خوب؟ بد؟ مترو لست لایت قضاوت میکند!

امروز Metro: Last Light را تمام کردم. پایان بازی را دیدم و ناراحت شدم. بلافاصله هنوز تیتراژ تمام نشده بازی را مینیمایز کردم و دنبال پایان های بازی گشتم چون احتمال میدادم مانند نسخه قبلی بیش از یک پایان داشته باشد. هر دو پایان بازی را خواندم و فهمیدم که تصمیمات و کارهای من در طول بازی به پایان بد منجر شده است. بیشتر گشتم تا ببینم چه چیزهایی روی پایان های بازی تاثیر دارند. اینجا بود که فهمیدم من آدم چندان خوبی نیستم!

در اکثر بازیها در پایان بازی دو تصمیم جلوی راهتان قرار میگیرد و پایانی که نصیبتان میشود به خاطر همان تصمیم انتهاییتان است اما مترو اینگونه نیست. هر یک از دو پایان موجود در مترو وابسته به کل تصمیمات و کارهایی است که در طول بازی و از لحظه آغازین میگیرید. با اینکه فیلتر هوای ماسکم به اندازه کافی ظرفیت داشت ناگهان فیلتری روی یک جسد دیدم و چشمانم برق زد. از ترس اینکه در ادامه با کمبود فیلتر مواجه شوم سریع به سمت جسد دویدم و فیلتر را از روی صورتش بر داشتم. ظاهرا اتفاقی نیوفتاده ولی من حتی به اجساد هم نباید رحم بکنم؟ مترو این کار را بد تلقی میکند و من هم با آن موافقم. فقط همین نیست. در بازی شخصیت هایی هستند که بدترین کارها را علیه من کرده اند، بهم خیانت کرده اند، آنا را دزدیده اند و… . وقتی سرنوشت آن خائن (Lesnitsky) برعهده من گذاشته شد که او را بکشم یا نه، آنا جلوی چشمم آمد و بدون فکر به بخشش یا دل رحمی، به خاطر یک دختر سریعا او را کشتم. به نظرم حقش بود ولی بازی این را هم بد تلقی میکند.

در اوایل بازی وقتی اولین فرصت برای مخفی کاری برایم فراهم آمد با توجه به اینکه کلت با صدا خفه کن داشتم یکی از گاردها را با آن کشتم که برایم بسیار لذت بخش بود. این باعث شد که بقیه را نیز به همین ترتیب با لذت فراوان در تاریکی هدشات کنم و حالش را ببرم. حتی وقتی از پشت خیلی به دشمن نزدیک میشدم و این انتخاب که با چاقو طرف را بکشم یا فقط بیهوشش کنم بر عهده من گذاشته میشد، گزینه با چاقو کشتن را انتخاب کردم چون نمیخواستم ریسک کنم تا احتمالا بعدا بلند شود و دوباره جلوی راهم سبز شود. این لذت انقدر بود که در کل بازی همین استراتژی را پیش گرفتم و تقریبا گاردی نماند که نکشته باشم! حتی آنهایی که به راحتی میشد با مخفی کاری آنها را دور زد را هم کشتم!

اما آنقدرها که از تیتر برمی آید همه کارهایم بد نبودند! در ونیز به دو نفری که از من گدایی کردند پول دادم!‌ حتی به آن گدایی که بعد از پرداخت پول دوباره از من طلب پول کرد را هم بی نصیب نگذاشتم! در اواخر بازی هم وقتی با آن خرس مبارزه کردم و شکستش دادم چندی بعد که بدن خسته اش روی زمین افتاده بود و دو سه موجود جهش یافته رویش پریده بودند تا او را بخورند را هم نجات دادم و بلند شد رفت پیش بچه هایی که فقط قصد داشت از آنها محافظت کند! دقیقا دلیل اینکه به او کمک کردم هم همین بود. او شاید اگر موجودات جهش یافته به بچه هایش حمله نمیکردند کاری با من نداشت.

اینها تصمیمات من بود که به خاطر دارم! یعنی بد بودن کارها و تصمیمات من از خوب بودن آن بیشتر بوده که پایان بد نصیب من شده و این یعنی در کل من آدم چندان خوبی نیستم! راستی پاول را هم میخواستم نجات دهم ولی نمیدانم چه شد که کشته شد! شاید اگر او زنده میماند قضیه طور دیگری بود!‌ شاید هم گناه کشتن همه آن گاردها نمگیذاشت در آن صورت هم پایان خوب را ببینم ولی به هر حال من راضیم! نه از اینکه بد شدم! بلکه از اینکه چون نمیدانستم چه چیزهایی در پایان بازی تاثیر میگذارند آن تصمیمهایی که به عقیده خودم به عنوان یک شخصیت اجتماعی خوب و مناسب بودند را گرفتم و نتیجه این شد که پایان بد را دیدم! و این به نظر بهتر از آن است که بخواهیم به خاطر دیدن پایان خوب به صرف خوب بودنش از تصمیماتی که دلمان میخواهد صرف نظر کنیم و فقط بدون فکر، کار خوب انجام دهیم. کاری که خیلی ها با Mass Effect کردند! بدون فکر و تصمیم گیری واقعی اکثرا تصمیمات پاراگون دار و خوب انتخاب میشد و این باعث شد که شپرد اینگونه افراد تنها یک شپرد خوب باشد نه شپردی که منعکس کننده شخصیت خود آن گیمر باشد!

Metro: Last Light بازی خوبی یا حتی میشود گفت عالی ای است که با وجود داشتن مشکلات در خاطره ها خواهد ماند. در طول بازی بارها در مورد مسائل مختلف و مخصوصا حرف های آن Dark One دوست داشتنی (!) بازی را متوقف کردم و سعی کردم با خودم هضم کنم که چه شد. حرف های زیادی است که میشود در مورد مترو لست لایت گفت و شاید در ادامه دوباره در مورد آن بنویسم. درود بر شرافت 4A Games، سانده بازی که در این بازار بکش برو جلوهای بی شمار و به درد نخورد (سلام کرایسیس 3) سبک FPS را زنده نگه میدارد‌ آن هم با شرایط و سختی های عجیب و باور نکردی! کاش میتوانستم بازیتان را از استیم بخرم ولی چه کنم که…

64 نظر برای “Metro: Last Light – من آدم خوبی هستم،‌ نیستم!

در صورتی که نظر شما به پست مربوط نیست لطفاً از صفحه تماس با من استفاده کنید.

برای اینکه بازی در حال انجامتان یا بازی مورد علاقه یتان در کنار نام و آواتار شما در قسمت نظرات نمایش داده شود، میتوانید وارد پروفایل خود شده و آن را اضافه کنید.

با کلیک روی هر یک از دکمه های زیر می توانید نظرات مربوط به گروه خاصی از کاربران را مخفی کنید. برای مثال روی دکمه کاربر تازه کار کلیک کنید تا تمام نظرات مربوط به همه کاربران تازه کار ناپدید شود. توجه داشته باشید که در این صورت جواب دیگر گروه ها به کامنت مربوطه هم ناپدید خواهند شد.

مدیریت سایت حـــــــــرفه ای کاربر فعال کاربر تازه کار
پنهان کردن / نمایش نظرات کاربران
 1. mohammad 24 حـــــــــرفه ای

  اقا جون هر کی دوست داری بگو اخرش چی میشه من یه جا گیر کردم اصلا حوصله رفتن ندارم فعلا دارم dead island 2 رو می رم

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   به زودی داستانش رو مینویسم. راستی تو بازی به این خوبی رو ول کردی رفتی اون مزخرف رو بازی میکنی؟ D:

   1. Desmond
    Desmond کاربر برتر

    من از این بازی هم خوشم میاد و هم خوشم نمیاد.از این بازی خوشم میاد چون همه چیز عادلانه بود و هر کاری که می کردیم عاقبت خودشو داشت ، و به خاطر این بدم میاد چون همیشه تو هر مرحله یه کمبودی داشت.مثلا یا تیر نداشتی یا اینکه فیلترت تموم میشد.حالا گذشته از اینا میشه پایان خوب و بدش رو توضیح بدی؟

    1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

     اتفاقا اینقدر فیلتر و مهماتش تو هر مرحله زیاد بود که آخر بازی 30 دقیقه فیلتر اضافی آوردم! مشکل از نحوه بازی کردن خودت هست که همه جا رو نمیگردی!

     1. alireza کاربر مهمان

      من بازی که تموم شد 1 ساعت فیلتر اضاف اوردم بیشتر هم می اوردم ولی ضرفىتش همون قدر بود. ماسکو یه لحظه میزدم و بعد در میاوردمو تا 30 ثانیه نمیزدمش

    2. hossein code مدیریت سایت هیچی!

     پایان هاشو هم تو داستانش توضیح دادم تو صفحه اول هست

 2. mohammad 24 حـــــــــرفه ای

  راستی اگه این طور باشه من هم همین کارهای شما رو کردم ای وای پس منم بدم

 3. mohammad 24 حـــــــــرفه ای

  راستی اقا حسین من تو اون مرحله گیر کردم که باید روی سطح زمین سوخت پیدا کنیم. تا یه هواپیما می رم بعد از اون دیگه نمی دونم باید کجا برم البته 3 تا چوب قرمز مستقیم پشت سر هم هستن ولی دیگه بعدش نمی تونم مسیر رو پیدا کنم

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   شما M رو نگه دار بعد هرجا که فلش نشون میده برو اونجا. همون پرچم های قرمز رو هم دنبال کنی به هدف میرسی

 4. mohammad 24 حـــــــــرفه ای

  اقا حسین تو رو خدا جواب درست بده دو روز تو این مرحله موندم اعصابم خورده بعد از این که اون قار قارک رو که یه لاکپ بالاش داره روشن می کنیم باید چکار کنم؟ اخه بعد از این که روشن می کنمش کلی دشمن می ریزه سرم

 5. mohammad 24 حـــــــــرفه ای

  داداش ممنون دیگه نمی خواد راهنمایی کنی خودم فهمیدم اشکال از کرک بازی بود چون وقتی اون قایقه می اومد نمی تونستم سوارش بشم اولش به خودم گفتم شاید اشکال اینه که باید یه کار دیگه ای انجام بدم بعد برم سوار قایق بشم ولی بالا خره فهمیدم اشکال از کرکه حالا هم دارم عشق می کنم راست میگی خدایی واقعا چقدر dead island مذخرف بود هر کاری می خواستی بکنی که یکم تفریح کنی تو بازی هی نفس کم می اوردی

  1. Desmond
   Desmond کاربر برتر

   واقعا باهات موافقم.کلا Dead Island مزخرف بود . به نظرم کپی Far Cry بود با یکمی تغییر.راستی واسه شما هم تو chapter 7 گیر میکنه؟

   1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

    نمیدونم. من که عمرا وقت بذارم رو همچین بازیهایی

 6. PouryaKht کاربر برتر

  یکی از دوستان مه من گفت که قرار 4A دنباله این بازی روبسازه درسته.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   با توجه به موفقیت بازی احتمالش زیاده

 7. Farid کاربر مهمان

  حسین جان ترو خدا کمکم کن بد از این که اون ماشینه تو مترو خراب میشه وبه چند تا آدم میرسی بد همین طور که میری به دری میخوری که یه دشمن توش میخ شده هیولاس نه ادم اون دره چطوری باز میشه؟ عصابمو خورد کردهههه راستی من آدما رو که تصلیمن نمیکشم 2 تا تصلیم داده یه تداد زندانی آزاد کردم بضی وقتا ادما رو c یا v میکنم به نظرت ادم حوبیم؟:O بد ادامه مرحله گیر کردم : هر چقدر M رو نگه میدارم فلش منو همون جا میبره که درش بستس چوبی هیو لام به چوباش میخ شده خاهش کمکم کن خیلی دوست دارم بازیشو تموم کنم :((

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   والا من که کلا نفهمیدم چی گفتی!!! یه دور بعد اینکه یه چیزی رو مینویسی بخون اصلا ببین خودت میفهمی چی نوشتی؟ D:

   یه عکس از اون دره بگیر و اپلود کن ببینم کجا رو میگی

  2. محمد کاربر مهمان

   دقیق نمیدونم کجا موندی ولی اگه اونجا باشه که منم یخورده موندم که اینطوری بود بعد اینکه ماشینت خراب میشه نزدیکایه ماشینت یه آدمی رو بستنش با طناب مرده رو که آزاد کنی فک کنم دوباره سوار ماشین بشه

  3. Desmond
   Desmond کاربر برتر

   اون ماشین خراب نشده فقط اونجا ایستاده بود چون اون آدما جلوتو گرفته بودن.باید بری سوار اون ماشین بشی و همین طور که سوار ماشین هستی با سرعت بزنی به اون در چوبی تا بشکنه.یادت نره که با ماشین بزنی.

 8. mohammad 24 حـــــــــرفه ای

  سلام دوست عزیز من هم مثل شما دارم این بازی رو انجام می دم ولی نمی دونم یا شما از من جلوتری یا من از شما جلوترم ولی فکر کنم به اون در ربطی نداره باید بری سمت چپ دو قدم که راه بی یه چیز هایی هست که باهاشون جاده رو می بندند و فلزی هستند باید از روی اونا رد بشی(ارتفاعشون خیلی کمه)بعد چند تا دشمن رو باید بکشی بعد بری داخل یه اتاق با واگن دقیقا یادم نمی یاد بعدش در انتهای اون اتاق یه در هست برو جلوش و در رو باز کن.
  فکر کنم باید همین باشه امیدوارم تونسته باشم مشکلتونو حل کنم

 9. GHOST حـــــــــرفه ای mafia1

  من که قبل اینکه بازی رو نصب کنم فکر میکردم ارزش وقت گذاشتن نداره ولی حالا میفهمم که اخرشه خدایی اخرشه

 10. mohammad 24 حـــــــــرفه ای

  اصن هر کی این بازی رو بازی نکنه انگار اصن زندگی نکرده

 11. Farid کاربر مهمان

  ممنون اونجاشو رد کردم ولی به یه جای سخت تر رسیدم که نمیتونم ردش کنم 😀 برا رد کردنش ترینر میخوام ما که هر جا رفتیم دانلود کنیم یا ویروس بود یا EROR میداد لطفان یه ترینر معتبر به من معرفی کنید D:

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   مرد باش و خودت ردش کن و دست به دامان ترینر نشو! تو میتونی

   اگه نتونستی اینم ترینرها هرکدومو خواستی دانلود کن:

   http://www.gameburnworld.com/gp/trainers/metrolastlight.shtml

  2. mohammad 24 حـــــــــرفه ای

   خب هم پیشه فرزانه من یه دیقه می گفتی کجا گیر کردی بهت کمک می کردم تا نخای برای رد کردن بازی دست به تقلب بزنی

 12. aa کاربر مهمان

  این مطلب تون رو هم خوندم….خوب بود من تقریبا به مرحله ی مبارزه با خرس رسیدم.به نظرم سیستم پایان بازی خیلی بد بود.ملاک پایان بازی خیلی مسخرس.سبک بازی شوتره ولی این سیستم ها بیشتر توی بازی های rpg کاربرد داره و لذت بخش تره.مثلا با مکالمه ها و تصمیمات پایان بازی تغییر میکنه.به هر حال مرسی ار مطالب جالبتون

 13. Farid کاربر مهمان

  تمومش کردم 😀

 14. amir hosein کاربر مهمان

  درسته بش میگن پایان بد. اما به نظرم خیلی پایان مردونه ای بود. تو یه لحظه همچی اومد جلو چشاش……
  واقعا لذت بردم. مثه یه مرد بازیو تمام کردم.
  با تشکر.

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   آره زیادم بد نبود و من از پایانی که دیدم راضی بودم.

 15. mohamad کاربر مهمان

  باو *** به حالم اخرش 😀 ولی منم به هیچی رهم نمیکردم رفتم لیسته کارای بدو نگاه کردم همه کارام بد بودن :)))))

 16. shayan کاربر مهمان

  سلام دوستان من تو یه مرحله گیر کردم :
  اونجا که ماشینت خراب میشه (ماشین که نیست قطار ماشین نماست) اونجا کلی مشعل گذاشتن . بعدش باید اون زنرو نجات بدی وقتی درو باز میکنم زن ه با یک مرد فرار میکنن و یکی از مردها میمونه و با اسلحه بهم حمله میکنه .اون مردرو میکشم بعدش هرچقد میگردم زنرو پیدا نمیکنم . یکی راهنمایی کنه لطفا

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   زنه رو نباید پیدا کنی. M رو نگه دار و فلش هر جا رو نشون میده برو اونجا

 17. سید کاربر مهمان

  به جرات میتونم بگم یکی از بی نظیر ترین بازیهایی بود که انجام دادم . حتی میتونم بگم که بیشتر از بایوشاک بهم حال داد و حتی میتونه برای علاقه مندان به بازیسازی کلاس درس باشه . فقط تنها چیزی که بعد از خوندن این مقاله ازش ناراحت شدم این بود که من نمیدونستم میشه اون خرسو نجات داد چون وقتی دیدم دارن میخورنش واسه این که بهم حمله نکن گوله از بقلشون رفتم

 18. e کاربر مهمان

  سلام من بازی رو تموم کردم و تو تمام بازی تا مجبور نبودم کسی رو نکشتم چرا پایان بد برای من نمایش داده شد

 19. Erfan.M کاربر مهمان

  حالا شما خوب بودین من یه نارنجک انداختم زیر خرسه بع از کنارش گذشتم 😀

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!
 20. JOKER تازه کار watch dogs

  حال نمیده کل بتزیو خراب کنی واسه آخرش من که همه رو کشتم ناراحتم نیستم 🙂

 21. Red baron تازه کار metro2033

  من نسخه ی اول metro2033 رو بازی کردم!خیلی عالی بود و کوتاه بود!
  نسخه ی دومشو پیدا نکردم بر حصب اتفاق تو یوتیوب فیلمی از نسخه ی دوم دیدم که متوجه شدم بخاطر یه صحنه بین آنا و آرتیوم مجوز ارشاد نگرفته!
  کجا می تونم نسخه ی دوشو پیدا کنم؟
  ممنون می شم راهنماییم کنین!
  آخه من نسخه ی یکشو بازی کردم کنجکاوم دوشم بازی کنم!

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   لطفا فقط یک جا نظر بدید! بله به خاطر اون صحنه مجوز نگرفته ولی اینجا که همه مغازه ها دارند و من هم بازی رو دانلود کردم. از فروشگاه های اینترنتی بازی رو بخرید.

 22. babaks تازه کار Bioshock: Infinite

  من این بازی رو چار پنج ماه پیش تموم کردم. البته توفیق اجباری بود چون بازی برای مک کم هست خیلی وگرنه اغلب از بازیایی که شخصیتای غیرواقعی و موجودات تخیلی دارن خوشم نمیاد. ولی این بازی تا آخر منو کشوند. نمیدونستم هم دو تا پایان داره
  اینم بگم من خیلی از گاردا رو نکشتم، پاول رو همینطور. ولی از خیر فیلترای ماسک نتونستم بگذرم. ولی آخر بد داستان نصیبم شد. یه جاهایی توی بازی هست که روی زمینه، و مسیر رو اون موجودات گرفتن(خصوصن روی پل)، اونجاها رو میشه بدون کشتنشون رد شد. اگه به خاطر کشتن اون موجودات من بد شدم که باید بگم خیلی قضاوت …یه

  1. babaks تازه کار Bioshock: Infinite

   خرس رو هم نجات دادم ضمنن

  2. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   یک پستی هست تو سایت به نام راهنمای دیدن پایان های خوب و بد اون رو بخون نوشتم که باید چیکارا کنی

   1. babaks تازه کار Bioshock: Infinite

    بله اون مطلب رو خوندم. ولی اینی که هستم رو بیشتر دوس داشتم. پایان دراماتیکی بود
    امروز با سایت آشنا شدم و کلی از مطالب رو خوندم. سایت خیلی خوبی دارید
    ممنون

 23. OMID1992 تازه کار fifa 14

  من خیلی بد و پست هستم تغریبا همه چیزو همه کسو تو بازی نفله کردم کسی رو باقی نذاشتم …خدایا توبه

 24. amir کاربر مهمان

  با عرض سلام و خسته نباشید… خواهشا یکی جواب منو بده.
  میخواستم بدونم بازی Metro Last Light ادامه داستان نسخه قبلیه یا نه یه داستانی جدا و با شخصیت های متفاوته و هیچ ربطی به نسخه های دیگه Metro نداره؟؟
  منتظر جوابم… با تشکر

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   ادامه مترو 2033 هست که داستان هر دو بازی در سایت موجوده. از قسمت جستجوی سایت بگرد پیدا کن

 25. مهرشاد کاربر مهمان

  بازی عالی بود من هر دو پایان رو دیدم

 26. مهرشاد کاربر مهمان

  ولی نیازی به اون همه کار نیست واسه پایانه دوم
  در مورد اون تصمیمات هم باید در نظر گرفت مسبب کشته شدن خانواده اون dark one خودمون هستیم وحالا داریم جلوی اون تصمیمات رو می گیریم هر تصمیم هم تاثیر گذاره بر اینکه بعدا کمک بکنه یا نه

 27. هستی کاربر مهمان

  من تو قسمت 14،اونجایی که یه دستی هست که باید بکشی،بعد صدا میده اون موجودات عجیب حمله میکنن.هرکاری میکنم نمیمیرن چیکار کنم؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   راهش همینه! باید بزنی همه رو بکشی! سعی کن همش حرکت کنی. در ضمن میتونی R رو نگه داری تا از گلوله های قوی تر استفاده کن (البته یاد باشه که این گلوله ها ارزشمندن و میشه باهاشون اسلحه و اینا خرید تو مناطق امن). از نارنجک هم استفاده کن. فکر کنم میشه از تنظیمات درجه سختی بازی رو هم کمتر کرد

   1. هستی کاربر مهمان

    ممنون.من با xboxبازی میکنم .فقط اون اول اومد میزان سختی بازی منم زدم متوسط

   2. هستی کاربر مهمان

    ممنوونم تونستم ردش کنم

 28. هستی کاربر مهمان

  ببخشید یه سوال دیگه،رو جلد بازی نوشته یک تا چهار نفره
  ولی گزینهmultiplayerنداره

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   نه فقط تک نفره هست. احتمالا کاور رسمی نبوده و روش اشتباه نوشتن!

   راستی جالبه! دختر و ایکس باکس؟ :دی

   1. هستی کاربر مهمان

    بله که دخترو ایکس باکس!دختری که بازی هایی مثه call of duty,metro بازی نکنه دختر نیس مامان بزرگه!

    1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

     خوبه! هرچی دخترا هم به سمت گیم کشیده بشن بهتره!

 29. هستی کاربر مهمان

  ببخشید من باز سوال دارم!اون مرحله ای امدکه میخوام از یه پل رد شم یک دفعه حیوون حمله میکنه!جفتمون میوفتیم پایین. ولی اون عین مجسمه وایساده نه حمله میکنه نه هیچی.هرچیم میخوامدبکشمش،بمب پرتدمیکنم،اتیش.ولی نه میمیره نه هیچی!

 30. هستی کاربر مهمان

  وااای بالاخره حمله کرد!!ببخشبد :دی

 31. هستی کاربر مهمان

  من بازی رو تموم کردم.پایانش من یه دستی و کشیدم همه ی اون دشمنا مردن و انا گفت اون شجاع بود و قبلش هم اون میمون بود چی بود،گفت تو مرد خوبی هستی.
  مگه پایان بد داستان غیر این میشه؟

  1. hossein code مدیریت سایت هیچی!

   نه پایان بد یا بهتره بگیم پایان تلخ همینه. D6 نابود میشه و خود آرتیوم هم میمیره. توی پایان خوب آرتیوم زنده میمونه که میتونی تو این لینک بخونی:

   http://baziwood.ir/1392/04/04/%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88-%D9%84%D8%B3%D8%AA-%D9%84%D8%A7%D9%8A%D8%AA/

 32. گیمر تنها
  گیمر تنها تازه کار دارم 7 بازی انجام میدم کدوم رو بنویسم ؟؟!!

  آقا سلام یه سوال پایان اصلی بازی کدومه ؟
  مثلا پایان اصلی بازی metro 2033 این بود که دارک وان ها رو بکشیم .
  حالا پایان اصلی این کدومه ؟ کسی میدونه ؟
  آرتیوم باید بمیره ؟ یا نه ؟
  یا شاید باید سبر کنم metro 2035 بیاد ؟

  1. Soap Mactavish کاربر مهمان

   ارتیوم باید بمیره

 33. گیمر تنها
  گیمر تنها تازه کار دارم 7 بازی انجام میدم کدوم رو بنویسم ؟؟!!

  یوهو کسی نیست ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *