نکات مثبت
 • صداگذاری بسیار خوب
 • طراحی مراحل و محیط های جالب
 • تا آخر بازی شما را سر جایتان می نشاند
نکات منفی
 • چندان ترسناک نیست
 • داستان کم تر از حد انتظار

8.5

10

هر جا صحبتی از Outlast می شود همه به Indie یا مستقل بودن آن اشاره می کنند و بحث های تکراری صورت می گیرد. خودم هم قبلاً همین حرف ها را زده ام پس زیاد مقدمه چینی نمیکنم، فقط همین را بدانید که Outlast یک بازی ترسناک و تولید شده توسط یک استودیوی مستقل به نام Red Barrels است که در آن تنها باید بگردید و یا فرار کنید؛ هیچ مبارزه ای در کار نیست.

داستان در نگاه اول بسیار سر راست به نظر می آید. شما در نقش یک روزنامه نگار به نام Miles Upshur هستید که تصمیم می گیرد به یک تیمارستان مرموز رفته و پرده از حقایق پنهان آن بردارد. همه چیز برای یک بازی ترسناک این سبکی آماده به نظر می رسد. شروع بازی هم به ایجاد این حس کمک می کند. اولین صحنه ای که بازی کن می بیند داخل یک اتوموبیل در حال حرکت آن هم در یک شب سرد و تاریک و به سمت این تیمارستان است. نمای خانه کم کم از دور دیده می شود و ناخودآگاه احساس نا امنی به بازی کن القا می گردد. وقتی وارد حیاط تیمارستان می شوید و خودرو های زرهی متروکه را می بینید، دیگر مطمئن می شوید که اتفاقاتی در حال افتادن هستند.

بیماران روانی در جاهای مختلفی پنهان شده اند و هر از چند گاهی شوک وارد می کنند!

بیماران روانی در جاهای مختلفی پنهان شده اند و هر از چند گاهی شوک وارد می کنند!

داستان به همین ترتیب ادامه می یابد و با شخصیت های دیگری هم در طول بازی رو به رو می شوید. بحث به چالش کشیدن مذهب و منطق هم مانند دیگر فیلم ها و بازی های این شکلی وجود دارد ولی زیاد نمیخواهم وارد آن شوم. داستان بازی به گونه ای است که چیز جدیدی برای گفتن ندارد ولی شما را به ادامه بازی جذب می کند. در اواخر بازی بعضی افشای حقایق هم وجود دارد که نسبتا راضی کننده است اما مشکل اصلی در پایان بازی است. به شخصه بعد از آن همه دردسر و گشت و گذار در تاریکی، منتظر پایانی بودم که تحمل این سختی ها را توجیه کند ولی اصلا راضی کننده نبود. متاسفانه سازندگان تصمیم گرفته بودند تا با یک پایان شوکه کننده بازی را تمام کنند که به نظر من چندان جالب از آب در نیامده است. مهم ترین مشکل من با پایان این است که دلایل منطقی کافی برای آن وجود ندارد که بخواهم خودم را توجیه کنم که چرا آن اتفاق افتاد! شاید در وقتی دیگر در مورد پایان بازی به طور جداگانه مطلبی بنویسم ولی اینجا جایش نیست.

برسیم به گیم پلی بازی که برای یک استودیوی تازه تاسیس که اولین بازی اش است، بسیار خوب است. همان طور که در اول نقد گفتم هیچ مبارزه ای در کار نیست و تنها چیزی که شما در دست دارید یک دوربین فیلم برداری است. دوربین بازی اول شخص است و وقتی دوربین را فعال می کنید تنها یک کادر مربعی شکل وسط صفحه می آید و باعث اذیت شما می شود و کمی هم رنگ بندی صفحه را عوض می کند. البته استفاده از آن اجباری نیست ولی اگر بخواهید شخصیت اول بازی نسبت به صحنه هایی که در بازی می بینید عکس العمل نشان دهد باید دوربین روشن باشد. به کمک قابلیت دید در شب دوربین هم می توان مناطق تاریک را بهتر راه یابی کرد. این که باتری این دوربین در حالت دید در شب خالی می شود و باید از محیط بازی باتری پیدا کنید به جذابیت های بازی افزوده است. از طرفی به خاطر ترس و تاریکی مجبورید از آن استفاده کنید و از طرف دیگر هم در صورت تمام شدن باتری باید دنبال باتری های بیشتر باشید و این یعنی باید مناطق ترسناک بیشتری را بگردید. اگر ایده دوربین طور دیگری پیاده می شد بهتر بود چون بدون دوربین صحنه ها بهتر دیده می شوند.

پشت میز نشسته و پنهام شده ام و با خم شدن به طرف چپ منتظرم آن بیمار روانی اتاق را ترک کند!

پشت میز نشسته و پنهام شده ام و با خم شدن به طرف چپ منتظرم آن بیمار روانی اتاق را ترک کند!

اساس گیم پلی بازی گشت و گذار در راه رو ها و مناطق مختلف این تیمارستان است. برای همین برخی حرکات خاص برای شخصیت اول بازی تدارک دیده شده است که هر از چند گاهی از آنها استفاده می کند. مانند پریدن از روی مانع، پرش و گرفتن لبه سکوها، عبور از بین دو جسم که فاصله کمی از هم دارند و حرکات این چنینی که به خصوص در صحنه های فرار از دست بیماران روانی هیجان خاصی به شما خواهند داد. پاها و دستان شخصیت اول بازی هم کاملا طراحی شده اند و اگر نزدیک دیوار شوید به زیبایی خواهید دید که چگونه دستان شخصیت اول به دیوار کشیده می شود یا وقتی بنشینید کاملا می توانید نشستن و حرکت او را ببینید که به جرات می توان گفت در حد Battlefield 3 است! یکی دیگر از نکات جالبی که به چشمم خورد نحوه کج شدن از کناره های دیوار برای دید زدن بود. وقتی در کنار دیوار به جلو حرکت می کنید اگر به انتهای آن برسید خود به خود حرکت شما قطع می شود و با زدن دکمه های E‌ یا Q شخصیت اول بازی به زیبایی کج می شود و راه رو های اطراف را دید می زند. همچنین هنگام فرار از دست بیماران روانی در آن هیجان که صدای نفس نفس های بیماران می آید می توان با زدن Q در همان حالت دویدن به عقب نگاه کرد که بسیار ایده خوبی است و به سینمایی تر شدن بازی کمک شایانی کرده است.

فرمول ریاضی که روی وایت برد نوشته شده است. در مدرسه این فرمول را خوانده ایم!

فرمول ریاضی که روی وایت برد نوشته شده است. در مدرسه این فرمول را خوانده ایم!

یکی دیگر از راه های خلاص شدن از دست دشمنان پنهان شدن است. بعد از کمی دویدن و ایجاد فاصله مناسب می توانید وارد کمد هایی که در هر اتاقی پیدا می شوند، شوید و منتظر بمانید تا دشمن مورد نظر کمی اطراف را بگردد و شرش را کم کند. البته ممکن است شما در کمد مخفی شده باشید و او هم دقیقا همان کمد را باز کند و شما را پیدا کند که در این صورت بدشانسی نصیبتان شده است زیرا به نظر می رسد این انتخاب کمد توسط دشمنان شانسی باشد.

بدون شک بهترین بخش بازی صداگذاری آن باشد. صدای نفس نفس زدن شخصیت اول بازی در مواقعی که می ترسد یا وارد مناطق تاریک می شود بسیار جالب است. صدای شخصیت های منفی و رعایت شدن تن صدای آن ها در شرایط مختلف، افکت های صدایی که در پس زمینه پخش می شود و موزیک های بازی همگی ثابت می کنند که تیم صداگذاری بازی یک تیم کاربلد هستند. از نظر گرافیکی هم بازی در سطح خوبی قرار دارد. هر چند ممکن است اتاق ها شبیه هم به نظر برسند ولی بعضاً راهتان به مناطقی باز می شود که طراحی جالبی دارند. برای مثال وارد اتاقی می شوید که یک نفر بدون هیچ صدایی جلوی یک پنجره بزرگ ایستاده و تا یک قدم جلو می گذارید رعد و برق پر سر و صدایی می زند و صحنه جذابی به وجود می آورد.

آتش طراحی زیبایی دارد

آتش طراحی زیبایی دارد

شاید همین که صحبت در مورد ترسناک بودن یا نبودن بازی را به انتهای نقد گذاشته ام خودش نشان بدهد که بازی چندان هم ترسناک نیست! در حقیقت طراحی بیماران روانی و افرادی که شما را دنبال می کنند و باید از دست آن ها فرار کنید اصلا ترسناک نیست. حتی طراحی روحی که در تاریکی مطلق به سمت شما می آید و شما تنها صدایش را می شنوید هم ترسناک نیست. در یک صحنه به سمتی دیگر پیچیدم و در حالی که انتظارش را نداشتم این روح ملعون را دیدم که به سمتم می آید ولی دریغ از یک ذره ترس! چندین بار هم ممکن است به خاطر ناگهانی پریدن دشمنان به سمتتان بترسید که شبیه لذت های زودگر است! تنها مواقعی که چند نفر دنبالتان هستند و باید از دست آن ها فرار کنید ممکن است استرس بگیرید.

در کل Outlast یک تجربه چهار پنج ساعته خوب است که سرش به تنش می ارزد. هرچند ممکن است آنطور که نمایش های قبل از انتشار میخواستند نشان دهند، ترسناک نباشد ولی صحنه ها و تجربیاتی در دل آن نهفته است که امتحان کردنش را به همه پیش نهاد می کنم. Red Barrels نشان داد با آنکه استودیوی تازه تاسیسی است ولی کارکنان خوبی دارد. به شدت منتظر پروژه های بعدی این شرکت و شاید هم Outlast 2 هستم.

بعد از کلی دردسر دیدن در خروجی لذت خاصی دارد! اما...

بعد از کلی دردسر دیدن در خروجی لذت خاصی دارد! اما…

48 نظر برای “مصائب یک روزنامه نگار | نقد و بررسی بازی Outlast

در صورتی که نظر شما به پست مربوط نیست لطفاً از صفحه تماس با من استفاده کنید.

برای اینکه بازی در حال انجامتان یا بازی مورد علاقه یتان در کنار نام و آواتار شما در قسمت نظرات نمایش داده شود، میتوانید وارد پروفایل خود شده و آن را اضافه کنید.

با کلیک روی هر یک از دکمه های زیر می توانید نظرات مربوط به گروه خاصی از کاربران را مخفی کنید. برای مثال روی دکمه کاربر تازه کار کلیک کنید تا تمام نظرات مربوط به همه کاربران تازه کار ناپدید شود. توجه داشته باشید که در این صورت جواب دیگر گروه ها به کامنت مربوطه هم ناپدید خواهند شد.

مدیریت سایت حـــــــــرفه ای کاربر فعال کاربر تازه کار
پنهان کردن / نمایش نظرات کاربران
 1. reza-assassin کاربر مهمان

  بسیار عالی نقد خیلی خوبی بود حتما این بازی رو تجربه میکنم

 2. amir kalak کاربر مهمان

  حسین جون این یارو کیه؟؟؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   داستانی که نوشتم رو بخون. دکتر ترگر هست

  2. امید کاربر مهمان

   این یارو چیه اقای محترم؟
   بگو این انسان کیه یا این اقا کیه
   شعونات این سایت محترم را نگه دارید لطفا

   1. reza-assassin کاربر مهمان

    پیام بازرگانی l:

   2. امید کاربر مهمان

    بابا شوخی کردم چرا اینقد ناراحت شدین

   3. amir kalak کاربر مهمان

    بابا شعونات!!!
    برای کسایی که تازه پاشون به این سایت واشده این جور چیزا عجیبه!!!
    پیام بازرگانی…
    راستی شما مدیر جدید هستید؟؟؟
    اگه شعونات قرار بود رعایت نشه قبلا بهم میگفتن.

    1. amir.sh کاربر مهمان

     بابا بدبخت شوخی کرده مگه نمیبینی اون پایین چی نوشته

 3. Ehsan کاربر مهمان

  بازی رو گرفتم. ولی هنوز زیاد سمتش نرفتم. میترسیم D:
  ولی یکم که بازی کردم، تقریبا قابل پیشبینی بود.
  مثلا همونجا که دیدم وقتی میخوای از جاهای باریک رد شی شخصیت بازی جلوشو نگاه میکنی نه اطرافشو گفتم سازنده بازی میخواد جلوتر سر همین حرکت زهرمون رو بترکونه!
  یا اون طرف که رو ویلچر بود و بار اول حمله نمیکرد، معلوم بود میخواد اعتماد بازیکن رو جلب کنه تا دفعه بعدی حسابی بترسونتش D:
  ولی با اینکه قابل پیشبینی بود بازم دلهره آور و عامل سکته بود:D لااقل برا من که اهل بازی ترسناک نیستم.
  فعلا از اینجاش جلوتر نرفتم، اول بازیم 😀

  ولی یه چیزیش که خیلی کیف کردم صدای نفس نفس زدن(از ترس) شخصیت بازی بود. اصلا یه حسی میده 😀
  اینکه بدن شخصیت رو هم میتونستی ببینی خیلی جالب بود، یا اینکه وقتی نزدیک چهارچوب در میشدی دستش رو میزاشت رو چهارچوب در. تو بازی دیگه ای همچین چیزی رو تجربه نکرده بودم

  آقا دمت گرم بابت نقد و داستان(بعد پایانش میخونمش:دی). من آروم آروم برم جلو یه وقت سکته نکنم 😀

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   با تمام چیزهایی که گفتی موافقم. کلا تحلیل خوبی بود. پتانسیل اینو داری که نویسنده خوبی بشی :دی

 4. M.A 8 تازه کار

  اما چی؟ من که جرعت بازی کردن این رو ندارم شما لطفا بگید
  خیلی ممنون

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   من فکر میکردم آخر بازیه ولی از اونجا میری تو حیاط که کلا تاریکه و باید ادامه مسیر رو پیدا کنی. اون روحه هم دنبالته تو حیاط

 5. Ehsan کاربر مهمان

  حسین این “چندان ترسناک نیست” رو وردار. سکته زدم باو.
  اونجاش که باید برق رو دوباره راه مینداختیم و اون طرف با چوب میوفتاد دنبالمون ینی سکته زدما!
  این دیوونه هاش چرا اینقدر باهوشن! رفتم پشت میز پناه گرفتم بازم پیدام کرد D:
  دیگه دیدم هی قایم شدن و دوباره برم باز بیاد دنبالم فایده نداره دل رو زدم به دریا و فرار! فقط دوییدم و رفتم جنراتور رو راه انداختم!
  طرف هم همینطور دنبالم! ینی سکته زدما! D:

  ولی باز ترسناکه ها، خو اینکه هربار میخوای دری رو باز کنی میترسی که یهو یه اتفاقی بیوفته خو خودش ترسه دیگه :دی

  آقا بازیش خیلی طولانی نیست که؟
  آخرش این فیلمایی رو که گرفتیم نشونمون میده؟ (اینو خیلی دوس دارم نشون بده، فکر کنم یه فیلم مستند عالی بشه :دی )

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   منو که نترسوند فقط هیجان داد…

   بازیش 5 ساعته حدوداً

   فیلم رو هم نشون نمیده

 6. amir kalak کاربر مهمان

  من همش میترسم از تو مانیتور بیاد بیرون یا منو بکشه تو!!!دی

 7. omid کاربر مهمان

  بالاخره معلوم نشد مایلز زنده هست یا نه.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   خودش که به نظر میاد مرده ولی به نظر من روحه از این به بعد بدنش رو کنترل میکنه

 8. sina کاربر مهمان

  سلام تورو خدا کمک کنید وقتی میگه موس را چپ و راست کنید چرا هرچی این ور اون ور میکنم نمیشه ؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   نمیشه نداره! موس رو سریع ببر چپ و راست و تا نرفته همینکارو بکن. بالا و پایین نباید ببری. فقط چپ و راست

 9. sina کاربر مهمان

  سلام ممنون از پاسخت ولی نمیدونم ایراد از موس یا چپ و راست کردن من ولی به هر حال
  داداش میتونی save بازی رو بذاری.
  اگه بذاری کمک بزرگی کردی.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   دادا من سیوشو از کجا بیارم آخه! ماله خودم پاک شده

   شما برو تو این اینجمن عضو شو برو تاپیک همین بازی مشکلت رو بگو ببین چی میگن:

   http://www.forum.bazicenter.com

 10. amir kalak کاربر مهمان

  حسین جون چرا این آدم خوارا به این بیماران روانی کار ندارن؟؟؟

 11. erfan کاربر برتر

  فیلم مراحل این بازی رو مثل بازی های دیگه که گذاشتی، نمی ذاری؟!

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   نه. چون همه کامپیوتر دارن میتونن بازیش کنن

   1. erfan کاربر برتر

    چه دلیل قانع کننده ای!! :l

 12. ونداد کاربر مهمان

  دوستانی که میگن بازی ترسناک نیست واقعا منظورشون از ترسناک چیه؟یه بازی ترسناک مثال بزنید ما هم بدونیم
  اگه این بازی رو با هدفون بازی کنید شاید نظرتون عوض بشه
  به هر حال به نظر من بازی خیلی خوبی بود هرچند بدون اشکال هم نبود

 13. MAD کاربر مهمان

  salam man ye jayi az bazi gir kardam oonja ke durbin az dastet miofte bad miri peydash mikoni hamoon lahze ke peyda mikoni 3ta divuneh mioftan donbalet oonja nemidunam koja bayad beram hame jaha ro miram dara ghofle hich rahi peyda nemikonam

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   تا اونجایی که یادمه تو یکی از اتاق ها تو سقف کانال تحویه هوا هست که باید بپری اونجا. درست یادم نیست. کاری که بهت میگه انجام بدی چیه؟ انگلیسیش رو اینجا بنویس تا بهتر بشه راهنمایی کرد

  2. امیر حسین کاربر مهمان

   باید همون دور و ورو بگردی تا راهو پیدا کنی

 14. Ehsan کاربر مهمان

  8

  کممممک کممممک کممممک کممممک

  دوستانی که این بازی رو انجام دادن کمکم کنید لطفا.در مرحله اول قسمتی که فردی که روی ویلچر نشسته بسمت شما حمله ور میشه و طبق دستور باید ماوس را به چپ و راست و یا راست و چپ حرکت دهیم من این قسمت گیر کردم نزدیک به 100 بار این تیکه رو رفتم و ماوس رو به طریقه های مختلفی با سرعت کم،متوسط،بالا به چپ و راست وبرعکس حرکت دادم بصورت حلال بصورت دایره و… اما هرکار میکنم این قسمت رد نمیشه و میبازم.مشکل از چیه سیستمم از نطرگرافیکی مشکل نداره حتی گرافیک بازی رو تا ته پایین کشیدم اما فایده نداشت لطفا کمکم کنید 🙁 🙁 🙁 😥 😥 😥

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   برو اینجا مرحله ای که هستی رو انتخاب کن و عکسا رو ببین. اسم مرحله رو بگی میتونم ترجمه هم کنم برات:

   http://guides.gamepressure.com/outlast/

  2. mehrdad_6690 تازه کار

   والا این شکل موس که چپ رو راست گفتی رو تو بازی من نیست 😀
   خیلی جالب بود واسم تو کامپیوتر دوستم هم این موسه بود ولی برای من شکلش نمیاد . جالب اینجاست وقتی اون روانی پرید سرم منم وایسادم همینجوری نگاه کردم انگار فیلم سینمایی بود 😀 خودش پرت شد اونور منم از زمین بلند شدم .
   فکر کنم مال شما کرکش مشکل داره . واسه خودم هم فکر کنم گرفتاره

 15. JOKER تازه کار watch dogs

  9

  خودم بازی نکردم ولی این جوری که نوشتی بهش 9 میدم

 16. mehrdad_6690 تازه کار

  8

  سلام من همون مرحله ژنراتور گیر کردم فکر کنم مشکل از بازی باشه . آخه میام تو اتاق روبه روم یه دستگاست که 2تا چراغ قرمز روش هست . میرم سمت راست یه در هست کهبازش میکنم توی اتاق یه دکمه قرمز رنگ هستش اونو که فعال میکنم یه دیوانه میوفته دنبالم بعد از دستش فرار میکنم میرم تو یه اتاق دیگه که یه اهرم هست اونم میکشم پایین بعد برمیگردم سر همون دستگاه اول که 2تا چراغ قرمز روش داشت . بازم چراغاش قرمزه . نباید سبز بشه ؟ نمیدونم بازی مشکل داره یا من اشتباه میکنم .

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   تنها کاری که میتونم بکنم لینک راهنمای مراحل انگلیسی با عکس رو بدم! چون یادم نیست اصلاً!

   http://guides.gamepressure.com/outlast/

 17. ramin کاربر مهمان

  9

  سلام من به مرحله 2 که میرسم بازی سیاه میشه و فقط علامت های روی دوربین معلوم هستش
  همونجایی که از روی تخت بلند میشه بعد ژنراتور

 18. MahDiYaR_svd کاربر مهمان

  صدا گزاری بازی

  بد کیفیت بودن دشمنا

  9.5

  سلام داداش من این بازی رو تموم کردم ولی یه سوال اخرش چی میشه من که نفمیدیم روحش چی میشه می شه کامل توضیح بدی اون دکتره چی میشه تازه منم داستانو خوندم ولی باز نفهمیدم

 19. Scarecroww تازه کار Payday2 - Dota 2

  اتمسفر بسیار ترسناک عالی بازی. صداگزاری فوق العاده. طراحی عالی شخصیت ها.وجود احساس سردرگمی و ترس واقعی.

  9

  واقعا عالی بود. منکه حال کردم باهاش

 20. sina کاربر مهمان

  گرافیک بالا-استرس خیلی بالا

  اصلا نداره

  10

  بازیه خیلی خوبیه ما پنج نفری ساعت 2 شب نشستیم بازی کردیم و تقریبا 5 ساعت طول کشید.به بچه های زیر 15 سال این بازیو توصیه نمیکنم چون واقعا ترسناکه.ممنون از سایت خوبت حسین جون.دی

 21. sina کاربر مهمان

  در ضمن اونجایی که وارد حیاط میشید برای گیمر های کم حوصله اصلا خوب نیست چون خیلی سخته تا راهو تو اون تاریکی پیدا کنی.حواستون باشه که تو حیاط اون غول گنده رو یکبار میبیند و باید از دستش فرار کنید.دی

 22. sina کاربر مهمان

  با اینکه بازی خیلی عالیه ولی پایان خوبی نداشت.اصلا خوشم نیومد وقتی اون همه دردسر رو تحمل کردم اخرش [edited].

 23. بهاره کاربر مهمان

  کلا عالی بود

  10

  دوستان این بازی به دو بخش تقسیم شده اونجایی ک میخواید وارد بازی بشید زده نییو گیم یا کانتینیو زیرش یه گزینه هس که زده wisblower یه همچین چیزی این گزینرو بزنید وارد قسمت دیگش میشه یه حالتی ک انگار زندمون میکنن این قسمتشو حتما بازی کنید وحشت این قسمتش بیشتره و پایان خوبی ام داره .

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   آره ولی باید اونو جداگانه نصب کنن. حتماً نسخه ای که تو داری نسخه کاملش بوده که هر دو بخش رو داره. داستان Whistleblower هم قبل از اتفاقات بازی اصلی اتفاق میوفته (زنده نمی کننش :دی).

 24. بهاره کاربر مهمان

  نمیدونم والا سیدی ای ک من گرفتم دوتاش هس زیرهمه گزینه هاش ولی جداس اون قسمتش یچی دیگس خدایی یعنی ما دوبار وارد اونجا میشیم ؟؟ اون قسمتش اخه بی مقدمه شروع میشه هااا

 25. بهاره کاربر مهمان

  راستی واس منم جدا نبود کلا ی سیدی گرفتم همونو نصب کردم دوتاش بود ولی اون قسمتش بی مقدمه شروع میشه منکه سردرنیاوردم

 26. بهاره کاربر مهمان

  راستی بچه ها یه بازی توپ دیگه ام میشناسم اسمش until dawn هس اونم سبکش مث همینه با ایت تفاوت ک تو اون از دست یه قاتل زنجیره ای روانی که تمام دوستامونو کشته حالا دنبال ما هس فرار کنیم تا اونجایی ک من میدونم واسه ایکس باکسه فعلا ولی خیلی هیجان داره گرافیکشم بالاس

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   آره اونم بازی خیلی خوبیه و فقط واسه پلی استیشن 4 هست. البته یکم سبکش فرق می کنه با این. من ویدیو مراحلشو تو یوتیوب دیدم خیلی هیجان انگیز بود!

 27. sina کاربر مهمان

  حسین به نظرت ممکنه outlast2 هم بیاد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *