مایلز آپشر (Miles Upshur) روزنامه نگار آزادکاری است که از یک منبع مخفی اطلاعات محرمانه ای از تیمارستان ماونت مسیو (Mount Massive Asylum) به دست می آورد که تحت مدیریت شرکت مارک آف (Murkoff) است. مایلز وقتی وارد این تیمارستان روانی می شود، جنازه نگهبانان و کارکران این تیمارستان را می بیند که در راهرو ها به طرز فجیعی پخش شده اند. به همین دلیل بیماران روانی آن نیز فرار کرده و در سرتاسر تیمارستان آزادانه رفت و آمد می کنند. مایلز در تیمارستان پیش روی می کند و وقتی به قسمت خوابگاه می رسد با یک سرباز پلیس رو به رو به می شود که به میخ کشیده شده است. او به مایلز می گوید که تا وقت هست از این تیمارستان فرار کند. اما او ادامه می دهد و توسط یکی از افراد تیمارستان به نام کریس واکر (Chris Walker) مورد حمله قرار می گیرد و به همین دلیل از پنجره سقوط کرده و وارد قسمت دیگری از تیمارستان می شود. وقتی مایلز به هوش می آید با فرد دیگری به نام پدر مارتین (Father Martin) رو به رو می شود که فکر می کند یک کشیش است. مارتین به مایلز می گوید که مایلز از طرف خداوند فرستاده شده تا شاهدی بر کارهای مارتین باشد. سپس مایلز دوباره بی هوش می شود.

کریس واکر در Outlast

کریس واکر در Outlast

پدر مارتین

پدر مارتین

 

مایلز وقتی دوباره به هوش می آید، سعی می کند راهی برای خروج از تیمارستان پیدا کند و در این راه از حملات کریس واکر و دیگر بیماران روانی هم جان سالم به در می برد. اما قبل از اینکه بتواند فرار کند به تله مارتین می افتد که دوباره همان حرف های قبلی اش را می زند؛ او دوباره می گوید که مایلز باید در تیمارستان باقی بماند و شاهد وقایعی که در آنجا اتفاق می افتد، باشد. مارتین باقی مانده اجساد نگهبانان تیمارستان را به مایلز نشان می دهد که گویا توسط نیروی ماورا الطبیعه ای با نام وال رایدر (Walrider) شکنجه و کشته شده اند. سپس مارتین، مایلز بی هوش شده را به سلول های نگهداری بیماران واقع در تیمارستان منتقل می کند.

وال رایدر

وال رایدر

مایلز آنجا با دو نفر از بیماران رو به رو می شود که دوقلوها (Twins) نام دارند. دوقلوها به مایلز می گویند که دوست دارند او را بکشند و او را بخورند اما به خاطر دستور مارتین نمی توانند آسیبی به مایلز برسانند. به همین دلیل مایلز مجبور می شود برای رسیدن به هدفش از تونل های فاضلاب عبور کند. در انجا هم مورد حمله دیگر بیماران قرار می گیرد ولی نهایتاً به قسمت حمام تیمارستان فرار می کند. وقتی به حمام می رسد دوباره توسط کریس واکر مورد حمله قرار می گیرد و باز هم از طریق لوله های تهویه هوا فرار می کند. در ادامه درست زمانی که چندین بیمار روانی مایلز را در بن بست قرار می دهند، مایلز به ناچار وارد آسانسور کوچکی که برای جابه جا کردن غذا و وسایل بین طبقات مورد استفاده قرار می گیرد، می شود و به بالا می رود. اما کسی که در بالا انتظار او را می کشد، یک دکتر دیوانه به نام دکتر ترگر (Dr. Trager) است. دکتر ترگر او را به صندلی چرخ دار میبندد و از هر کدام از دستانش یک انگشت قطع می کند. به هر ترتیب مایلز موفق به فرار از دست او می شود و دکتر ترگر هم در این فاصله بین آسانسور گیر می کند و کشته می شود.

دوقلو ها

دوقلو ها

دکتر ترگر

دکتر ترگر

مایلز دوباره مارتین را می بیند. در ادامه مجبور می شود به حیاط تیمارستان هم برود که در آنجا توسط وال رایدر مورد حمله قرار می گیرد. در این لحظه متوجه می شویم که وال رایدر یک موجود روح مانند است که تنها وقتی حالت دید در شب دوربین مایلز روشن باشد دیده می شود. مایلز طبقات مختلف تیمارستان را جلو می رود و نهایتاً شاهد خودسوزی مارتین که خود را به صلیب کشیده است می شود. مارتین قبل از اینکه خود را بسوزاند کلید آسانسور را به مایلز میدهد و به او می گوید که او را به در خروجی خواهند رساند. اما وقتی مایلز داخل آسانسور می شود، به جای در خروجی به آزمایشگاه نظامی که در زیرزمین تیمارستان ساخته شده برده می شود. در آنجا دوباره کریس واکر به مایلز حمله می کند ولی درست قبل از اینکه مایلز توسط او کشته شود، سر و کله وال رایدر پیدا می شود. وال رایدر کریس واکر را به طرز فجیعی می کشد و ناپدید می شود. مایلز ادامه می دهد و سرانجام با دکتر ورنیک (Dr. Wernicke) رو به رو می شود. او مسئول و رئیس کل تمام آزمایشاتی است که در این تیمارستان صورت گرفته شده است.

دکتر ورنیک

دکتر ورنیک

دکتر ورنیک به مایلز می گوید که وال رایدر محصول آزمایش نانوتکنولوژی صورت گرفته روی یکی از بیماران تیمارستان به نام بیلی هوپ (Billy Hope) است و اینکه وال رایدر توسط او کنترل می شود. دکتر ورنیک به مایلز دستور می دهد که بیلی هوپ را در آزمایشگاه پیدا کند و با خاموش کردن دستگاه هایی که او را زنده نگه داشته اند، باعث مرگ او شود تا بدین ترتیب وال رایدر هم از بین برود. مایلز بعد از این که این کار را انجام می دهد توسط وال رایدر مورد حمله قرار می گیرد و به سختی آسیب می بیند اما زنده می ماند. مایلز به زحمت خود را به در خروجی می رساند و با دکتر ورنیک رو به رو می شود که چندین گارد نظامی هم در کنار او هستند. گارد ها به محض اینکه مایلز را می بینند شروع به شلیک به سمت او می کنند. مایلز روی زمین می افتد و صحنه به سیاهی می رود. در همین حال دکتر ورنیک می گوید که حالا بدن مایلز میزبان جدید وال رایدر شده است. سپس صدای فریادهای سراسر ترس و شلیک های پشت سر هم می آید که به احتمال زیاد نشان می دهد وال رایدر (و نیز مایلز) نمرده اند و هنوز هم زنده هستند.

بیلی هوپ بیچاره!

بیلی هوپ بیچاره!

47 نظر برای “داستان بازی Outlast

در صورتی که نظر شما به پست مربوط نیست لطفاً از صفحه تماس با من استفاده کنید.

برای اینکه بازی در حال انجامتان یا بازی مورد علاقه یتان در کنار نام و آواتار شما در قسمت نظرات نمایش داده شود، میتوانید وارد پروفایل خود شده و آن را اضافه کنید.

با کلیک روی هر یک از دکمه های زیر می توانید نظرات مربوط به گروه خاصی از کاربران را مخفی کنید. برای مثال روی دکمه کاربر تازه کار کلیک کنید تا تمام نظرات مربوط به همه کاربران تازه کار ناپدید شود. توجه داشته باشید که در این صورت جواب دیگر گروه ها به کامنت مربوطه هم ناپدید خواهند شد.

مدیریت سایت حـــــــــرفه ای کاربر فعال کاربر تازه کار
پنهان کردن / نمایش نظرات کاربران
 1. amir kalak کاربر مهمان

  پس اینا تبدیل شدن!!!
  یه سوال واسه چی میری به اونجا مگه مریضی خوب زندگیت رو بکن!!!اول بازی رو میگم که با ماشین میری.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   یک روزنامه نگار که اطلاعات عجیبی به دست میاره و میره تا ببینه قضیه از چیه. وقتی هم که میره دیگه نمیتونه ازش فرار کنه و مجبور اینهمه دردسر رو تحمل کنه

   1. amir kalak کاربر مهمان

    گفتم چرا همش توش فرار میکنه!!!

  2. arash کاربر مهمان

   من همه کامنتا رو خوندم پسرااا خاک تو سرتون آبرو هر چی پسره رو بردین یکی که از ترسش زیر تخت قایم شده بود خب احمقااا چن تا فیلم ترسناک ببینید بنیه و ریشه ترس محوریتون قوی شه بعد برید بازیه ترسناک کنید و در آخر بازم متاسفم هر چند در بهترین حالت به نظر خودم به شخصه قریب به بیشتر این دسته کامنتایی که گفتم 100% دختر هستن و با اسم کاربریه فیک وارد شدنو کامنت گذاشتن و به نظر من بازیه خوبی بود و از تندی حرفام پوزش میطلبم باید میگفتم رفتخ بود رو مخم…

 2. امید کاربر مهمان

  با سلام
  شما بازیرو تو چند ساعت تموم کردی؟
  اصلا تو بازی تفنگ داشت؟
  به نظر میاد بازی تو 2ساعت تموم شه

  1. sarvin کاربر مهمان

   عزیز حداقل حداقل 5 ساعت طول می کشه

  2. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   فکر کنم 4 5 ساعتی طول کشید

   تفنگ نداره

   1. امید کاربر مهمان

    پس اگه تفنگ نداره چیکار میکنیم تو بازی
    اخه مثلا همینطوری تو تیمارستان واسه خودمون میگردیم
    نمیشه که

    1. hossein code مدیریت سایت هیچی!
   2. amir kalak کاربر مهمان

    خوب من روزی اگه اجازه بدن 1 ساعت بازی میکنم!!!
    پس میتونم این رو توی کم تر از یه هفته تموم کنم…
    راستی حسین کلک تو که این رو توی 5 ساعت تموم کردی بگو ببینم روی سخت زده بودی یا متوسط یا راحت؟؟؟
    اصلا این ها رو داره؟

 3. reza-assassin کاربر مهمان

  من هنوز این بازی رو تجربه نکردم ولی حتما ترجبش میکنم چون واقعا بازیه عالییی هستش فقط آخرش خیلی مبهم تموم میشه شاید شماره 2 هم داشته باشه دست شما درد نکنه خیلی خوب بود

 4. emad heydari کاربر مهمان

  من اول بازی هایی مثل mass effect 3 یا max payne 3 تجربه کنم این پیشکش
  از آبان ماه هم سیل cod wd bf ac nfs و… شروع میشه این جور بازی ها رو باید اول تابستون منتشر کنند

 5. PouryaKht کاربر برتر

  بازی قشنگی بود

 6. حسین کاربر مهمان

  سلام من اتفاقی این وبلاگو پیدا کردم و تو این چند ساعت کلی از مطالب و داستانوشو خوندم واقعا مختصر و مفید بودن . مخصوصا مطالب همین بازی Outlast واقعا دلهره آوره . ( دارم Outlast رو دانلود می کنم )
  ممنون از مطالبتون . قلم جذابی دارید .
  راستی برای بازی cryostasis لینک سراغ ندارید اکثر لینک هایی که دیدم expire شده بودن ؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   نه فکر نکنم بشه لینکی پیدا کرد. من از تورنت دانلود کرده بودم. تو گوگل در مورد تورنت تحقیق کن…

 7. aliselki تازه کار

  بازیش حس ترس رو القا میکنه؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   بازی رو نقد هم کردم که میتونی بگردی و بخونی

 8. shahin کاربر مهمان

  بچه ها بازیش واقعا ترسناکه و استرس زا . توصیه نمیکنم بهتون

 9. Marcus Finix کاربر مهمان

  سلام خدمت تمامی دوستان
  منم این بازی واقعا قشنگ رو امروز تو سه ساعت تموم کردم!!!!
  تعجب نکنید من خوراکم بازی ترسناکه. علاقه خاصی به این ژانر دارم
  اگه بخوام بزرگترین عیب این بازیو بگم :میتونم به محیطای بیش ازحد تکراریش اشاره کنم واینکه بازی معما های چندانی نداشت . در واقع میشه گفت چالش ذهنی برای بازیکن ایجاد نمیکرد .تنها وظیفه شما ترسیدن بود.
  اگر دوستان سرس بازی های امنژیا(Dark Descend& Machin For Pigs)رو بازی کرده باشید مخصوصا دارک دیسند متوجه منظورم میشید.این بازی ها علاوه بر بر ترس بازیکن رو با چالش فکری هم مواجه میکردن که بنظرم نکته بسیار حائز اهمیتیه!
  البته سری امنژیا هم عیب های زیادی توی بدنش داشت که اینجا برای جلوگیری از اطناب کلام نمیخوام به اونها بپردازم.
  سایت معتبر گیم اسپات به بازی اوتلست و امنژیا نمره 8از10 رو داده که نشان از عظمت این 2 بازی داره یادتون باشه که گیم اسپات تو نمره دادن بسیار سخت گیرانه عمل میکنه ونمره 8 نمره بسیار خوبیه!
  بعنوان حرف آخر باید بگم که خیلی خوبه که بازی ها ازاین حالت تکراری خسته کننده که شما میبایست فقط با تفنگ بری جلو بکشی در بیاد.نمونش بازی امنژیا وکپی برابر اصلش ینی اوتلست!
  واقعا تو بازی های رایانه نیاز به اینجور تغییرگیم پلی ها دیده میشد.به امید هرچه بهتر شدن این صنعت.
  در پایان از دوستان بخاطر طولانی شدن صحبتام عذر میخوام.
  موفق باشید…

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   ممنون از نظرت. خیلی خوب بود!
   باهات موافقم. من از سری امنژیا فقط دومی رو بازی کردم که خیلی هم ازش خوشم اومد. من هم نظرم اینه که باید بازیهای بیشتر این مدلی که توشون اسلحه نباشه و فقط باید محیط رو بگردی و داستان رو ببینی بیشتر بشند. بهت پیش نهاد میکنم اگر زبانت نسبتاً خوبه بازی Gone Home رو هم بازی کنی

 10. arya کاربر مهمان

  سلام من یه جا گیر کردم بلد نیستم میتونید یه راهنمایی بکنید
  بعد از این که دکتره 2 تا از انگشتاتو قطع میکنه باید بری تو اسانسور ولی من کلید اسانسور رو نمیتونم پیدا کنم

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   من یادم نیست از اینجا مرحله رو انتخاب کن با عکس توضیح داده:
   http://guides.gamepressure.com/outlast/

 11. hooman کاربر مهمان

  دوستان بازی انقد وجضتناک هست که شما اصلا نتونید بعضی از جاهاش راه بریذ از ترس میخکوب میشید و هیچکاری نمیتونید بکنید مخصوصا در گرافیک بالا حالا 5 ساعت مدل اکشن رفتنش هست واقعیت یه چیز دیگست . بعضی جاهاش از ترس کامپیوترو میزنید خاموش میکنید:P ول یواقا 5 ساعت نیست بیشتر باید برید تا باز یتموم شه

 12. OMID1992 تازه کار fifa 14

  خیلی وقت بود بازی درست درمون ترسناک انجام نداده بودم این بازی نوش دارویی بود دراین کمیابی

 13. JOKER تازه کار watch dogs

  از بازی های ترسناک خوشم نمیاد نمیگرمش 😀

 14. Dante Son of Sparda کاربر مهمان

  سلام. من این بازی رو 14 بار از اول تموم کردم ولی باز هم چیزی نفهمیدم دستتون درد نکنه راحتم کردین.خدا کنه قسمت دوم هم داشته باشه چون تو پایانش سوالات زیادی رو از خودش به جا می زاره
  شما هایی که به این بازی نظر دادین اگه دنبال بازی میگردین که یه داستان فوق العاده داشته باشه بهتره Bioshack infinit رو تهیه کنید به خدا هزار بار هم تموش کنین هر دفعه بیشتر گیج میشین

 15. سید علی تازه کار CALL OF DUTY BLACK OPS2

  از نظر من سازندش روانی بوده
  خیییییییییلیییییییییی ترسناکه

 16. سپهر کاربر مهمان

  خیلی ممنون بابت اینکه بازی رو برامون حل و فصل کردین,
  الآن در وسط های بازی یعنی حیاط تیمارستان هستم و شانس آوردم تا حالا از شدت ترس سکته نکردم
  به هر حال تشکر

 17. محسن کاربر مهمان

  واقعا بازی ترسناک تر از این بازی وجود نداره ای کاش داستان کامل Outlast Whistleblower هم می نوشتید با تشکر از سایت عالیتون.

 18. Abbas کاربر مهمان

  بازی عالی بود داستان
  مطلب عالی تر ممنون

 19. ABOLFAZL
  ABOLFAZL تازه کار FARCRY4&ACU &&PES15

  بازی فوقلاده ترسناک با عاملهای ترس…
  سخت و فکری…
  من که از ترس حذفش کردم
  با اینکه ادعام میشد بهترینم!!!!!!!

 20. amir کاربر مهمان

  ب مایلز شلیک شد مگه نمرد؟
  مگه گارد ها واسه پاکسازی نیومده بودند؟

  1. amir کاربر مهمان

   ????????????????????????

  2. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   به مایلز شلیک شد و مرد ولی وال رایدر جسمش رو تصرف کرد. پیشنهاد برای آشکار شدن داستان DLC داستانی بازی رو بازی کنی که اسمش اینه:

   The Whistle Blower

   1. amir کاربر مهمان

    مگه اومده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 21. reza کاربر مهمان

  باحال بود.

 22. Reza کاربر مهمان

  خیلی ترسناکه!

 23. حسین کاربر مهمان

  واااای من بعضی جاهاش از دست دکتره یه ساعت زیر تخت قایم میشدم هر دفعه یه صدا عجیبی میومد منم میترسیدم فک میکردم الانه که دکتره بیاددددد!!!!کلا اگه عاشق بازی ترسناک،دلهره اور هستید اینو بازی کنید!!!!

 24. ali bozorgi تازه کار out last {برای تفریح} evolve سفارش دادم برای بازی

  بازیش قشنگ وترسناک است مخصوصا مواقعی که دنبالتن
  من اونجاشم که دکتره انگشتامو قطع میکنه

 25. MOBINA&BANAFSHE&NAFAS کاربر مهمان

  این بازی عالیه من و نفس و بنفشه (دوستام) بازی کردیم 100 بار عالیه

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   ماشاالله به شما! بعضی از پسرا از ترسشون بازی نکردن :دی
   کم کم داره باورم میشه که دخترای گیمر ایرانی دارن بیشتر میشن. خوبه.

 26. fighter کاربر مهمان

  agha man bazish ro 2 bar fath kardam bazish khali ghashange vali ghesmate dovomesh ghabl az ghesmate avalesh ro dare neshoon mide ke chegor divane ha farar kardan shoma ham dar ghesmate dovom gozve divane ha hastid

 27. fighter کاربر مهمان

  agha hossein ghesmate dovome bazi be name(the wistel blower)omade ke dare on moghe ke hame divane ha farar mikonan ro neshon mide yani ghabl az ghesmate avale vali khali sakht tar shode

 28. شاهین کاربر مهمان

  نمیدونم چرا نمیتونم اوت لستو تموم کنم تا میریم سمت کامپیتر دستام میلرزه

 29. بهاره کاربر مهمان

  من برا باره پنجم دارم بازیش میکنم

 30. amn1381 کاربر مهمان

  من یک بازی سازم و دارم یک بازی ترسناک میسازم من دیروز بعد از اینکه بازی رو برای تحقیقم دانلود و بازی کردم کلا نامید شدم اصلا در حد من نیست ولی خداییش خعلی خعلی ترسناک بود
  و یه سوال این از این ترسناک تر بازی دارید لینک بدین ما هک بازی کنیم

 31. اعظم کاربر مهمان

  سلام من خودم به شخصه همش بازی ترسناک بازی میکنم
  مثل اسلندر من و رزیدنت اویل که تمام نسخه هاشو بازی کردم
  و …
  یه بازی هم داخل پلی وان قدیما بازی کردم بنام devil man
  اونم سبک بازیش دقیقا مثل همین اوت لسته
  همش تعقیب و گریزه ولی فوق العاده ترسناکه
  اما هیچ جا نتونستم پیدا کنم که دانلود کنم (واسه پی سی )
  تنها چیزی که تو این بازی واقعا منو میترسوند همین دکتر ترگر بود که وحشت رو به جون من انداخته بود
  اما بازی عالی بود حیف که یکم گرافیکش پایین بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *