الکی حرف میزنید در مورد بازی؟؟
  اگه بازی رو انجام داده بودی میفهمیدی که تو همون مرحله اول بازی بعد از نجات دادن شهر واشنگتن (پایتخت امریکا) و به دلیل محبوبیت زیاد رییس جمهور شدیم!!
  نکته بعدی هم اینکه نقش رادیو تو بازی کمرنگ شده؟؟مطمعنی؟؟اگه نیم ساعت بازی میکردی میفهمیدی که میتونی حتی خارج از ماشین هم با دکمه های > و < رادیو رو عوض کنی و گوش بدی.سازندگان بازی گفته بودن که نقش اهنگها تو این بازی پر رنگ تر شده!!
  نقهم که ماشااله تو هر پاراگراف یه غلط املایی بود!!(از مجله مینی گیم ها؟؟)
  سایتتون ضعیف بود و ضعیف تر شد
  نه اخبار روز رو میزارید و نه یه مطلب درست حسابی.
  بعد یه ماه هم که میرید یه نقد کار کنید اینجوری در میاد.
  فقط نوشته های hossein code تو این سایت ارزش خوندن داره.

  1. M.N.EZIO تازه کار

   مشکلات اصلاح شد!
   با تشکر از توجه شما

 4. arshya_joker کاربر مهمان

  من که اصلا از بازیش خوشم نیومد 😀

  1. Handsomewolf
   Handsomewolf حـــــــــرفه ای ...

   دوستانی که بازی رو بازی نکردن الکی نگن باحال نیست
   خیلی هم خوبه البته درسته داستان بازی کلیشه ایه ولی گیم پلی همه رو جبران میکنه

  2. peyman کاربر مهمان

   10

   من خودم تا اخرش رفتم. خیلی پر هیجانه .

 5. PouryaKht کاربر برتر

  بازیش خیلی چرت شده

 6. Bardiya کاربر مهمان

  من توش موندم مراحل أصلى تو نقشه چه شکلى اند اگه شد عکس شو
  به این ایمیل بفرستید :
  bardiyamanavi@yahoo.com
  یا بگید چه شکلى و چه رنگیه دارم دیونه مى شم

  1. M.N.EZIO تازه کار

   به بخش کو,ست مراجعه کنید.

  2. Kestrel Kent تازه کار

   tab رو فشار بدید بعد قسمت quest رو انتخاب کنید، بعد ماموریت های اصلی رو انتخاب کنید.

 7. arman کاربر مهمان

  ٨/۵
  یکم زیاد ندادید؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   نه، این بازی تو سایت های خارجی هم امتیازات خوبی گرفته:

   http://www.gamerankings.com/xbox360/649270-saints-row-iv/articles.html?sort=6

 8. mohammad کاربر مهمان

  من بازی را نصب کردم ولی این ارور را می دهد the application was unable to start correctly(0xc0000142)
  .click ok to close application
  سرچ کردم دیدم باید .net frame work 4 را نصب کنم .ولی باز هم نشد.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   کرک شما ریلودد هست و این ارور برای بازیهای دیگر هم رخ می دهد. دلیلش هم همین کرک ریلودد هست. باید کرک گروه دیگه ای رو دانلود کنید. مانند FLT یا ALI312 یا 3DM

   من لینک کرک دیگه رو ندارم باید خودت سرچ کنی.

 9. mohammad کاربر مهمان

  ولی این بازی را روی یک سیستم دیگر امتحان کردم اجرا شد

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   http://baziwood.ir/1392/06/01/%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D9%85%D8%B4%D9%83%D9%84-application-failed-to-initialize-properly-0xc0000142/

   برای من تو این بازیها همین ارور میومد که با ریختن کرک دیگه درست شد.

 10. mehdi کاربر مهمان

  من در یکی از مراحل بازی گیر کرده ام در ان مرحله که اولش لباس نداریم و کمی جلوتر سوار جت می شویم و در اواسط مرحله در هایی وجود دارند که من از در اول و دوم و سوم رد می شوم ولی در چهارم بسته می شود

  1. pilipili کاربر مهمان

   خیلی ساده است…باید وقتی از در سوم رد شدی سریع دست هاتو به هم قفل کنی و بشینی دعا بخونی که خدا در را برات باز کنه…..!!!!!!!!!!!

  2. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   شما صبر کن کسانی که بازی کردن بیان توضیح بدن.

  3. Starkiller کاربر مهمان

   motma’eni bayad az hamoon dar rad shi? oonja yekam sab mikoni mizanishoon ta kinzie miad komaket (age dorost yadam bashe)

  4. mostafa تازه کار

   10

   سلام چرا خودتون را توی زحمت می اندازید عزیزم گرافیک و اندازهی صحفه را بیار پایین

  5. Handsomewolf
   Handsomewolf حـــــــــرفه ای ...

   9

   چنین مشکلی برای من پیش نیامد به راحتی ردش کردم.شاید باگ

  6. hosein کاربر مهمان

   با سلام من ههمین مشکلو داشتم ولی با پایین آوردن گرافیک و اسون کردن سطح ش مشکلش برطرف میشه

 11. sina کاربر مهمان

  بازیه سرگرم کننده ای بعضی بخش هاش خیلی با حاله.

 12. batman تازه کار

  تو این تابستونه خسته کننده و بعد از این همه بدون بازی بودن, بازی کردنش خیلی میچسبه. امتحان کنید

 13. محمد کاربر مهمان

  سلام دوستان . بازیش خیلی مذخرفه . نسخه ی قبلی خیلی بهتر بود . بازی شلوغ پلوغه. GTA IVازین خیلی بهتره

 14. mohaamad کاربر مهمان

  سلام حسین جان من یک کرک ریلودد جدید دانلود کردم که بازی اجرا شد ولی الان دوباره اجرا نمی شه و همون ارور رو میده کرک را هم دو باره کپی کردم ولی باز هم نشد کرک دیگه ای هم پیدا نکردم . لطفا کمک کن. مرسی

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   حتما موقع اکسترکت کردن کرک آنتی ویروس یکی از فایلها رو پاک کرده. شما آنتی ویروس رو کاملا خاموش کن. همون کرک رو دوباره دانلود کن و بریز به احتمال زیاد درست میشه.

   1. mohammad کاربر مهمان

    راستی یه سوال dlcچیه؟ من داخل بعضی بازی ها دیدم ولی نمی دانم چه کارش کنم.

    1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

     DLC به مراحل یا چیزهای اضافی که بعد از انتشار بازی توسط سازنده ها منتشر میشه میگن. حالا میتونه مراحل اضافی با داستان مجزا باشه یا یک لباس برای شخصیت اصلی یا اسلحه های بیشتر و غیره.

 15. mohaamad کاربر مهمان

  خوب چطور باید ازش استفاده کرد

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   معمولا اینطوریه که دانلودش می کنی و میریزی جایی که بازی رو نصب کردی. سایتی که دانلودش می کنی خودش مینویسه. تو گوگل سرچ کن

 16. محسن کاربر مهمان

  خیلی باحاله

 17. erfan game تازه کار dead space 2 _ red dead redemption_watch dogs

  خیلی بازی توپیه

 18. Amir کاربر مهمان

  9

  سلام دوستان من این بازی چند وقته خریدم ولی توی یکی از مراحلش گیر افتادم کسی رمزی برای رد مرحله میشناسه؟؟؟ حدودا مرحله 8،7 ام که باید با سفینه فرار کنه لطفا کمکم کنید

 19. متین کاربر مهمان

  گرافیک خوب گیم بلی عالی اهنگا اعصاب خورد کن

  ثانثور زیاد و نشان ندادن سکس درون بازی

  8.5

  هر کی گفته این بازی بیخوده ای ن بازی نکرده من بازی کامل تموم کردم و خیلی هم حال کردم

 20. parsagamer کاربر مهمان

  جهان ازاد_طنز_شیوه ی جدید_نیرو های عجیب_دوست داشتنی

  گرافیک قابل قبول_تخیلی

  10

  بازی توپ ،مهشر،فوق العاده و جذاب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *